Miło jest nam poinformować, że oliwy i oleje włoskiej marki Costa d’Oro zostały wyróżnione godłem Dobra Marka 2019.

 

W Polsce marka Costa d’Oro jest obecna od ponad 20 lat i posiada ugruntowaną pozycję rynkową. Samo wyrażenie „Costa d’Oro” w dialekcie regionu Umbria znaczy złote wzgórze, magiczne miejsce, miejsce które inspiruje. Historia marki Costa d’Oro sięga 50-ciu lat wstecz, kiedy to dwie rodziny rozpoczęły produkcję oliw w regionie słynącym z gajów oliwnych, wspaniałych widoków i czystej przyrody. To tam, w Umbrii, natura łączy się z pasją ludzi i powstają znane we Włoszech i na świecie oliwy z oliwek.

 

Firma Costa d’Oro systematycznie zdobywała uznanie w Italii i z niewielkiej rodzinnej firmy w latach dziewięćdziesiątych stała się spółką akcyjną. Z biegiem lat dynamiczny i innowacyjny rozwój firmy doprowadził Costa d’Oro na szczyt popularności we Włoszech i wprowadził produkty marki Cosa d’Oro na stoły konsumentów w ponad 100 krajach świata, w tym Polski. Wśród produktów dostępnych u nas w kraju znajdują się oliwy z oliwek extra virgin oliwy klasyczne i niefiltrowane, BIO oraz wysokiej klasy oleje roślinne (z pestek winogron i Vitapiu).

 baner Costa 1000x100

 

We Włoszech  Costa d’Oro to jeden z trzech największych producentów oliw extra vergin i niekwestionowany specjalista w segmencie oliw niefiltrowanych.


Oliwy niefiltrowane od Costa d’Oro są jedwabiście  gęste i  zawierają ponad 30  proc. więcej polifenoli (naturalnych przeciwutleniaczy) o działaniu antyoksydacyjnym. Dzięki swojej konsystencji oliwy niefiltrowane lepiej osadzają się na przygotowywanych daniach i nie spływają   tak szybko na dno naczynia jak zwykłe oliwy, podkreślając bogaty smak i aromat przygotowywanych potraw. Są także idealne do przyrządzania wszelkich dressingów.

 

Na przełomie października i listopada 2018 roku mogliśmy zobaczyć oliwy Costa d’Oro i poczuć smak Italii na spotach reklamowych, które wyświetlane były w ramach jesiennej kampanii telewizyjnej w Polsce. Podobne działania przewidziane są także na rok 2019. Wzmocnienie wizerunku Costa d’Oro dzięki działaniom ATL i BTL przyczynia się na pewno do wzrostu rozpoznawalności marki, a co za tym idzie oliwa Costa d’Oro będzie coraz częściej gościć na stołach Polaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

  Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

   
 • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

  Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

   
 • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

  Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.

   
 • Gleba w kryzysie? Biologiczna szansa na przywrócenie w niej równowagi

  Uprawa pożniwna oraz przedsiewna to idealny moment, by zadbać o „stan zdrowotny gleby”. Uproszczony płodozmian (dominacja zbóż) oraz stosowanie dużych dawek nawozów mineralnych i pestycydów powoduje, że stan fitosanitarny pól uprawnych, powoli, lecz sukcesywnie pogarsza się. Mniejsza aktywność biologiczna gleb wpływa na ograniczenie naturalnych procesów w niej zachodzących, zmniejszenie zawartości materii organicznej (gorsza struktura, mniejsza dostępność składników pokarmowych i wody) oraz na zwiększenie liczebności zarodników patogenicznych grzybów.