Florahumus foto 2024 1

 

FLORAHUMUS to kwasy humusowe pozyskane ze złóż Kopalni Węgla Brunatnego Sieniawa w województwie lubuskim. Ten innowacyjny produkt poprawia strukturę gleby, wzmacnia system korzeniowy oraz wpływa na lepsze magazynowanie wody, przyczyniając się tym samym do lepszego wzrostu i plonowania roślin. Produkt posiada również pozytywną opinię wydaną przez Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach.

 

Florahumus foto 2024 3

 

Czym są kwasy humusowe?

Ostatnie lata są wyjątkowo trudne dla polskiego rolnika. Drogie nawozy, czy okresowe braki opadów w sezonie wegetacyjnym są przyczyną frustracji wielu z nich. Twórcy kwasów humusowych zawartych w produkcie FLORAHUMUS wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, opracowali produkt, który przy niewielkim dawkowaniu rozwiąże problemy zarówno rolników, jak i ogrodników. Czym są kwasy humusowe?


Kwasy humusowe są ważnym składnikiem próchnicy glebowej, dlatego ten produkt charakteryzuje się czarnym zabarwieniem oraz dużą zawartością węgla organicznego. Atutem kwasów humusowych z FLORAHUMUS jest dobra rozpuszczalność w wodzie oraz działanie na wzrost żyzności gleby. Kwasy humusowe wykazują właściwości zatrzymywania i udostępniania roślinom składników pokarmowych zawartych w ziemi oraz potrafią bezpośrednio stymulować wzrost roślin. Dzieje się tak przez wymianę kationów w glebie i zawartych w kwasach humusowych naturalnych hormonów.


Kwasy humusowe wpływają na:
•     wzrost przyswajalności mikro i makroelementów
•     wzrost żyzności gleby
•     stymulację wzrostu roślin
•     poprawę retencji wody
•     wzmocnienie odporności roślin
•     rozwój mikroorganizmów glebowych
•    zmniejszenie niekorzystnego działania metali ciężkich w glebie.


FLORAHUMUS – badania potwierdzające skuteczność

Skuteczność działania kwasów humusowych zawartych w produkcie FLORAHUMUS potwierdza szereg badań. Produkt testowany był na uprawach rzepaku, kukurydzy, pomidorów, zbóż, ziemniaków oraz w prywatnych ogródkach działkowych. Badania potwierdziły, że zastosowanie kwasów humusowych FLORAHUMUS wpływa na szybszy wzrost roślin, zmniejsza także podatność na choroby i szkodniki. W przypadku kukurydzy odnotowano zwiększenie zawartości chlorofilu w liściach w fazie wiechowania oraz efektywniejsze wykorzystanie składników pokarmowych.

 

Florahumus foto 2024 2

 

Wydajność produktu

W asortymencie FLORAHUMUS znajdziemy kwasy humusowe w pojemności od 100 mililitrów aż do 20 litrów. Z uwagi na dużą zawartość kwasów humusowych, preparat jest też bardzo wydajny. Wystarczy zastosować tylko 3-2 dawki po 300 ml/ha. Ponadto produkt ten w mieszaninie poprawia wykorzystanie nawozów dolistnych, które zawierają miko- i makroskładniki.


Coraz więcej osób zwraca uwagę na to, co ląduje na ich talerzu. Świadomość zdrowego i ekologicznego jedzenie nie jest już fanaberią, a koniecznością. Stosowanie w swoich uprawach naturalnych kwasów humusowych z FLORAHUMUS to bezpieczne i skuteczne rozwiązanie dla zrównoważonego rolnictwa.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