SIECI HANDLOWE | Kaufland to międzynarodowa sieć sklepów oferująca artykuły spożywcze oraz produkty codziennego użytku. Należy do dużych przedsiębiorstw handlowych z branży nowoczesnych sklepów wielkopowierzchniowych. Posiada około 1,2 tys. sklepów i zatrudnia blisko 150 tysięcy pracowników w całej Europie. W Polsce pierwszy sklep Kaufland został otwarty w 2001 r., a dziś jest ich już 203. W ostatnich latach sieć otrzymała liczne wyróżnienia. Teraz Kaufland może się pochwalić także tytułem Dobra Marka 2017.

Program „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” ma na celu wybór najlepszych i cieszących się największym uznaniem marek w poszczególnych branżach. Wyróżnienia przyznawane są na podstawie badań konsumenckich, które określają wartości, aktywność i rozpoznawalność marki. Analizowane są między innymi: pozycja rynkowa marki i jej siła, jakość prezentowana przez dany produkt lub usługę oraz stopień zaufania konsumentów.

 

Wysoka jakość obsługi w Kauflandzie doceniona przez klientów

Zadowolenie konsumentów przyniosło Kauflandowi tytuł Dobra Marka 2017. – Polski rynek jest bardzo wymagający i konkurencyjny. Klienci wracają do tych sklepów, w których znajdują wszystkie potrzebne towary i w których czują się dobrze i sprawnie obsłużeni. To wszystko buduje zaufanie klienta do sklepu, które mocno wpływa na jego decyzje zakupowe. Dlatego szczególnie cieszy nas wyróżnienie „Dobra Marka 2017 – Jakość, Zaufanie, Renoma”, ponieważ jest ono przyznawane na podstawie badań konsumenckich. A to właśnie opinie klientów są dla nas najważniejsze – mówi Krzysztof Szponder, Wiceprezes Kaufland Polska.

 

Różnorodna i bogata oferta sklepów Kaufland

Każdy sklep Kaufland posiada bogatą i zróżnicowaną ofertę handlową. Klienci znajdą w nim około 25 tys. produktów, zarówno dobrej jakości artykuły przygotowywane specjalnie dla sieci Kaufland, jak i szeroki wybór najpopularniejszych w Polsce towarów znanych producentów.

 

Kaufland kadrSklepy Kaufland znajdują się na terenie całej Polski. Sieć stara się jak najlepiej odpowiadać na potrzeby klientów w różnych rejonach kraju, proponując im artykuły regionalne i lokalne, których w ofercie jest ponad 6 tysięcy. Tak bogata w lokalne produkty oferta handlowa możliwa jest dzięki współpracy z ponad 1200 polskimi dostawcami, producentami i rolnikami, którzy na bieżąco zaopatrują sklepy Kaufland. Sieć szczególną uwagę zwraca na warzywa i owoce, produkty mleczne i sery, a także mięsa i wędliny, które można kupić zarówno samoobsługowo, jak i na stoiskach z obsługą.

 

 

Oferta dostępna w Kauflandzie to produkty najpopularniejszych producentów, ale również marki własne sieci. K-Classic to już prawie 2000 produktów oferujących sprawdzoną jakość w najniższej cenie. Produkty K-Classic klienci znajdą w niemal wszystkich grupach artykułów: wśród produktów mlecznych, mrożonych, słodyczy, makaronów, konserw, soków, karm dla zwierząt, artykułów gospodarstwa domowego, tekstyliów. Dzięki tej marce Kaufland oferuje najlepszy stosunek ceny do jakości produktu. Jakość artykułów K-Classic doceniła niedawno Loża Ekspertów programu „Doceń polskie”, przyznając wyróżnienia czterem produktom tej marki.

 

Kaufland odpowiada także na rosnący wśród klientów popyt na produkty wegetariańskie, wegańskie i ekologiczne (bio), oferując artykuły pod nowymi markami własnymi – K-Bio oraz K-take it veggie. K-Bio to 35 artykułów, między innymi z takiego asortymentu jak produkty mleczarskie, mączne, zboża, a także soki. Oferta będzie systematycznie rozszerzana. K-Bio spełnia surowe normy dotyczące rolnictwa ekologicznego. K-take it veggie to z kolei ponad 20 artykułów, takich jak delikatne pasty do chleba, napoje sojowe i owsiane, bezmięsne wędliny, tofu, smaczne produkty gotowe oraz wiele innych. – Dzięki naszym nowym markom własnym wspieramy indywidualny styl życia naszych klientów i dla każdej diety proponujemy odpowiednie produkty – tłumaczy Krzysztof Szponder.

Bogatą ofertę produktów spożywczych uzupełniają artykuły AGD, tekstylia, materiały piśmienne, zabawki i wielki wybór produktów oferowanych sezonowo.

 

Kaufland zmienia się z myślą o klientach

Kaufland sukcesywnie przebudowuje i modernizuje swoje sklepy, odświeżając ich wygląd i zapewniając nowoczesne wyposażenie. Sieć wsłuchuje się w głos swoich klientów i odpowiada na ich oczekiwania, chcąc zapewnić im jak najwygodniejsze i najprzyjemniejsze zakupy.

 

Klienci są coraz bardziej zainteresowani pozyskiwaniem informacji za pomocą urządzeń mobilnych, dlatego Kaufland, odpowiadając na tę potrzebę, stworzył darmową aplikację mobilną. Od połowy września 2016 r. klienci pobrali ją ponad 150 tys. razy. Aplikacja przeznaczona jest dla użytkowników smartfonów i tabletów z system iOS lub Android. Aplikacja umożliwia łatwy i szybki dostęp do oferty handlowej sklepów Kaufland oraz do bogatej bazy przepisów – pomocnych w urozmaiceniu domowego menu. Dodatkowo aplikacja zawiera wyszukiwarkę marketów oraz funkcję Feedback. Dzięki tej ostatniej klienci mogą przesyłać wszelkie sugestie i komentarze bezpośrednio do Centrum Obsługi Klienta. Ponadto aplikacja oferuje m.in. pomysłową funkcję tworzenia listy zakupów, dzięki której produkty mogą zostać w prosty sposób umieszczone na liście życzeń. Przygotowana lista zakupów może być dowolnie organizowana, można się nią także dzielić z przyjaciółmi lub rodziną.

 

Daniel Szabaciuk

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Maszyny Janome ponownie wyróżnione tytułem Super Marka oraz godłem Marka XV-lecia!

  W 2024 roku firma Janome ponownie otrzymała wyróżnienie przyznawane w plebiscycie Dobra Marka: tytuł Super Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma oraz bardzo prestiżowy tytuł: Marka XV-lecia.

  Nagrody te wręczane są podmiotom, które posiadają ugruntowaną pozycję na naszym rynku. Markom charakteryzującym się nieustającym zaufaniem klientów, niesłabnącą renomą oraz ponadprzeciętną jakością. Co ważne - tytuł Marka XV-lecia - to pierwsze takie wyróżnienie przyznane w kategorii maszyn do szycia.

   
 • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

  Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

   
 • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

  Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

   
 • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

  Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.