Torby samochodowe stały się must have dla wielu osób w Polsce, odkąd zadebiutowały na naszym rynku w 2015 roku za sprawą krakowskiej firmy KJUST. Koncept dopasowanych do bagażnika toreb samochodowych wynika z dwóch podstawowych potrzeb: maksymalnego wykorzystania pojemności bagażnika oraz szybkiego pakowania się i rozpakowywania. Kiedy przydają się najbardziej?


KJUST 2

Masz małe auto
Czy to będzie Audi A1 czy BMW I3, czyli modele z kategorii zwinnych miejskich wszędobylskich śmigaczy, którymi uwielbiamy jeździć do pracy lub po mniejsze zakupy, czasem zdarzy się, że to właśnie nimi zdecydujemy się pojechać na weekend do SPA czy w odwiedziny do rodziców. Ich bagażnik stanowi wtedy barierę, szczególnie, gdy jedziemy z dzieckiem, które zwykle potrzebuje więcej ubrań na zmianę, oraz gdy jedziemy zimą z kurtkami, swetrami, narciarskim ekwipunkiem itp.

Torby samochodowe sprawiają, że w bagażniku zmieści się nawet 30% więcej rzeczy i tę różnicę przy małym aucie odczujemy wyraźnie. Ponadto weekendowe wyjazdy mają to do siebie, że liczy się dla nas każdy kwadrans. Gdy wyjeżdżamy już w piątek po pracy, to pakując się na szybko kończymy zwykle z paroma bagażami, z których część ląduje na tylnych siedzeniach. A można inaczej. Można wszystko zmieścić w krótkim czasie do toreb samochodowych mając pewność, że to, co zmieściliśmy do nich, zmieści się też idealnie w bagażniku.


KJUST 3

Masz duże auto

Gdy jeździsz autem takim jak Mercedes E, Mazda 6 czy Hyundai Tucson lub Volvo XC90 i podróżujesz sam, to torby samochodowe będą dla ciebie tyko miłym dodatkiem do luksusu. Sprawa zmienia się radykalnie, gdy podróżujesz z rodziną. Duży bagażnik, to dużo różnych bagaży do spakowania i dziesiątki potencjalnych kombinacji ich ułożenia. W czasie, gdy pakujesz bagażnik, najmłodsze dzieci mogą już dawać oznaki zniecierpliwienia i upragniony wyjazd zaczyna się od stresu.

Tymczasem torbami samochodowymi zapakujesz największy nawet bagażnik do pełna w mniej niż minutę. Ponadto dzięki temu, że torby ściśle przylegają do siebie, i wszystko, co musisz zabrać ze sobą, zmieścisz w bagażniku pod klapą czy roletą, unikniesz ryzyka niebezpiecznego przemieszczania się bagaży podczas gwałtownych manewrów. W efekcie zwiększysz bezpieczeństwo swojej rodziny.


KJUST 4

Masz sportowe auto

Niewielu ludzi w Polsce jeździ modelem Porsche 911 natomiast wiemy, że to do tego modelu są częściej od innych kupowane torby samochodowe. Powód jest prosty. Dedykowane torby pozwalają skupić się wyłącznie na jeździe. Pakowanie czy wypakowanie rzeczy pochłania dzięki dopasowanym torbom minimum uwagi. Dodatkowo zawsze można wziąć ze sobą w drogę coś ekstra, bo dzięki pełnemu wykorzystaniu przestrzeni bagażnika bezpiecznie to coś w nim zmieścimy.

 

Masz napięty kalendarz

Torby samochodowe wpasują się doskonale w życie osób wykonujących wolny zawód i przedsiębiorców, których dzień jest ściśle zaplanowany i którzy często jeżdżą w interesach do innych miast, śpią w hotelach i nie lubią tracić czasu.

Dla nich istotną zaletą jest to, że pakując się w domu mają pewność, że po zniesieniu toreb do auta zmieszczą je w bagażniku w mniej niż minutę i są natychmiast gotowi do drogi. Podobnie z wypakowaniem – duże torby mają kółka, łączą się ze sobą i łatwo je przetransportować. Szerokie, mocne pasy dodatkowo ułatwiają przenoszenie. Trwały materiał sprawia, że mimo częstego używania torby wyglądają wciąż tak samo reprezentatywnie. Mniejsze torby, dzięki temu, że są wodoodporne, można zabrać ze sobą na hotelowy basen.


KJUST 1

Masz dosyć walizek zajmujących pół szafy

Torby samochodowe dzięki temu, że są wzorowane konstrukcyjnie na torbach sportowych, z łatwością składają się a ich komplet zajmuje mniej miejsca niż jedna duża wypakowana torba. Tę zaletę doceniają szczególnie osoby jeżdżące z większym bagażem sporadycznie, w święta i na wakacje. Między tymi okazjami torbom łatwo znaleźć miejsce w domu.

KJUST 5

Masz okazję, by wręczyć ślubny prezent

Z okazji świąt i wesel dopasowany komplet toreb jest chętnie wybierany na prezent, jako rozwiązanie praktyczne, które przyda się każdemu, a jednocześnie produkt klasy premium.

Warto sprawdzić wcześniej dokładnie model auta, którym jeżdżą obdarowane osoby. Kształt bagażnika może różnić się pomiędzy wersjami danego modelu, a każdy komplet toreb dopasowany jest do konkretnego bagażnika. Firma Kjust oferuje komplety do ponad 800 modeli, a w sytuacji, gdy na liście nie ma pożądanego modelu auta, firma może przygotować komplet indywidualny, po zmierzeniu bagażnika.

 

Posiadacza toreb samochodowych Kjust poznasz po tym, że wyjeżdża o zaplanowanej wcześniej godzinie i nie wozi bagaży na tylnych siedzeniach.


KJUST 6

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

  Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

   
 • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

  Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

   
 • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

  Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.

   
 • Gleba w kryzysie? Biologiczna szansa na przywrócenie w niej równowagi

  Uprawa pożniwna oraz przedsiewna to idealny moment, by zadbać o „stan zdrowotny gleby”. Uproszczony płodozmian (dominacja zbóż) oraz stosowanie dużych dawek nawozów mineralnych i pestycydów powoduje, że stan fitosanitarny pól uprawnych, powoli, lecz sukcesywnie pogarsza się. Mniejsza aktywność biologiczna gleb wpływa na ograniczenie naturalnych procesów w niej zachodzących, zmniejszenie zawartości materii organicznej (gorsza struktura, mniejsza dostępność składników pokarmowych i wody) oraz na zwiększenie liczebności zarodników patogenicznych grzybów.