MD 2009 2019

 

Jak podają księgi imion, Kinga z jednej strony jest osobą praktyczną, zaradną i obowiązkową oraz niezwykle kreatywną; z drugiej zaś – jest kapłanką domowego ogniska, dla której rodzina jest świętością. Jest więc Kinga zarazem przedsiębiorczą business woman, jak i czułą na potrzeby swoich bliskich Westalką pilnującą domowego ogniska. W odniesieniu do Kingi Lesisz to wszystko jest najprawdziwszą prawdą. A w czym tkwi tajemnica? Potrzebne są co najmniej dwa składniki: miłość i konsekwencja. Miłość do tego, co się robi i konsekwencja w działaniu. Jeśli na dodatek spełnia się swoje marzenia i pracuje z tymi, których się kocha, jest się skazanym na sukces!

 

 

Dom odgrywa ogromną rolę w życiu Kingi Lesisz, Prezes 25 letniej firmy – gdyby nie wzajemna miłość i akceptacja całej rodziny, zapewne rezultaty nie byłyby tak dobre, jak są. Jeśli na dodatek firma, to część domu, a dla głównej protagonistki – wręcz córka, bo tak Kinga Lesisz nazywa stworzoną przez siebie markę, praca staje się przyjemnością, a jej efekty napawają dumą.

 

Mimo że nie wszyscy życzliwie patrzyli na firmę rodzinną, wieszcząc kłopoty i przenoszenie problemów zawodowych do domu i odwrotnie – stało się inaczej. Firma Kinga rozkwita właśnie dlatego, że tworzą ją bliscy sobie ludzie – firmy rodzinne mają to do siebie, że atmosfera przekłada się na jakość pracy.  W tym przypadku nie można mieć wątpliwości, że w tym domu dzieje się dobrze…

 Kinga Szwaczka

 

Ćwierć wieku temu dla młodziutkiej dziewczyny przyszłość nie była oczywistością. Kinga wiedziała tylko tyle, że chce mieć własną firmę. O jej profilu zadecydowali wszyscy członkowie rodziny. W największym stopniu miał na to wpływ mąż i teść, który pracował w spółdzielni Wzorcowa w Białymstoku. Wiadomo więc już było, że będzie to produkcja bielizny – jakiej – to dopiero miało się okazać.

 

Kinga Lesisz stworzyła markę, która jest teraz rozpoznawalna i ceniona nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Jak sama przyznaje, od zawsze czuła, że ważne jest dla niej to, co wiąże się z pięknem, kobiecością i zmysłowością. Gdy kilkanaście lat później okazało się, że będzie to moda w jej specyficznej odsłonie, jaką jest bielizna, wiedziała, że nie będzie się starała podążać śladem największych projektantów, ale świadomie wyznaczać własne trendy. Dlaczego? Tu nie chodzi o snobizm, ale o pasję. Jeśli z pasją właśnie, z iskrą człowiek oddaje się temu, co kocha  – widać to w jego dziełach, bez względu na to, czy owym dziełem jest projekt Wieży Eiffla, czy biustonosza. Ponadto, bielizna jest nieodłącznym atrybutem kobiecości. Gdy zaś to kobieta tworzy dla drugiej kobiety – wie, jak bardzo ważne jest to, aby efekt finalny zaskakiwał swym dopracowaniem w najdrobniejszych szczegółach.

 

Marka Kinga nie zajmuje się wytwarzaniem bielizny w prostym rozumieniu. Ona wyczarowuje bajkowy świat, do którego zabiera tych, którzy złaknieni są kobiecości i sensualności. Pozwala swoim klientkom odkryć na nowo siebie, a w nowych wzorach odnaleźć tę stronę kobiecości, która sprawia, że zagubiony w codzienności uśmiech powraca w mgnieniu oka. Jak wygląda droga do tego bajkowego świata? Cóż, to droga wiodąca do świata po przeciwnej stronie lustra… Najpierw to sama Kinga przebywa tę drogę, spełniając swoje dziecięce marzenia, by ożywić to, co jest na świeżo przez nią narysowanym szkicu. Jako dziecko wygrywała konkursy na najlepszy rysunek. Teraz – święci triumfy jako projektantka lub współprojektantka bielizny z metką własnej marki, co nie jest znowu tak bardzo banalne, jak mogłoby się wydawać. Projekt jest to dość skomplikowana materia, bo nie zawsze to, co sobie wyobrażamy, nadaje się do noszenia, mówi Kinga Lesisz. Dlatego też, w codziennej pracy polega na najlepszych konstruktorkach bielizny, które wiedzą, w jaki sposób dobierać materiały do określonych modeli – tak, by były zarówno świetnie skonstruowane, jak i olśniewająco piękne.

