Na południu Polski, na terenie Karpat, leży Popradzki Park Krajobrazowy. To niezwykła kraina, której bogactwem jest nie tylko dziewicza przyroda, ale także złoża wód mineralnych, uznawanych w Europie za jedne z najcenniejszych. To właśnie tutaj, na terenie 13 rezerwatów przyrody, natura ukryła swój niezwykły skarb – Skarb Życia Muszyna.

  

To wyjątkowa woda mineralna wydobywana ze źródeł, których geologiczne uwarunkowania charakteryzują się bardzo dużą zawartością wapnia i magnezu – biopierwiastków, które są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania ludzkiego organizmu. Minerały te nie tylko wpływają na właściwy przebieg wszystkich ważnych czynności życiowych, takich jak metabolizm czy praca serca i układu krążenia, ale także ułatwiają przyswajanie innych składników odżywczych, redukują stres, przemęczenie i osłabienie, wzmacniają odporność czy wspierają prawidłowe funkcjonowanie układu kostno-stawowego. – Natura powierzyła nam prawdziwy skarb – naturalne źródła wody wysokozmineralizowanej, dlatego z wielką pieczołowitością dbamy o to bogactwo i każdego dnia dzielimy się nim z konsumentami – podkreśla Tomasz Maruszczyk, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Z.P.H.U. Inex Sp. z o.o. (Inwałd, woj. małopolskie).

 

Skarb Życia Muszyna jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek naturalnych wód mineralnych obecnych na polskim rynku. Brand należy do rodzinnej firmy dynamicznie działającej od kilkudziesięciu lat, z jasno określoną strategią długofalowego rozwoju. Nowoczesny zakład produkcyjny, spełniający najwyższe standardy i normy ochrony środowiska, zlokalizowany jest u podnóża góry Bradowiec w Paśmie Jaworzyny Krynickiej Popradzkiego Parku Krajobrazowego.

inex zdjecie
– Pracownicy Inex Sp z o.o. to ludzie pełni pasji i zaangażowania, mający świadomość tego, że ta marka to naturalna spuścizna, o którą należy troszczyć się z wyjątkową starannością każdego dnia. Dlatego właśnie nasze produkty utożsamiane są od lat z najwyższą jakością i cieszą się niezmiennym, stale rosnącym zainteresowaniem oraz zaufaniem konsumentów. To dla nas bardzo ważne – dodaje T. Maruszczyk.

Potwierdzeniem tego jest z pewnością fakt, że marka Skarb Życia Muszyna została nagrodzona prestiżowym tytułem „Dobra Marka 2020 – Jakość, Zaufanie, Renoma”. Wyróżnienie to już po raz jedenasty zostało przyznane innowacyjnym, rozwojowym i najbardziej rozpoznawalnym brandom obecnym na polskim rynku. Przedmiotem analiz, dokonanych między innymi na podstawie ogólnodostępnych źródeł oraz ankiet internetowych i sondaży telefonicznych, objęte zostały głównie: pozycja rynkowa poszczególnych marek i ich progres, jakość produktu lub usługi oraz stopień zaufania klientów. – W ramach tego Programu otrzymaliśmy jeszcze jedno, bardzo cenne dla nas wyróżnienie: Polska Dobra Marka 2020. Serce naszej wody bije w Uzdrowisku Muszyna Zdrój, w jednym z najpiękniejszych i najstarszych rejonów naszego kraju. To ogromny powód do dumy. Podobnie jak to, że nasza firma opiera się w 100 proc. na rodzimym kapitale. W Polsce produkujemy i płacimy podatki przyczyniając się do wzrostu gospodarczego. Te cechy to swoistego rodzaju DNA, które nas ukształtowało – podkreśla T. Maruszczyk.

Z.P.H.U. Inex utożsamiany jest jednak nie tylko z marką  doskonałej naturalnej wody mineralnej. Spółka jest również znanym w regionie społecznikiem. Od wielu lat intensywnie współpracuje i wspiera wiele instytucji i organizacji. Wśród nich bardzo ważne miejsce zajmuje Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu, które jest wiodącym w Polsce, wysokospecjalistycznym ośrodkiem kliniczno-naukowo-szkoleniowym, realizującym zadania w zakresie nowoczesnej diagnostyki i terapii schorzeń układu sercowo-naczyniowego, zarówno u dorosłych, jak i dzieci.


– Wpisujemy się także bardzo mocno w proces kształtowania i krzewienia kultury fizycznej, zdrowego trybu życia, uprawiania sportu i dbania o otaczające nas środowisko. Dlatego też jesteśmy dumni z faktu podpisania umowy partnerskiej z piłkarską Akademią Łukasza Piszczka i rozpoczęcia długookresowej działalności na rzecz sportu i popularyzacji kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży – podsumowuje Tomasz Maruszczak.


oprac.  Agnieszka Kluska

 

Muszyna skarb

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

  Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

   
 • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

  Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

   
 • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

  Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.

   
 • Gleba w kryzysie? Biologiczna szansa na przywrócenie w niej równowagi

  Uprawa pożniwna oraz przedsiewna to idealny moment, by zadbać o „stan zdrowotny gleby”. Uproszczony płodozmian (dominacja zbóż) oraz stosowanie dużych dawek nawozów mineralnych i pestycydów powoduje, że stan fitosanitarny pól uprawnych, powoli, lecz sukcesywnie pogarsza się. Mniejsza aktywność biologiczna gleb wpływa na ograniczenie naturalnych procesów w niej zachodzących, zmniejszenie zawartości materii organicznej (gorsza struktura, mniejsza dostępność składników pokarmowych i wody) oraz na zwiększenie liczebności zarodników patogenicznych grzybów.