
Dynamika rozwoju handlu elektronicznego stawia przed konsumentami i dostawcami usług nowe wyzwania. W świecie, w którym zakupy online są codziennością, coraz większą rolę odgrywa nie tylko szerokość oferty czy szybkość dostawy, ale przede wszystkim jakość doświadczenia zakupowego. Personalizacja przestaje być rozumiana wyłącznie jako rekomendacja produktów, a zaczyna obejmować całe spektrum interakcji konsumenta z usługą – od momentu złożenia zamówienia aż po jego zwrot czy reklamację.

Polacy coraz bardziej świadomie kształtują relacje z dziećmi, codziennie okazując im miłość poprzez słowa. Wspólne aktywności, takie jak podróże, czytanie książek czy rozmowy o uczuciach są na porządku dziennym, a wartości takie jak empatia i tolerancja są fundamentem wychowania.
![Blisko 50 proc. Polaków dobrze ocenia swoją aktualną sytuację finansową [BADANIE]](/images/artykuly/2025/money-20052025.jpg)
49,1% Polaków przyznaje, że ich obecna sytuacja finansowa jest dobra. 27,3% jest przeciwnego zdania. Z kolei 20,5% rodaków twierdzi, że nie postrzega jej ani pozytywnie, ani negatywnie. Dobrze oceniają ją przede wszystkim osoby w wieku 18-24 lat, zarabiające ponad 9 tys. zł miesięcznie, a także mieszkańcy średnich i dużych miast. Dotyczy to także w największej mierze ankietowanych będących na urlopie macierzyńskim, tacierzyńskim lub wychowawczym. Ponadto zadowolenie szczególnie wykazują studenci i uczniowie oraz osoby pracujące w pełnym wymiarze godzin. Z kolei źle widzą swoją sytuację finansową głównie seniorzy, z miesięcznymi dochodami 1000-2999 zł na rękę, a także mieszkańcy wsi i małych miejscowości. Do tego skarżą się bezrobotni, renciści, emeryci oraz Polacy zajmujący się domem.
Czytaj więcej: Blisko 50 proc. Polaków dobrze ocenia swoją aktualną sytuację finansową [BADANIE]

W kwietniu ceny w sklepach wzrosły rdr. średnio o 5,6%, czyli najmniej od początku roku. Tak wynika z raportu pt. „Indeks Cen w Sklepach Detalicznych”. W marcu ogólna podwyżka rdr. wyniosła 6,7%, w lutym – 5,8%, a w styczniu – 5,9%. Ponownie liderem drożyzny są produkty tłuszczowe z masłem na czele. Mocno poszły w górę także ceny owoców, słodyczy i deserów, używek oraz nabiału. Eksperci komentujący ww. wyniki twierdzą, że średni skok byłby większy, gdyby nie aktywność promocyjna sieci handlowych w związku z Wielkanocą. Do tego dodają, że w kolejnych miesiącach spodziewają się dalszego hamowania tempa wzrostu cen w sklepach.

Z najnowszego rynkowego raportu wynika, że w tym roku 24% Polaków w ogóle nie uwzględnia alkoholu w swoich wielkanocnych wydatkach.
Czytaj więcej: Co czwarty Polak nie zamierza na Wielkanoc wydać ani grosza na świąteczny alkohol