 

To bowiem, co urzeka w propozycjach Kingi, to dbałość o każdy detal. To nie są po prostu kolejne kolekcje. To opowieść o dziewczynach i kobietach pewnej epoki, to przeniesienie w zupełnie inne miejsce, do innego świata. By jednak to wszystko mogło się udać, trzeba bardzo uważnie słuchać zarówno głosów swoich klientek, jak i wskazówek projektantów. Kinga bardzo uważnie słucha ludzi i ich opowieści i próbuje potem przełożyć te historie na język mody. O tym, że warto świadczy mnóstwo pochwał od klientek i nieco uwag, które stanowią koło zamachowe dalszych działań. Przykładem jest tegoroczna nowość – model biustonosza do karmienia, który został stworzony wspólnie z mamami. To był duży projekt we współpracy z kobietami, które spodziewają się dziecka, karmią, bądź niedawno karmiły. Wszystkie ich opinie i uwagi przyczyniły się do stworzenia bezfiszbinowego biustonosza, który spotkał się z ogromną aprobatą na rynku. Skąd idea wprowadzenia nowego produktu? Kinga jest również mamą i doskonale wie czego jej brakowało  i jak rysowały się jej potrzeby w różnych etapach życia.

 

Kinga Glam I PU 662 Glam III BC 664Sama Kinga Lesisz uważa, że to klientki głównie wpływają na modę i przyszłe trendy. Jednak, by wszystko mogło się udać, nie można stosować półśrodków, ani korzystać z zamienników. Każdy element – najdrobniejszy szczegół musi być najwyższej jakości. To potem widać w produkcie finalnym. Piękno, jak twierdzi Kinga, to wygoda, komfort i jakość, czyli dobrze skonstruowane, odważne projekty- świadomie wybierane przez kobiety, bo taki od zawsze był główny cel przyświecający marce.

 

W kreowaniu tych cudownych światów Kindze Lesisz towarzyszy zgrany zespół ludzi, którzy utworzyli coś więcej niż tylko firmę. To duża, wspierająca się wzajemnie rodzina. Mowa zarówno o tych osobach, które są związane więzami krwi, jak i tych, których łączą pasja i wspólne projekty. W codziennej pracy, partnerem biznesowym Kingi Lesisz jest syn Dawid, odpowiedzialny za sprzedaż internetową. Mając przy sobie najbliższą osobę na pewno łatwiej jest mierzyć się z kolejnymi wyzwania i odważniej podejmuje się nowe idee. Świadomość i wiara, że się uda oraz świeżość spojrzenia na markę z zupełnie innej perspektywy dają możliwość jeszcze większego rozwoju i poczucie, że udało się stworzyć nie tylko firmę, ale wykreować świat, w którym kolejne pokolenie odnajduje swój dom. Zespół Kingi zawsze pracuje wspólnie, a cała firma przypomina bardzo precyzyjny mechanizm, pracuje niczym staromodny zegarek z dewizką.

 

Kinga stawia sobie kolejne cele, których realizacja wprowadzi markę na kolejny etap działalności. Stałe unowocześnienia oraz niekończące się designerskie projekty to tylko ułamek tego, czym marka zaskoczy w kolejnych sezonach. Kinga Lesisz wiele celów ma już za sobą, bo jak mawia: – Zwykłam doprowadzać każdą ideę do końca, bo tylko wtedy mogę sprawdzić czy mój pomysł odniesie sukces.

