Miespek logoMięspek jest to polska marka wyrobów mięsnych, produkowanych przez PPHU FENETRA Bogusław i Marek Kozubal Sp. j. w miejscowości Mrowla k. Rzeszowa (woj. podkarpackie). Domeną przedsiębiorstwa są tradycyjne, naturalne konserwy mięsne w słoikach i puszkach, powstające z wysokiej jakości surowców, bez sztucznych konserwantów i ulepszaczy.


Początki tradycji w branży produkcji mięsnej w rodzinie Państwa Kozubal sięgają trzech pokoleń. – Nasz dziadek, zawodowy oficer kawalerii, po wojnie, szukając pomysłu na zarobkowanie rozpoczął pracę w rodzinnym zakładzie mięsnym szwagra Henryka Kozubal, ucząc się fachu – opowiada Bogusław Kozubal, dzisiejszy współwłaściciel Zakładu, i dodaje: – Nasz ojciec pracował w nie istniejących już dziś państwowych zakładach mięsnych w Rzeszowie, gdzie zdobywał doświadczenie. I tak, w 1959 r. w domowych warunkach, powstały pierwsze konserwy mięsne, w których specjalizujemy się do dziś. W naszym domu „od zawsze” zajmowano się w przetwórstwem mięsnym, więc siłą rzeczy kolejne pokolenia kontynuowały tę tradycję.

 Miespek 5

Firma do dziś pozostaje biznesem rodzinnym. W 1991 roku Marek Kozubal uruchomił Zakład Przetwórstwa i rozpoczął swoją historię przetwórstwa od uboju drobiu po produkcję pasztetów, wędlin drobiowych, wieprzowych i konserw mięsnych. W 2007 roku

 

 

przeniósł produkcję do nowo wybudowanego zakładu gdzie wspólnie z bratem Bogusławem kontynuuje produkcję konserw mięsnych w puszkach i słoikach (m.in. Mrowelski Wek Wołowina,  Kiełbasianki, Bekon, paprykarz, smalce, pasztety). Obok szerokiej gamy produktów, obecnie wprowadzany jest na rynek nowy produkt innowacyjny w skali kraju – konserwa z kawałkami Miespek logo 2mięsa z kurczaka w trzech rodzajach sosów, w sosie pomidorowym, pomidorowo-paprykowym, koperkowym do spożycia na zimno, bez konserwantów, glutenu i wzmacniaczy smaku. – Na szczególną uwagę zasługuje „Paprykarz Kołodzieja”, jako jedyny w Polsce produkt tego typu powstały w oparciu o składniki mięsne, a nie rybne, czy linia „Konserw Tradycyjnych” („Mięso Szlacheckie”, „Mięso Dworskie”), które rok temu zostały wpisane Krajową Listę Produktów Tradycyjnych Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – podkreśla Bogusław Kozubal. Mięspek to zróżnicowane wyroby o bogatym i niepowtarzalnym smaku, produkowane w warunkach zapewniających najwyższe standardy bezpieczeństwa i oferowane w bardzo praktycznych opakowaniach.

 

Miespek 6 

 

– Nasze produkty znane są nie tylko w Polsce, ale znajdują coraz więcej odbiorców na rynkach zagranicznych, głównie zachodniej Europy, np. w Niemczech, Anglii, Belgii. Obecnie ok. 10 proc. produkcji trafia na eksport, ale liczba ta systematycznie rośnie. Wzrasta również produkcja, stąd nasze decyzje inwestycyjne o rozbudowie zakładu o część produkcyjną i magazynu wysokiego składowania. – mówi B. Kozubal. Wzrośnie też nieco zatrudnienie i pojawią się nowe produkty.

 

– Jako właściciele przedsiębiorstwa, jesteśmy bardzo twórczy w zakresie opracowywania nowych produktów. Systematycznie wprowadzamy do naszej oferty nowości. Wszystkie receptury są naszymi autorskimi pomysłami. Ta pasja, przekazywana już od trzech pokoleń w rodzinie sprawia, że udaje nam się zachować domowy, niepowtarzalny charakter naszych produktów. Dość powiedzieć, że zawrotność mięsa w naszych produktach sięga ponad 98 procent. Jako właściciele firmy, jesteśmy pierwszymi konsumentami, nie wprowadzamy na rynek produktu, który nam nie smakuje. My pierwsi musimy być zadowoleni z tych wyrobów pod każdym względem – zaznacza B. Kozubal.

 

Magdalena Tułecka

 

Zapraszamy na:
http://www.miespek.pl
http://www.miespek.pl/miespek_kontakt.html

 

 

Miespek_3.jpgMiespek_2.jpgMiespek_4.jpgMiespek_1.jpg

ZOBACZ RÓWNIEŻ