IDEA
Najpierw jest idea. Coś, co sprawi, że pasja przekształci się w przemyślaną i konsekwentnie wdrażaną strategię.
Dla właścicieli firmy Laboratorium BIOOIL taką ideą było dostarczenie na powstający, ale wymagający rynek zdrowej żywności produktów wysokiej jakości, o bogatym smaku i aromacie, czerpanym wprost z natury.

 

POCZĄTKI
Laboratorium BIOOIL, zielonogórski producent olejów tłoczonych na zimno jest rodzinną firmą, która na rynek zdrowej żywności weszła w roku 2007. Zainteresowanie wóczas dopiero rozwijającą się dziedziną wynikało z konfrontacji oczekiwań i wymagań świadomego Klienta z aktualną wówczas ofertą rynku.
Minione 10 lat to zdobywanie doświadczenia, nieustanne poszerzanie wiedzy o branży związanej z produktami wpisanymi w filozofię zdrowego trybu życia i potrzebach Konsumentów, ciężka praca, a przede wszystkim niezwykła dbałość o utrzymanie najwyższych standardów. Jeżeli do tego wszystkiego dodamy pasję i rzetelność – mocna pozycja na rynku i sukcesywny rozwój firmy jest sprawą tak naturalną jak oleje, które opuszczają tłocznię.

 

LUDZIE
Firma to ludzie – spójny zespół, wspólnie pracujący na sukces firmy. W Laboratorium BIOOIL każdy pracownik jest istotnym ogniwem w codziennym dążeniu do uzyskania produktu najwyższej jakości. Ten zespół to największy potencjał firmy. Pracownicy mają poczucie przynależności do jednej, wielkiej rodziny, dążącej do wspólnego celu: rozwoju i umocnienia marki Laboratorium BIOOIL.

 Biooil grafika

 

PRIORYTET - JAKOŚĆ
Właściciele firmy od początku jej istnienia stawiają wyłącznie na najwyższą jakość i dokładają wszelkich starań, aby Klient, wybierając markę Laboratorium BIOOIL miał zawsze pewność, że otrzyma produkt bezpieczny, w pełni naturalny, wolny od GMO, sztucznych dodatków i barwników. Na każdym etapie produkcji wyznacznikiem jest wyłącznie najwyższa jakość i utrzymanie cennych właściwości biologicznych surowców, z których powstają produkty.

 

BADANIA
Firma Laboratorium BIOOIL utrzymuje własne, profesjonalne laboratorium, weryfikujące parametry surowców oraz  produktów na każdym etapie produkcji, a także współpracuje z laboratoriami zewnętrznymi. Oleje produkowane są w oparciu o wdrożony w firmie i certyfikowany System Zarządznia Bezpieczeństwem Żywności ISO 22000:2005. Firma posiada także certyfikat Ekologicznej Produkcji Rolniczej, zgodnie z którym wytwarzane są produkty BIO.

 

SUROWCE
Wszystko zaczyna się na etapie pozyskania surowca, którego każda (!) partia podlega niezwykle rzetelnym badaniom. Staranność selekcji nasion i ziaren, a następnie wybór surowca o najlepszych parametrach gwarantuje, że wytłoczone na zimno oleje zachowają ich wszystkie właściwości biologiczne: nie można wytłoczyć oleju najwyższej jakości z wątpliwej jakości ziaren. Ale – jednocześnie – tylko zdobyta i nieustannie poszerzana wiedza, doświadczenie i umiejętności włożone w proces technologiczny pozwalają na wydobycie ze starannie wyselekcjonowanego surowca jego najcenniejszych właściwości.

 

PRZEDE WSZYSTKIM: KLIENT
Konsekwentne stawianie na jakość oraz dbałość o prawidłowość każdego etapu produkcji przekłada się na zaufanie i zadowolenie coraz większego grona Klientów.
Olej kokosowy oferowany przez Laboratorium BIOOIL stał się produktem, który cieszy się ogromnym, a co najważniejsze – niegasnącym zainteresowaniem. Wziął m.in. udział w Plebiscycie "Nasze Dobre Lubuskie", w ramach którego czytelnicy Gazety Lubuskiej przyznali mu II miejsce w kategorii na najpopularniejszy produkt.
W roku 2014 Konsumenci uhonorowali firmę Laboratorium BIOOIL godłem DOBRA MARKA, a w roku 2017 – godłem SUPER MARKA.  Te cenne wyróżnienia, uzyskane dzięki pozytywnym opiniom bezpośrednich odbiorców i konsumentów produktów firmy Laboratorium BIOOIL potwierdzają, że nieustępliwe stawianie na najwyższą jakość i bezpieczeństwo produktów jest słuszną strategią.