 

Firma ma siedzibę w nowym, super nowoczesnym budynku, a młodzieńczy pomysł przerósł najśmielsze oczekiwania i z niepozornego pączka rozwinął się przepiękny kwiat! Jednak to wszystko nie udałoby się, gdyby nie klientki. To im właśnie, swoim najwierniejszym fankom, Kinga Lesisz z całego serca dziękuje za ostatnie dwadzieścia pięć lat i ma nadzieję, że odnajdują w jej projektach niepowtarzalność, bo swoją markę budowała w pełni świadomie i w rytm własnych kompozycji, które udało się stworzyć dzięki wsparciu wspaniałej rodziny. Jak mówi: – Człowiek, który chce kierować orkiestrą, musi odwrócić się od tłumu, odnaleźć swoją melodię i w jej rytmem porywać kolejne serca.

DLACZEGO MY?

Kinga to firma zajmująca się od 1993r. produkcją oraz dystrybucją bielizny damskiej. Ponad 25 lat doświadczenia pozwoliło stać się liderem branży z wyspecjalizowaną gamą produktów na wszystkie kobiece sylwetki. Eksperci z działu projektowego, handlowego, jak również wykwalifikowane krawcowe są częścią jednej z najdynamiczniej rozwijających się firm bieli­źnianych na polskim rynku. Kinga wyróżnia się niebagatelnym designem, opierając swoje kolekcje o najnowsze trendy. Przy wykorzystaniu funduszy unijnych, zmodernizowany zakład produkcyjny pozwolił utrzymać najwyższe globalne standardy, dostosowując konkretne rozwiązania do specyfiki zmieniającego się rynku gorseciarskiego. Produkujemy także niestandardowe zlecenia, aby zapewnić kompleksowość usług oraz dopasował się do indywidualnych potrzeb każdego Klienta.

Nasze produkty to:

 • biustonosze do miseczki M
 • figi
 • piżamy
 • body
 • koszulki nocne
 • peniuary
 • akcesoria bieliź­niane

 

CO OFERUJEMY?

Technologia
Przewagą konkurencyjną Kingi jest kadra technologów, których rozwiązania konstrukcyjne oraz dobór najlepszych materiałów zapewnia wysoką jakość produktów. Doskonale wyczuwają gusta najbardziej wymagających klientek, proponując im spektakularną bieliznę bezpieczną dla zdrowia kobiety. Kinga rokrocznie bierze udział w Paryskim Salonie Bielizny, nawiązując kontakty z najlepszymi dostawcami materiałów oraz akcesoriów bieliźnianych. Współpracując z kontrahentami z m.in. z Francji, Austrii i Włoch mamy pewność, że wszystkie tkaniny są certyfikowane i pochodzą z renomowanych firm.

 

W dobie dzisiejszych czasów doskonała bielizna to nie tylko atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim zapewniające wygodę zastosowane innowacyjne rozwiązania. To dzięki nim każda kobieta ubrana przez Kingę poczuje się komfortowo i bezpiecznie.

Nowoczesny Park maszynowy

 • zaawansowane oprogramowania konstrukcji i modelowania
 • kater krojczy
 • ploter rysująco-tnący
 • lagowarka Unicut Maxima
 • zautomatyzowane maszyny szwalnicze
 • magazyn optymalizujący przestrzeń
 • nowa hala produkcyjna z przystosowaną logistyką zakładową
 • bezprzewodowe terminale danych

 

JAKOŚĆ

Bielizna firmy Kinga wykonana jest z materiałów posiadających międzynarodowy certyfikat OEKO-TEX TEKSTYLIA GODNE ZAUFANIA zbadane na obecność substancji szkodliwych. Zastosowanie bezpiecznych materiałów oraz ich kontrola możliwa jest dzięki utrzymywaniu pełnego cyklu produkcyjnego w Polsce, pod czujnym okiem ekspertów.
To, co wyróżnia bieliznę oraz podnosi jej jakość, to m.in. zastosowanie specjalistycznego drutu Shape C. Jego elastyczność charakteryzuje się idealnym dopasowaniem się do kobiecego ciała. Biustonosze są bardziej wytrzymałe, a dzięki jego większej odporności korozyjnej mogą służyć o wiele dłużej. Są przyjazne dla kobiet, co dodatkowo potwierdzają rekomendacje onkologów.
Kolejnym unikatowym rozwiązaniem marki Kinga jest zastosowanie bawełny z jonami srebra, dzięki któremu eliminowane są bakterie z powierzchni tekstyliów. Znak Silver Antibacterial Protection potwierdza, że bawełna jest hipoalergiczna, a specyficzne działanie jej włókien nie zmieni się pod wpływem użytkowania.

