O pomyśle na powstanie marki RECOBED, pierwszych sukcesach oraz o tym jak zmienia się rynek akcesoriów dla zwierząt domowych rozmawiamy z Małgorzatą Milczarek.

 

Skąd pojawił się pomysł na stworzenie marki Recobed?

Od zawsze troska o zdrowie , dobre samopoczucie i odpowiednią pielęgnację była jednym z najważniejszych założeń działania naszej firmy. Nasze produkty cechuje najwyższa jakość połączona z innowacyjnością i bezpieczeństwem pupili. Chcieliśmy zapewnić wszystkim podopiecznym niezwykły komfort i ogromną wytrzymałość. Udało nam się to połączyć z unikatowym designem i dbałością o każdy szczegół. Tak właśnie powstała marka RECOBED.

 

Jakie były początki, pierwsze trudności? A jakie sukcesy macie na koncie?

Początki, jak to często bywa, były naprawdę trudne. Ze względu na fakt, że posłania wytwarzane są u nas od A do Z to w pierwszej kolejności borykaliśmy z samym projektem. Wszystkiego uczyliśmy się sami odszywając kolejne wzorniki i wyciągając wnioski z popełnionych błędów. Kolejnym trudnym krokiem było znalezienie polskich dostawców materiałów, które spełniałyby narzucone przez nas normy jakościowe i dodatkowo posiadały powtarzalność wzorów i kolorów. Pierwszym sukcesem była niezaprzeczalnie linia Baltic czyli pontony i kanapy z nieprzemakalnej i bardzo odpornej kodury. Linia ta do tej pory cieszy się olbrzymią popularnością.
Dużym sukcesem dla nas było zwycięstwo naszych budek bawełnianych dla kotów w plebiscycie Sfinksy 2020 oraz oczywiście uzyskanie tytułów Dobra Marka oraz Polska Dobra Marka trzy lata z rzędu.

 

 

Jak wygląda rynek akcesoriów dla zwierząt domowych w Polsce?

Ten rynek dopiero się rozwija. Do tej pory zalewały nas fale tanich produktów z Chin. Niektóre były lepsze, inne gorsze ale niestety dużo tańsze i bardziej opłacalne niż produkcja rodzima. Na szczęście te czasy już odchodzą w zapomnienie i miejmy nadzieję nie wrócą. Polacy zdecydowanie doceniają obecnie jakość wykonania, trwałość produktu a nie tylko cenę. I tego właśnie chcą dla swoich pupili. Już nie wystarczą resztki ze stołu czy stary koc . Kolorowe ubranka, pachnące kosmetyki i najlepsze karmy to dzisiaj norma. Zapewne nie jeden pupil je lepiej niż jego właściciel. Stały się one częścią rodziny. Wychodząc nowym trendom naprzeciw dokładamy wszelkich starań aby projektowane i szyte przez nas legowiska były najwyższej jakości i odpowiadały nawet najbardziej wyszukanym gustom.

 

Co Polacy najchętniej kupują?

Jednym z najczęściej kupowanych produktów dla zwierząt są legowiska. Sami wiemy ile znaczy wygodne łóżko i widać, że nie zapominamy o tej samej wygodzie dla naszych milusińskich. Klienci szczególnie cenią sobie nasze budki, idealne dla kotów oraz małych psów. Szczególnie tych lękliwych, lubiących się schować. Są wygodne i przytulne, chronią przed hałasem i wiatrem. Można je również prać w pralce. Równie popularna jest wspomniana już wcześniej seria Baltic. Kanapy, pontony i maty uszyte z niezwykle odpornego na zabrudzenia i wytrzymałego materiału jakim jest kodura. Dedykowane także psom dużych ras bo dostępne aż do rozmiaru XL. Są łatwe w czyszczeniu, a materiał zdejmuje się do prania. Na popularności także zyskuje nasz najnowszy projekt- posłania welurowe w najmodniejszych obecnie kolorach butelkowej zieleni, granacie, szarości i miodzie. Stanowią doskonałe uzupełnienie i ozdobę wnętrza.

