Comforteo – marka firmy Meble Marzenie (Opatów, woj. wielkopolskie) sięga do korzeni przedsiębiorstwa, którymi jest produkcja wysokiej jakości materacy do spania i powstających na tej bazie komfortowych łóżek tapicerowanych i kontynentalnych.
Firma, głosami konsumentów, po raz kolejny sięgnęła po tytuł Dobra Marka 2022 – Jakość, Zaufanie, Renoma.

 

Artura Węgłowskiego, współzałożyciela firmy Meble Marzenie, do rozpoczęcia działalności (2006 r.) skłoniły własne doświadczenia. Łóżka, które zakupił dla swojej rodziny miały bardzo niewygodne, niskiej jakości materace. W oparciu o swoją wcześniejszą praktykę w tapicerstwie, sam wykonał odpowiednie materace, które okazały się „strzałem w dziesiątkę” i wypełniły lukę w rynku na wysokiej jakości łóżka dziecięce. Był to przełom zarówno osobisty, jak i biznesowy. Dwa lata później do firmy jako wspólnik dołączył Radosław Stryjakiewicz, który wniósł do oferty tapicerowane meble do sypialni i salonu. A Węgłowski do dziś uczestniczy aktywnie przy projektowaniu nowych modeli.

 

Z kolei marka Comforteo była odpowiedzią na konieczność podziału asortymentu w ofercie firmy na meble do salonu i do sypialni oraz rozpoczęcie ekspansji na rynkach zagranicznych, na które kierowane są produkty pod powszechnie zrozumiałą i przyswajalną nazwą. Systematycznie rośnie eksport produktów Comforteo „made in Poland”, zyskując coraz większą popularność wśród klientów, którzy szukają zdrowych, komfortowych i funkcjonalnych rozwiązań do sypialni.

Wyjątkowo duża dynamika rozwoju przedsiębiorstwa sprawiła, że początkowo rodzinna firma bardzo szybko stała się jednym z największych przedsiębiorstw w tym sektorze w Europie, zatrudniającym dziś ponad 400 osób. Główny zakład produkcyjny mieści się w Opatowie a dwie filie w Nowym Dworze obok Sycowa (woj. dolnośląskie) oraz w Wieluniu (woj. łódzkie). Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu powstają produkty wysokiej jakości w oparciu o najnowocześniejsze technologie.

 

Produkty Comforteo w Polsce dostępne są w sieciach salonów meblowych rozlokowanych na terenie całego kraju, z którymi firma współpracuje. W odpowiedzi na potrzeby klientów firma uruchomiła sklep internetowy Comfort4u.eu, gdzie dostępna jest cała oferta producenta.

 

Meble Marzenie to firma stabilna, którą cechuje szybki, stały rozwój potwierdzony wieloma prestiżowymi nagrodami i wyróżnieniami:
•    Diament Miesięcznika Forbes przyznany przez 4 lata z rzędu w 2019, 2020, 2021 i 2022 r.
•    Diament Meblarstwa 2022 będący specjalnym wyróżnienia przyznanym przez IFS oraz Euler Hermes za rzetelność biznesową i wysoką moralność płatniczą, dużą stabilność na tle innych firm meblarskich.

 

Trzon oferty marki Comforteo stanowią materace, które odpowiadają wysokim wymaganiom współczesnego użytkownika. Posiadają właściwości ortopedyczne, niwelują uciski na naczynia krwionośne, zapewniają zdrowy regenerujący sen.  Oprócz tego, firma w ofercie posiada materace przeznaczone dla osób zmagających się z alergiami czy sportowców. Jeden z takich produktów materac Pro Dynamic H4 został wyróżniony Diamentem Meblarstwa 2022 w kategorii Strefa Snu – klasa premium.

Comforteo fot

Materac Pro Dynamic H4 innowacyjną pianką Gelax oraz sprężynami Multipocket, stworzony z myślą o miłośnikach aktywnego stylu życia i zawodowych sportowcach. Pokrowiec materaca zwiera proteiny jedwabiu, które pomagają w regeneracji drobnych urazów skóry.

 

Comforteo dziś to także łóżka tapicerowane oraz wysokiej jakości łóżka kontynentalne (za które również producent otrzymał Diamenty Meblarstwa).
Ofertę łóżek tapicerowanych wyróżnia możliwość personalizacji większości modeli w oparciu o dużą ilość tkanin (zdecydowanie większą niż u innych producentów), możliwość zmiany szerokości płóz na wersję slim, dzięki czemu łóżko zajmuje nawet kilkanaście centymetrów mniej miejsca. Możliwy jest także wybór pomiędzy trzema wysokościami zagłówka oraz kształtem, kolorem i wysokością nóżek.

 

Łóżko kontynentalne Astoria z bogato zdobionym zagłówkiem oraz przeszyciami w pokrowcu materaca właściwego, które nadają wyrafinowanowanego charakteru.

 

Z kolei łóżka kontynentalne Comforteo zapewniają komfortowy sen na najwyższym poziomie. Materace tych łóżek posiadają podwójny układ sprężyn zapewniający elastyczność progresywną, najwyższej jakości pianki wykorzystywane np. w topperach. Przykładowo, innowacyjna pianka Gelax łączy w sobie właściwości chłodzącego żelu, przewiewnej pianki wysokoelastycznej oraz termoelastycznej dopasowującej się do kształtu ciała, z efektem „otulania”.

 

Łóżko kontynentalne Alexander ze stylowym wezgłowiem z regularnymi przeszyciami oraz pokrowcem materaca właściwego ze zdobieniem, dzięki czemu łóżko jest prawdziwą ozdobą sypialni. Oferuje wysoki komfort użytkowania, a dzięki właściwościom ortopedycznym innowacyjnej technologii opracowanej przez zespół badawczy Meble Marzenie New Tech Bed, polecane jest szczególnie miłośnikom zdrowego snu.

 

Głęboki, relaksujący sen jest kluczem do dobrego życia. Osiągnąć to można poprzez zastosowanie wysokiej jakości materaca, który musi odpowiadać na indywidualne potrzeby organizmu. Tu nie ma kompromisów, bo dobry sen, to dobry dzień!

 

Więcej informacji:
meble-marzenie.pl
comforteo.eu

 

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

  Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

   
 • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

  Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

   
 • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

  Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.

   
 • Gleba w kryzysie? Biologiczna szansa na przywrócenie w niej równowagi

  Uprawa pożniwna oraz przedsiewna to idealny moment, by zadbać o „stan zdrowotny gleby”. Uproszczony płodozmian (dominacja zbóż) oraz stosowanie dużych dawek nawozów mineralnych i pestycydów powoduje, że stan fitosanitarny pól uprawnych, powoli, lecz sukcesywnie pogarsza się. Mniejsza aktywność biologiczna gleb wpływa na ograniczenie naturalnych procesów w niej zachodzących, zmniejszenie zawartości materii organicznej (gorsza struktura, mniejsza dostępność składników pokarmowych i wody) oraz na zwiększenie liczebności zarodników patogenicznych grzybów.