Depilacji laserowa to stosunkowo nowa metoda trwałego usuwania owłosienia, która nadal wzbudza sporo wątpliwości. W dalszej części artykułu rozwiewamy te najpopularniejsze.

 Depilacja pl 1

1. Depilacja laserowa źle wpływa na narządy wewnętrzne – MIT!

Certyfikowane lasery, np. LightSheer, które są stosowane w zabiegach depilacji laserowej nie emitują szkodliwego promieniowania. Wiązka lasera dociera kilka milimetrów pod skórę, przez co nie ma kontaktu z organami wewnętrznymi. Działanie lasera polega na precyzyjnym trafieniu w barwnik melaniny włosa niszcząc tylko jego macierz.

 

2. Depilacja laserowa najlepiej redukuje ciemne włosy – FAKT!

Usuwanie włosków laserem polega na wychwytywaniu przez jego wiązkę ciemnej melaniny. Im jest jej więcej – tym zabieg jest efektywniejszy. Nie oznacza to jednak, że nowoczesny laser nie poradzi sobie z jaśniejszymi i cieńszymi włoskami.

 

3. Depilacja laserowa jest bardzo bolesna – MIT!

Decydując się na zabieg depilacji laserowej w renomowanym gabinecie, możesz mieć pewność, że laseroterapeuta stanie na wysokości zadania, abyś nie czuł bólu. Pomogą mu w tym innowacyjne i bezpieczne lasery, np. autorski laser Depilacja.pl SPEC3Hybrid. Sprzęt ten posiada innowacyjny system SHR wyposażony w sześć poziomów chłodzenia głowicy zabiegowej, co niweluje odczucia bólowe. Dodatkowo technologia ta opiera się na działaniu słabszych impulsów, a nie jednego silnego, który mógłby być szczególnie niekomfortowy.

 

4. Depilacja laserowa wymaga serii zabiegów – FAKT!

Dla oczekiwanych efektów - zdecydowanie tak. Depilacja laserowa usuwa włoski znajdujące się anagenie, tj. fazie wzrostu. Dlatego trzeba odbyć kilka wizyt w gabinecie, aby pozbyć się całkowicie niepożądanego owłosienia.

 

Depilacja pl 2 3 

5. Depilacja laserowa wzmacnia włosy – MIT!

Laser trwale wypala mieszki włosowe znajdujące się pod skórą, co uniemożliwia wzrost włosków w przyszłości. Nie ma zatem możliwości, by w tych samych miejscach pojawiły się nowe włoski, a tym bardziej mocniejsze.

 

6. Przed skorzystaniem z depilacji laserowej przez kilka tygodni nie należy eksponować skóry na słońce – FAKT

W depilacji laserowej chodzi o precyzyjne skierowanie wiązki światła w ciemną cebulkę włosa. Im większy jest kontrast między kolorem skóry, a kolorem cebulki – tym lepiej. Poza tym opalona skóra może być bardziej wrażliwa na działanie lasera.

 

7. Depilacja laserowa trwale usuwa do 95% włosków – FAKT!

Rzeczywiście seria zabiegów depilacji laserowej może go powstrzymać włoski przed wzrostem. Konieczne jest jednak przeprowadzenie serii zabiegów. Ich liczbę powinien zarekomendować laseroterapeuta podczas indywidualnej konsultacji.

 

Depilacja pl 49. IPL/VPL jest tak samo skuteczny jak laser – MIT!

W depilacji laserowej chodzi o skierowanie wiązki o określonej długości fali w mieszek włosowy. W efekcie dochodzi do całkowitego zniszczenia macierzy włosa. Depilacja lampą IPL (Intense Pulsed Light) lub lampą VPL (Variable Pulsed Light) polega na skierowaniu pulsacyjnego światła lampy ksenonowej na określoną powierzchnię skóry. Przez to podczas zabiegów przy użyciu urządzenia IPL/VPL dochodzi jedynie do deformacji cebulki włosa. Oznacza to, że zostaje on tylko osłabiony, a nie całkowicie usunięty, jak to ma miejsce w przypadku depilacji laserowej.

 

10. Depilacja laserowa jest droga – TAK I NIE

Depilacja laserowa jest droga. Fakt, ale seria zabiegów jest to jednorazowy wydatek, dzięki któremu efektami będziemy mogli cieszyć się na stałe. W perspektywie czasu kilka (lub w zależności od potrzeby kilkanaście) wizyt w gabinecie depilacji laserowej pozwala zaoszczędzić nam nie tylko czas, ale też pieniądze.

 

Dowiedz się więcej o depilacji laserowej i umów bezpłatną konsultację ze specjalistą.

 

 

Źródło: Artykuł sponsorowany

ZOBACZ RÓWNIEŻ