 

OFERTA
Budowanie oferty zaczęło się od oleju lnianego i to jego produkcja wyznaczyła do dziś obowiązujące standardy – żadnych półśrodków, ustępstw i pozornych oszczędności. Poprzeczkę firma Laboratorium BIOOIL postawiła sobie niezwykle wysoko i nieustannie ją podnosi. Dzięki temu na rynku wyróżnia się jakością i doskonale dopracowanymi szczegółami, mającymi istotny wpływ na efekt końcowy.
Oleje charakteryzują się eleganckim, a przy tym przemyślanym opakowaniem: przed szkodliwym działaniem promieni UV zabezpieczają butelki z ciemnego szkła, a podwójne oplombowanie nakrętki to gwarancja bezpieczeństwa produktu.

 

Swój "flagowy" produkt, czyli olej lniany Laboratorium BIOOIL tłoczy z siemienia lnianego wysokolinolenowego, zawierającego ponad 50% kwasów Omega 3. Dotyczy to zarówno oleju konwencjonalnego, jak i oleju lnianego OmegaLen BIO. Olej lniany jest jednym z głównych składników  diety dr Budwig, a produkt oferowany przez Laboratorium BIOOIL doskonale spełnia jej wysokie wymagania. Jest tłoczony na bieżąco i dociera do Klienta najkrótszą drogą, co zapewnia jego świeżość i bezpieczeństwo użytkowania.

 

Dziś oferta sukcesywnie się powiększa – na przestrzeni minionych 10 lat pojawił się m.in. zimnotłoczony olej kokosowy. Ten egzotyczny produkt, o wspaniałym aromacie i smaku kokosa – co ciekawe - tłoczony jest na miejscu. Ponadto, wśród propozycji olejów tłoczonych na zimno Klienci znajdą olej rzepakowy, słonecznikowy, sezamowy, arganowy. Produktem, który zwraca szczególną uwagę jest niewątpliwie olej z pestek dyni, tłoczony metodą tradycyjną: esencjonalny, o niepowtarzalnym smaku i zapachu. Doskonale nadaje się nawet do deserów – polane nim lody waniliowe bądź śmietankowe zyskają interesujący, lekko orzechowy posmak.
Obok olejów producent oferuje także produkty sypkie – wysokiej jakości, starannie wyselekcjonowane ziarna i nasiona, także te pochodzące z upraw ekologicznych.
    
Biooil LOGOSukcesy firmy to wynik połączenia wielu działań, których priorytetem jest jakość. Wypracowanie i utrzymanie najwyższych standardów przekłada się na zaufanie Klientów, którzy po produkty firmy Laboratorium BIOOIL sięgają coraz częściej i w coraz większym zakresie, doceniając codzienne starania i wysiłek włożony w uzyskanie jak najlepszego efektu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

  Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

   
 • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

  Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

   
 • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

  Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.

   
 • Gleba w kryzysie? Biologiczna szansa na przywrócenie w niej równowagi

  Uprawa pożniwna oraz przedsiewna to idealny moment, by zadbać o „stan zdrowotny gleby”. Uproszczony płodozmian (dominacja zbóż) oraz stosowanie dużych dawek nawozów mineralnych i pestycydów powoduje, że stan fitosanitarny pól uprawnych, powoli, lecz sukcesywnie pogarsza się. Mniejsza aktywność biologiczna gleb wpływa na ograniczenie naturalnych procesów w niej zachodzących, zmniejszenie zawartości materii organicznej (gorsza struktura, mniejsza dostępność składników pokarmowych i wody) oraz na zwiększenie liczebności zarodników patogenicznych grzybów.