POWRÓT NA RYNEK W TRUDNYM DLA BRANŻY OKRESIE POZWOLIŁ NAM SKUPIĆ SIĘ NA PRAWDZIWYCH PRIORYTETACH

Styropol główne

Styropol - polski producent wyrobów termoizolacyjnych, którego historia sięga 1991 roku  - od roku funkcjonuje w nowej, zreaktywowanej formie. Dziś marka znajduje się w portfolio Grupy STB, która wprowadziła znany brand na nowy poziom technologiczny i zarządczy. Jak po roku funkcjonowania w trudnym dla branży okresie firma  ocenia swoją pozycję?


Rekatywacja Styropolu w 2022 roku zbiegła się z trudnym okresem na rynku budowalnym. Inflacja, trudności z uzyskaniem kredytów hipotecznych czy pozyskaniem surowca sprawiły, że branża materiałów termoizolacyjnych znacząco zwolniła. Jednak Styropol, którego powrót na rynek grupa STB planowała już od 2014 roku zdecydował o działaniu  zgodnie z planem -  wrócił na rynek i podjął wyzwania, jakie przed sektorem postawiła sytuacja gospodarcza.

 

Styropol Jarosław PrzybyszewskiReaktywując markę Styropol chcieliśmy udowodnić, że polskie firmy z rozbudowanym zapleczem technologicznym, znajomością rynku i potrzeb klientów oraz własnym modelem działania mogą bez kompleksów konkurować ze swoimi zagranicznymi odpowiednikami. Uznaliśmy, że trudna sytuacja rynkowa to okazja do sprawdzenia naszego podejścia – weryfikacji,  kto na rynku ma rzeczywiście pomysł, potencjał i determinację. Chcieliśmy się z tym zmierzyć - podkreśla Jarosław Przybyszewski, prezes zarządu Styropolu.


Po roku funkcjonowania w portfolio Styropolu znajduje się 12 produktów, w tym płyty styropianowe do różnych zastosowań, zarówno fasadowe, jak i przeznaczone do izolacji dachów, podłóg, fundamentów, tarasów czy parkingów. Część z nich to tzw. styropiany grafitowe, które dzięki zastsowaniu właśnie grafitu osiągają świetne właściwości termoizolacyjne.


Gwarancją jakości i bezpieczeństwa ich stosowania jest zastosowanie nowoczesnych maszyn, przeszkolona kadra projektująca i nadzorująca proces produkcji, a przede wszystkim własne nowocześnie wyposażone laboratorium badawcze. To właśnie tam wszystkie partie produktów podlegają ścisłej kontroli. Nowe, najwyższej światowej klasy urządzenia laboratoryjne, które działają w fabryce od maja 2021 r., pozwalają produkować płyty styropianowe spełniające wszystkie wymogi norm europejskich i światowych i – co najważniejsze - klientów.


Co ważne firma dba również o zrównoważoną produkcję. Cały proces wytwarzania płyt termoizolacyjnych w zakładzie w Cięciwie (gm. Wołomin) jest niskoodpadowy – odbywa się w obiegu zamkniętym. Powstające w ten sposób styropiany wykorzystywane do termoizolacji budynków pozwalają na optymalną i ekonomiczną redukcję zużycia energii.  

 

STYROPOL 3

 

Jakie czynniki pozwoliły marce dynamicznie wejść do gry na rynku materiałów termoizolacyjnych, a co ważne dobrze się na nim odnaleźć?


Przede wszystkim przemyślana, długofalowa strategia działania. I chociaż dziś wiele mówi się o tym, jak dynamicznie i jednocześnie zwinnie biznes musi podchdozić do codziennych wyzwań, to zarząd Styropolu twierdzi, że wizja rozwoju, cele oraz kluczowe kierunki działania powinny być stałe i długoterminowe.

 

W realizacji naszej strategii pomagają nam dwa czynniki – elastyczność – którą rozumiemy, jako wsłuchiwanie się w głos kientów, ich potrzeby i szybkie reagowanie.  Mamy świetnie opracowaną logistykę dostaw zarówno na budowy, jak i  do klientów hurtowych. Jesteśmy w stanie zrealizować dostawy nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. To pozwala nam być wartościowym partnerem dla firm i inwestycji na całym Mazowszu – podkreśla Paweł Kamiński, członek zarządu Styropolu.

 

Kluczowy dla firmy jest także zespół. Do współpracy przy projekcie Styropol zaproszono doświadczonych managerów, technologów, sprzedawców i logistyków.

 

Dzięki temu każdy etap procesu produkcji i sprzedaży jest dobrze zaprojektowany. Chcemy być dla naszych kontrahentów partnerem, z którym współpraca opiera się na zaufaniu i tworzeniu wspólnej wartości biznesowej – podkreśla prezes Przybyszewski.

 

Dużym wsparciem w realizacji projektu Styropol była także bliska współpracaca z  grupą STB, która od ponad dekady łaczy w swoim portfolio podmioty związane z branżą budowlaną, materiałów termoizolacyjnych i zarządzania projektami inwestycyjnymi.  

 

Działanie w ramach grupy to przede wszystkim korzystanie z wieloleltnich doświadczeń i relacji na rynku nieruchomości, ale także profesjonalne procedury i kadra zarządzajaca. Wierzymy, że nasze podejście pozwoli po raz kolejny udowodnić, że można produkować towary „made in Poland” na światowym poziomie – podkreślają zarządzający Styropolem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

  Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

   
 • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

  Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

   
 • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

  Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.

   
 • Gleba w kryzysie? Biologiczna szansa na przywrócenie w niej równowagi

  Uprawa pożniwna oraz przedsiewna to idealny moment, by zadbać o „stan zdrowotny gleby”. Uproszczony płodozmian (dominacja zbóż) oraz stosowanie dużych dawek nawozów mineralnych i pestycydów powoduje, że stan fitosanitarny pól uprawnych, powoli, lecz sukcesywnie pogarsza się. Mniejsza aktywność biologiczna gleb wpływa na ograniczenie naturalnych procesów w niej zachodzących, zmniejszenie zawartości materii organicznej (gorsza struktura, mniejsza dostępność składników pokarmowych i wody) oraz na zwiększenie liczebności zarodników patogenicznych grzybów.