Utrzymująca się na bardzo dobrym poziomie sprzedaż to najlepsza rekomendacja dla olejów z grupy LOTOS SYNTHETIC. Produkty tej linii spółka LOTOS Oil kieruje do właścicieli niezależnych warsztatów i serwisów, specjalizujących się w naprawach samochodów pogwarancyjnych.

 

– Oleje syntetyczne to kluczowa kategoria w obszarze produktów dla motoryzacji; ich udział rynkowy systematycznie rośnie i właśnie w niej odbywa się walka o udziały rynkowe. Od ponad 10 lat, tj. od początku istnienia spółki, wszystkie nasze działania marketingowe były skierowane na promocję produktów z tego segmentu, czego efektem jest wysoka rozpoznawalność marek produktowych LOTOS SYNTHETIC i LOTOS QUAZAR oraz marki parasolowej LOTOS Thermal Control – podkreśla Piotr Niemiec, koordynator ds. rozwoju portfolio produktowego LOTOS Oil. – Najwięcej nowych produktów wprowadzanych do oferty to produkty należące do kategorii syntetycznej. W konsekwencji udział rynkowy syntetycznych olejów LOTOS systematycznie wzrasta, a olej LOTOS SYNTHETIC PLUS SAE 5W-40 to już swoista ikona syntetycznego oleju wyprodukowanego w Polsce. Natomiast spośród naszych olejów największym zainteresowaniem rynkowym cieszy się LOTOS SYNTHETIC 504/507 SAE 5W-30 – dodaje P. Niemiec.

 Lotos OIL

Lotos Oil oferuje pięć nowoczesnych olejów syntetycznych przeznaczonych do różnych typów samochodów. LOTOS SYNTHETIC 504/507 SAE 5W-30 z formułą Extended Engine Protection dedykowany dla użytkowników samochodów ze „stajni” Volkswagena (VW, Skoda, Seat). Kierowcy marki Ford i Kia mają do dyspozycji energooszczędny olej LOTOS SYNTHETIC A5/B5 SAE 5W-30, cechujący się niską lepkością HTHS. Właściciele starszych aut mogą z kolei skorzystać z olejów w klasie SAE 5W-40: LOTOS SYNTHETIC PLUS SAE 5W-40 i LOTOS SYNTHETIC TURBODIESEL SAE 5W-40, jednych z najpopularniejszych i najchętniej wybieranych przez niezależnych serwisantów tego typu produktów na rynku. Uniwersalnym olejem jest z kolei LOTOS SYNTHETIC C2+C3 SAE 5W-30, chętnie polecany przez specjalistów.

 

Cała linia została stworzona w oparciu o dobrze znaną kierowcom i mechanikom markę LOTOS SYNTHETIC PLUS SAE 5W40. To między innymi ten produkt zapewnił LOTOS Oil 22-procentowy udział w rynku i pozycję lidera w swojej branży.

 

Oleje z linii LOTOS SYNTHETIC, wyprodukowane w oparciu o formułę Extended Engine Protection, gwarantują najlepszą ochronę silników bez konieczności ich wymiany nawet przez 30 tys. kilometrów. – Ze względu na zastosowanie, oleje syntetyczne LOTOS doceniane są zarówno przez ekspertów, jak i konsumentów i niczym nie odbiegają od olejów syntetycznych markowych producentów zagranicznych, a niejednokrotnie wręcz je przewyższają – podsumowuje Piotr Niemiec.

Oprac. J.J.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

  Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

   
 • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

  Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

   
 • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

  Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.

   
 • Gleba w kryzysie? Biologiczna szansa na przywrócenie w niej równowagi

  Uprawa pożniwna oraz przedsiewna to idealny moment, by zadbać o „stan zdrowotny gleby”. Uproszczony płodozmian (dominacja zbóż) oraz stosowanie dużych dawek nawozów mineralnych i pestycydów powoduje, że stan fitosanitarny pól uprawnych, powoli, lecz sukcesywnie pogarsza się. Mniejsza aktywność biologiczna gleb wpływa na ograniczenie naturalnych procesów w niej zachodzących, zmniejszenie zawartości materii organicznej (gorsza struktura, mniejsza dostępność składników pokarmowych i wody) oraz na zwiększenie liczebności zarodników patogenicznych grzybów.