W 2024 roku firma Janome ponownie otrzymała wyróżnienie przyznawane w plebiscycie Dobra Marka: tytuł Super Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma oraz bardzo prestiżowy tytuł: Marka XV-lecia.

Nagrody te wręczane są podmiotom, które posiadają ugruntowaną pozycję na naszym rynku. Markom charakteryzującym się nieustającym zaufaniem klientów, niesłabnącą renomą oraz ponadprzeciętną jakością. Co ważne - tytuł Marka XV-lecia - to pierwsze takie wyróżnienie przyznane w kategorii maszyn do szycia.

eti janome 1Produkty Janome, już od roku 2017, corocznie honorowane są tytułem Dobra Marka czy Super Marka. W roku 2024 ponownie zostały nagrodzone, tym razem obok godła Super Marki, doszło wyróżnienie godłem Marka XV-lecia, co dowodzi, iż brand ten na stałe zagościł w polskich domach i zapracował na miano niekwestionowanego lidera w swojej branży.

 

Firma Janome produkuje swoje urządzenia od ponad 100 lat, dba również o właściwą ich dystrybucję oraz dostępność.  Maszyny z jej logo dostępne są w ponad stu krajach na całym świecie, a sprzedano ich już ponad 75 milionów.


Ponad 100 lat tradycji szycia

Marka Janome istnieje od 1921 roku i powstała w Japonii, od początku jej twórcy stawiali na wysoką jakość oraz nowoczesne technologie, dzięki którym sukcesywnie ulepszano kolejne modele maszyn. Właśnie dlatego jej produkty stały się synonimem innowacyjności, wysokiej klasy i niezwykłej trwałości.

 

W naszym kraju urządzenia Janome pojawiły się w latach 90. XX wieku i od tej pory zaczęły podbijać serca polskich miłośników szycia. Od 2006 roku ich dystrybucją zajmuje się poznańska firma ETI, która mocno zadbała o promocję i odpowiednią dostępność maszyn. To również dzięki staraniom jej zarządu i pracowników marka Janome stała się tak popularna w Polsce. Zaowocowało to przyznaniem jej ponownie prestiżowego tytułu i godła:

- Nagroda Super Marki 2024 oraz tytułu Marka XV-lecia to dla nas zaszczyt i dowód, że produkty Janome są coraz mocniej obecne w świadomości konsumentów w naszym kraju. A początki nie były łatwe, ponieważ przez bardzo długi okres czasu w Polsce w branży maszyn do szycia królowały marki Łucznik i Singer. Obecnie Janome skutecznie z nimi konkuruje  - podkreśla Maciej Waligórski, członek zarządu spółki ETI sp. z o.o. sp.k.

 

Trwałe i niezawodne

eti janome 2

Produkty Janome cechuje solidne wykonanie oraz sprawność, co potwierdzają ich użytkownicy, którzy często polecają je innym pasjonatom szycia. O wysokiej klasie tych urządzeń świadczy również fakt, że większość z nich posiada 5-letnią gwarancję, a w przypadku awarii, producent zapewnia sprawny serwis i szybką fachową pomoc. Niewątpliwymi zaletami marki są również możliwość dokupienia do maszyn potrzebnych akcesoriów oraz duża dostępność części zamiennych.
 
Dodatkowo, osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z szyciem lub te które chcą poszerzyć wiedzę w tym zakresie, mogą zapoznać się z bardzo pomocnymi informacjami dotyczącymi maszyn Janome i ich użytkowania. Znaleźć je można m.in. na stronie polskiego dystrybutora polskiego dystrybutora oraz na platformie YouTube. Prezentują one funkcje poszczególnych urządzeń, dzięki czemu można poznać modele maszyn i wybrać ten, który najlepiej spełni oczekiwania. Filmy i artykuły przedstawiają również wartościowe porady, które wprowadzą w tajniki szycia w domowym zaciszu.

 

Warto dodać, że Janome jest jedynym producentem maszyn hobbystycznych, który dostarcza również urządzenia wzmocnione. Co to oznacza? Otóż produkty z serii HEAVY DUTY wyposażone są w metalowy, zewnętrzny korpus, taki  jaki mają  tzw „stare” maszyny do szycia. Dzięki temu posiadają ponadprzeciętną wydajność i trwałość . W ich przypadku można liczyć na aż 6 lat gwarancji w systemie door to door.


Innowacyjne rozwiązania w Twoim domu

eti janome 3

Twórcy Janome od początku istnienia firmy wsłuchują się w potrzeby klientów i tworzą produkty dostosowane do ich oczekiwań, często nawet je wyprzedzając. Wielokrotnie dowiedli, że doskonale wiedzą, jakich urządzeń rynek potrzebuje.  Przykładowo już w 1979 roku firma wyprodukowała pierwszą na świecie maszynę sterowaną komputerowo, a w 1990 pionierski model umożliwiający wyszywanie profesjonalnych haftów, tj. Janome – Memory Craft 8000. W tym przypadku, po raz pierwszy na świecie można było wprowadzić do maszyny wzór przy pomocy karty pamięci, a następnie wyszyć go na materiale. Warto dodać, że funkcje i ustawienia były wyświetlane na nowoczesnym ekranie.

 

W ubiegłym roku firma zaprezentowała kolejny przełomowy sprzęt - maszynę do szycia i haftowania - JANOME CONTINENTAL M17.  Urządzenie, które  zupełnie odmieniło branżę hobbystycznych maszyn do szycia! Gwarantuje wysoką  jakość ściegów oraz posiada największe pole haftu (28 x 45 cm). Zostało również wyposażone w stopkę z laserowym czujnikiem ruchu materiału (ASR). Maszyna ta została nagrodzona tytułem IF Design 2023.

 

Również 2023 rok był dla Janome wyjątkowy, 31 w sierpnia w jej fabryce powstała maszyna o numerze 75 000 000. To absolutny rekord, żadna z marek produkujących hobbystyczne maszyny do szycia nie może pochwalić się tak ogromną ilością wytworzonych urządzeń!

 

Można śmiało stwierdzić, że dzięki swoim staraniom o najwyższą jakość produktów oraz stałemu dążeniu do wprowadzania przełomowych rozwiązań marka Janome z roku na rok zyskuje coraz większą renomę i popularność nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. A ponowne jej wyróżnienie prestiżowym tytułem Super Marki jest jak najbardziej zasłużone.

 

Więcej o Janome: https://janome.pl/

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Maszyny Janome ponownie wyróżnione tytułem Super Marka oraz godłem Marka XV-lecia!

  W 2024 roku firma Janome ponownie otrzymała wyróżnienie przyznawane w plebiscycie Dobra Marka: tytuł Super Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma oraz bardzo prestiżowy tytuł: Marka XV-lecia.

  Nagrody te wręczane są podmiotom, które posiadają ugruntowaną pozycję na naszym rynku. Markom charakteryzującym się nieustającym zaufaniem klientów, niesłabnącą renomą oraz ponadprzeciętną jakością. Co ważne - tytuł Marka XV-lecia - to pierwsze takie wyróżnienie przyznane w kategorii maszyn do szycia.

   
 • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

  Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

   
 • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

  Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

   
 • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

  Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.