 

Dlaczego konsumenci powinni wybrać właśnie produkty marki Recobed?

Są to  posłania wykonane z dbałością o najmniejszy detal. RECOBED odznacza się niezwykłym komfortem, eleganckim wyglądem i ogromną wytrzymałością. Zastosowane trwałe i wytrzymałe materiały pozwolą cieszyć się legowiskiem bardzo długo bez utraty jego właściwości. Bardzo łatwo utrzymać je w czystości. Dyskretnie wszyte suwaki umożliwiają łatwy demontaż, w żaden sposób nie zakłócają użytkowania. To legowiska tworzone od podstaw przez właścicieli i pasjonatów zwierząt, poddane wielu testom jakościowym. Wykorzystujemy najnowsze rozwiązania technologiczne, najlepsze materiały i wypełnienia. Wszystkie produkty wykonujemy z dbałością o najmniejszy detal. Staramy się aby kolekcje stanowiły doskonałe uzupełnienie, ozdobę wnętrza.

 

 

Jak powstają nowe produkty? Skąd czerpiecie inspiracje?

Słuchamy, słuchamy i jeszcze raz słuchamy, oczywiście tych najbardziej zainteresowanych czyli właścicieli wszelkiej rasy i maści milusińskich. Wszystkie opinie, także te krytyczne są dla nas niezwykle ważne i pouczające. To na ich podstawie rodzą się nowe pomysły. Bo któż jak nie Oni wiedzą co będzie najlepsze dla pupili. Łączymy tą wiedzę z najnowszymi trendami w wystrojach wnętrz oraz własnymi inspiracjami. A ponieważ zespół mamy bardzo kreatywny to każda „burza mózgów” kończy się powstaniem kolejnej kolekcji.


Jakie wyzwania czekają Państwa w najbliższym czasie?

W najbliższym czasie planujemy poszerzenie marki Welurove o nowe budki. Wiemy że ta kolekcja jest mocno wyczekiwana przez klientów, więc staramy się jak najszybciej zakończyć produkcję. Podbijamy również rynki zagraniczne. Export to ważna gałąź biznesu i właśnie w tym kierunku planujemy się rozwijać. Oczywiście pracujemy także nad kolekcją wiosenną, ale tutaj szczegółów jeszcze nie będziemy zdradzać.

 

Marka Recobed została ponownie nagrodzona tytułem Dobra Marka oraz Polska Dobra Marka, co dla Państwa oznaczają te wyróżnienia?

Odebrać tytuł Dobra Marka oraz Polska Dobra Marka po raz trzeci z rzędu to dla nas ogromny zaszczyt. Są to nagrody dla marek cieszących się największym zaufaniem i renomą w swojej branży, z długoletnia tradycją na rodzinnym rynku.
Tym bardziej napawa nas to dumą i optymizmem do dalszego działania i rozwoju marki. Stworzyliśmy zespół z którego jesteśmy dumni i który stawia czoła i radzi sobie z każdym napotkanym problemem, ucząc się cały czas czegoś nowego. Staramy się nie patrzeć wstecz tylko cały czas przed siebie! I nie zatrzymamy się!

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

  Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

   
 • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

  Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

   
 • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

  Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.

   
 • Gleba w kryzysie? Biologiczna szansa na przywrócenie w niej równowagi

  Uprawa pożniwna oraz przedsiewna to idealny moment, by zadbać o „stan zdrowotny gleby”. Uproszczony płodozmian (dominacja zbóż) oraz stosowanie dużych dawek nawozów mineralnych i pestycydów powoduje, że stan fitosanitarny pól uprawnych, powoli, lecz sukcesywnie pogarsza się. Mniejsza aktywność biologiczna gleb wpływa na ograniczenie naturalnych procesów w niej zachodzących, zmniejszenie zawartości materii organicznej (gorsza struktura, mniejsza dostępność składników pokarmowych i wody) oraz na zwiększenie liczebności zarodników patogenicznych grzybów.