W niewielkiej miejscowości Kamyk k. Częstochowy powstają, na podstawie tradycyjnych, włoskich receptur, niezwykłe produkty cukiernicze i piekarnicze.

 

Consonni logoHistoria marki Consonni, pokazuje, że dzięki ciężkiej, wykonywanej z pasją pracy można pokonać przeciwności i stworzyć coś naprawdę wartościowego. Marka powstała w XIX wieku nieopodal Mediolanu, natomiast w naszym kraju pojawiła się 25 lat temu dzięki Halinie i Zdzisławowi Bartelakom. Polskie małżeństwo podczas pobytu we Włoszech spotkało przedstawicieli rodu Consonni, którzy zapoznali ich z kunsztownym rzemiosłem cukierniczym. Państwo Bartelakowie do kraju wrócili z gotowym planem uruchomienia piekarni i lodziarni, oferującej produkty przygotowywane według pozyskanych od włoskiego partnera przepisów.

 

Początki nie były łatwe, właściciele w nowy biznes zainwestowali wszystkie oszczędności, zmienili również swoje zawody i zdali cukiernicze egzaminy mistrzowskie. Dodatkowo musieli przekonać do siebie klientów, którym włoskie specjały nie były znane.

 

    Od samego początku celem firmy jest oferowanie produktów wysokiej jakości, tworzonych w sposób naturalny, z najlepszych składników. I to właśnie pasja i troska o każdy szczegół w kreowaniu luksusowych wypieków zagwarantowały marce sukces i grono zadowolonych klientów.

 

Specjalnością Consonni stały się baby i ciasta drożdżowe maślane. Wyrób przygotowywany w oparciu o najlepsze składniki: świeże pasteryzowane żółtka, wysokogatunkowe lokalne masło, miód, najlepszej jakości mąkę, prawdziwą wanilię oraz drożdże wytwarzane na własnym zakwasie. Proces tworzenia tradycyjnego aromatycznego ciasta drożdżowego wymaga również czasu – trwa ponad 72 godziny. Dzięki temu jest ono smaczne, zdrowe, pulchne oraz utrzymuje swoją  świeżość przez kilka tygodni.

 

    W ofercie Consonni znaleźć można ponadto: ciasteczka, lody, torty, pieczywo, ręcznie robione czekoladki oraz kawę. Dodatkowo firma posiada sieć piekarni i cukierni oraz sklep internetowy.

 

Więcej na: www.consonni.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

  Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

   
 • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

  Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

   
 • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

  Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.

   
 • Gleba w kryzysie? Biologiczna szansa na przywrócenie w niej równowagi

  Uprawa pożniwna oraz przedsiewna to idealny moment, by zadbać o „stan zdrowotny gleby”. Uproszczony płodozmian (dominacja zbóż) oraz stosowanie dużych dawek nawozów mineralnych i pestycydów powoduje, że stan fitosanitarny pól uprawnych, powoli, lecz sukcesywnie pogarsza się. Mniejsza aktywność biologiczna gleb wpływa na ograniczenie naturalnych procesów w niej zachodzących, zmniejszenie zawartości materii organicznej (gorsza struktura, mniejsza dostępność składników pokarmowych i wody) oraz na zwiększenie liczebności zarodników patogenicznych grzybów.