Rozmowa z Piotrem Suchodolskim, dyrektorem wykonawczym ds. marketingu komercyjnego w ORLEN S.A.
Czytaj więcej: ORLEN zagra w convenience – o rozwoju marek stop.cafe i VITAY
Rynek retail media w Polsce przechodzi dynamiczną transformację, stając się jednym z najbardziej zauważalnych sektorów w szeroko pojętym handlu. To zjawisko nie tylko zmienia reguły gry w ekosystemie reklamowym, ale przede wszystkim generuje nowe, atrakcyjne ekonomicznie możliwości dla wszystkich głównych uczestników.
Jak wynika z najnowszego badania, polscy konsumenci cenią hipermarkety głównie za atrakcyjne ceny i liczbę promocji. Z kolei dyskonty najbardziej są uznawane z a przejrzystą politykę informacyjną. Zdaniem ekspertów, mimo wielu podobieństw w postrzeganiu hipermarketów i dyskontów, lojalność konsumentów wobec tych formatów budowana jest na innych fundamentach.
Czytaj więcej: Polacy o zakupach w dyskontach i hipermarketach [BADANIE]
Rynek zabawek i gier jest odporny na zmiany nastrojów społecznych oraz konsumenckich, których efekty są obserwowane w innych sektorach. Branża zabawkarska ma się nieźle nie tylko jeśli chodzi o sprzedaż, ale też produkcję i to mimo niżu demograficznego i wysokich kosztów produkcji.
Czytaj więcej: Niż demograficzny nie przeszkadza sprzedawcom zabawek