Szynoprzewody kojarzone są przede wszystkim ze sklepami, biurami, kawiarniami i pomieszczeniami komercyjnymi. W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się też w prywatnych domach i mieszkaniach. Wyróżniamy dwa podstawowe typy systemów szynowych: 1-fazowe i 3-fazowe. System 3-fazowy posiada 4 przewody, co umożliwia nam osobne włączanie i wyłączanie pojedynczych projektorów lub grup lamp zamontowanych na jednej szynie.

 

Kanlux BTL LED
Z praktycznego punktu widzenia system 1-fazowy sprawdzi się w mniejszych pomieszczeniach - sala kawiarni, przytulne lobby hotelowe, czy nieduża sala konferencyjna. Do większych pomieszczeń stosujmy rozwiązania systemu 3-fazowego. Butiki, korytarze, biurowe open space wymagają większej ilości światła, a możliwość rozdzielenia grup lamp pozwoli nie marnować energii elektrycznej i oświetlać tylko używane w danym momencie przestrzenie. System trójfazowym jest na przykład Kanlux TEAR, do którego możemy dopasować kilka typów rozwiązań oświetleniowych.

 

Podstawowe rozwiązanie - projektory

Kanlux ACORD ATL1 i Kanlux BTL LED to zintegrowane oprawy oświetleniowe na szynoprzewody, które możemy dostosować do indywidualnych potrzeb. Wybrać możemy biały lub czarny kolor, moc świecenia, barwę światła i kąt świecenia (od 15 do 120 stopni). To także 50000 godzin trwałości i 5 lat gwarancji. Markowe, kluczowe komponenty (LED COB i zasilacz), wysoki poziom oddawania barw (CRI>90) i wyeliminowanie efektu olśnienia (UGR <19) to kolejne zalety tych wyjątkowych opraw.

 

Kanlux BTLW LED
Kanlux ACORD ATL2 / ATL3 / ATL4 i ATL5 to drugi typ opraw do szynoprzewodów, który charakteryzuje się wymiennym źródłem światła o trzonku GU10. Możemy wybrać dowolną barwę i moc w oprawach zależnie od strefy, którą będą oświetlały. Możemy również użyć żarówek dostosowanych do ściemniaczy, ze zmianą barwy światła i natężenia, a także źródeł Kanlux SMART. Wszystkie te oprawy są regulowane w zakresie horyzontalnym i wertykalnym, różnią się od siebie designem. Kanlux ATL2 i Kanlux ATL4 to klasyczny kształt reflektorów w kształcie walca. Kanlux ATL3 to zaokrąglony tył oprawy pasujący do stylu retro. Najnowsza oprawa Kanlux ATL5 to nieco futurystyczna forma, która idealnie wpasuje się w nowoczesne wnętrza i klimaty loftowe.

 

Kanlux ATL LED

 

Oprawy z Fabryki Kanlux

Uwzględniając różne potrzeby oświetleniowe, a także estetyczne, Kanlux zaprojektował kolejne rozwiązanie do szynoprzewodów i produkuje je w swojej polskiej faryce. Kanlux HIERRO to nowość w ofercie Kanlux. Minimalistyczna i elegancka forma wpisuje się najnowsze trendy architektonicznego wzornictwa. Stylowe rozwiązanie znajduje szerokie zastosowanie w nowoczesnych biurach, sklepach a także przestrzeniach typu loft. Pełnego obrazu produktu dopełnia zróżnicowanie dostępnych sposobów sterowania. Pozwala to na tworzenie energooszczędnych i nowoczesnych systemów oświetleniowych, zapewniających atrakcyjne efekty świetlne.

 

Kanlux TEAR n PADAPTOR

Przesuwne lampy wiszące

Niektóre wnętrza wymagają indywidualnego podejścia, chcielibyśmy mieć przesuwne lampy, ale nie do końca projektory pasują do aranżacji wnętrza. Na to również jest sposób. Wystarczy zastosować jeden z elementów systemu Kanlux TEAR: TEAR N PADAPTOR. To rozwiązanie, które pozwala zamontować każdą niemal oprawę na szynie.

 

Kanlux TEAR to także łączniki i cała gama akcesoriów, dzięki którym instalacja oświetleniowa może przyjmować różne kształty. Jest to bardzo przydatne kiedy pomieszczenie nie jest idealnym kwadratem czy prostokątem, z powodzeniem doprowadzimy nasze lampy we wszystkie zakamarki. Również przydaje się to przy oświetleniu korytarzy, które często zakręcają. Ponadto produkty Kanlux objęte są 5 letnią gwarancją, nie powodują efektu olśnienia i posiadają atest Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