BRANŻA OBUWNICZA | Dr Orto System to specjalistyczne i zaawansowane technologicznie obuwie dla osób z problemami stóp. Marka po raz kolejny została wyróżniona przez konsumentów, tym razem otrzymując prestiżowy tytuł „Dobra Marka 2016 – Jakość, Zaufanie, Renoma”.

 

Buty ortopedyczne Dr Orto System, produkowane przez Bielskie Zakłady Obuwia „Befado” Sp. z o.o., dedykowane są zarówno kobietom, jak i mężczyznom ze stopami wrażliwymi, w tym pacjentom cierpiącym na zespół stopy cukrzycowej, a także dotkniętymi zmianami reumatoidalnymi. Posiadają one tak dobrane cechy funkcjonalno-zdrowotne, kształty i wymiary wnętrza, by idealnie dostosowywać się do potrzeb i wymagań użytkowników. W procesie produkcyjnym wykorzystywane są materiały włókiennicze o doskonałych właściwościach higienicznych i o podwyższonej jakości, a co najważniejsze – przyjazne dla bolesnych stóp. Buty posiadają minimalną ilość przeszyć i łączeń oraz sprężystą podeszwę pochłaniającą falę uderzeniową, co zabezpiecza przed mikrourazami.

 

    Większość modeli posiada również wkładkę znacznie poprawiającą komfort chodzenia. Odciąża ona stopy w miejscach największego nacisku i zapobiega powstaniu owrzodzeń i zmian troficznych skóry. Poza profilaktyką spełnia również funkcję higieniczną: umożliwia oddychanie i zapobiega odparzeniom stóp.
     Wszystkie modele obuwia Dr Orto System otrzymały pozytywną opinię Katedry i Kliniki Chorób Metabolicznych Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Centralnego  Laboratorium Przemysłu Obuwniczego. Marka posiada rekomendację Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

 

Więcej na: http://www.drorto.pl/

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

  Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

   
 • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

  Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

   
 • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

  Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.

   
 • Gleba w kryzysie? Biologiczna szansa na przywrócenie w niej równowagi

  Uprawa pożniwna oraz przedsiewna to idealny moment, by zadbać o „stan zdrowotny gleby”. Uproszczony płodozmian (dominacja zbóż) oraz stosowanie dużych dawek nawozów mineralnych i pestycydów powoduje, że stan fitosanitarny pól uprawnych, powoli, lecz sukcesywnie pogarsza się. Mniejsza aktywność biologiczna gleb wpływa na ograniczenie naturalnych procesów w niej zachodzących, zmniejszenie zawartości materii organicznej (gorsza struktura, mniejsza dostępność składników pokarmowych i wody) oraz na zwiększenie liczebności zarodników patogenicznych grzybów.