 

STYL

Po ponad dwudziestu pięciu latach prosperowania na rynku gorseciarskim Kinga może z dumą powiedzieć, że ma swój własny rozpoznawalny design. Firma cyklicznie proponuje nowe kolekcje, które przygotowuje z dwuletnim wyprzedzeniem.

 

KINGA W LICZBACH
Marka dostępna jest w salonach bielizny na całym świecie. Ponadto firma Kinga umożliwia partnerom handlowym zakup produktów przez Internet za pośrednictwem platformy B2B.


Lider rynku

 • Nr 1 od względem sprzedaży biustonoszy push-up na rynku polskim
 • 25 lat działalności na rynku gorseciarskim
 • ponad 100 zatrudnionych specjalistów
 • 1348 m2 powierzchni produkcyjnej
 • 5600 sklepów, w których dostępne są produkty Kingi
 • 100000 sprzedanych sztuk bestselerowego produktu

 

Ogólnokrajowy i międzynarodowy zasięg
Jednym z narzędzi, jakie proponujemy swoim partnerom jest platforma B2B, która pozwala zarządzać zamówieniami oraz dokumentacją z poziomu własnego biura. Możliwość utworzenia sklepu e-franczyzowego KINGA, integracja stanów magazynowych z posiadanym już sklepem bądź hurtownią za pośrednictwem API oraz weryfikacja dostępnych produktów 24h/7 to bezpłatne narzędzie na światowym poziomie, które są podstawą w naszej kooperacji z kontrahentami.

 

Platforma B2B, która dostarcza klientom doświadczeń zakupowych, jakich naprawdę oczekują.

 • platforma kingab2b.com dostępna 24/7
 • dostęp do pełnej gamy produktów
 • „know how” produktowe
 • monitoring statusu zamówień
 • elektroniczny dostęp do historii faktur
 • bezpośredni system informacyjny

 

Jakość bielizny Kinga jest doceniana jednakowo przez konsumenta krajowego oraz międzynarodowego. Nasze produkty eksportujemy do wielu partnerów na całym świecie.

 

EUROPA
Anglia, Austria, Belgia, Białoruś, Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Irlandia, Litwa, Łotwa, Mołdawia, Niemcy, Norwegia, Polska, Portugalia, Rosja, Rumunia, Szkocja, Szwecja, Ukraina, Walia, Włochy.
AZJA
Iran, Kazachstan
AMERYKA PÓŁNOCNA
Honduras, Kanada, Stany Zjednoczone
OCEANIA
Australia, Nowa Zelandia
AFRYKA
Republika Południowej Afryki

 

DLACZEGO KINGA?

 • Cechuje nas indywidualnie podejście do klienta, zapewniamy wsparcie opiekuna handlowego oraz doradztwo.
 • Posiadamy nowoczesny park technologiczny, który zapewnia ciągłość produkcji oraz terminową realizacje zamówień.
 • Wspieramy biznesowo naszych klientów w efektywnym rozwoju ich działalności. Organizujemy szkolenia, dostarczamy pomoce dydaktyczne czy materiały promocyjne.
 • Stosujemy bezpieczne, certyfikowane materiały dzięki którym nasze produkty spełniają najwyższe standardy.
 • Zapewniamy wsparcie w realizacji transportu oraz procedury eksportowej.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

  Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

   
 • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

  Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

   
 • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

  Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.

   
 • Gleba w kryzysie? Biologiczna szansa na przywrócenie w niej równowagi

  Uprawa pożniwna oraz przedsiewna to idealny moment, by zadbać o „stan zdrowotny gleby”. Uproszczony płodozmian (dominacja zbóż) oraz stosowanie dużych dawek nawozów mineralnych i pestycydów powoduje, że stan fitosanitarny pól uprawnych, powoli, lecz sukcesywnie pogarsza się. Mniejsza aktywność biologiczna gleb wpływa na ograniczenie naturalnych procesów w niej zachodzących, zmniejszenie zawartości materii organicznej (gorsza struktura, mniejsza dostępność składników pokarmowych i wody) oraz na zwiększenie liczebności zarodników patogenicznych grzybów.