BRANŻA KOSMETYCZNA| Rozmowa z Dariuszem Wierzbowskim, Prezesem Zarządu MAG Polska Sp. z o.o.

Mag Polska prezes

 

Tytuł „Dobra Marka 2016 - Jakość, Zaufanie, Renoma” - jakie znaczenie ma takie wyróżnienie dla producenta kosmetyków?


Wyróżnienie "Dobrą Marką" postrzegamy jako istotny sygnał zwrotny rynku, potwierdzający, że koncepcja jaką przyjęliśmy przy tworzeniu marki INITIALE jest słuszna. Rzetelnie przeprowadzone badania, a te niewątpliwie charakteryzują przyznany nam tytuł, pozytywnie weryfikują właściwe rozpoznanie przez nas potrzeb konsumentów, dowodzą, że przyjęliśmy właściwą filozofię.


Co stanowi  tę  filozofię?


U podstaw koncepcji leży obserwacja potrzeb pielęgnacyjnych ludzkiego ciała  i przeświadczenie, że piękno i zdrowie tworzy nierozerwalny związek. Uzupełniając to wiedzą i doświadczeniem, stworzyliśmy filozofię PROFESSIONAL HOME SPA. Krótko mówiąc, dokonaliśmy adaptacji profesjonalnych receptur kosmetyków wykorzystywanych w najbardziej ekskluzywnych SPA do postaci umożliwiających samodzielne wykonywanie zabiegów w warunkach domowego relaksu. Opierając się na tym, stworzyliśmy całą linię w pełni naturalnych wyrobów, od najbardziej znanej serii masek do pielęgnacji twarzy peel-off, poprzez pudry do kąpieli, peelingi czy zajmującą już znaczące miejsce na rynku grupę kosmetyków na bazie alg morskich.


Należy więc rozumieć, że marka INITIALE podlega rozwojowi?


Kluczowym pojęciem współczesnego rynku jest innowacja. Każdy kto chce odnieść sukces doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Wymaga to poszukiwań i łączenia własnego doświadczenia z dostępem do osiągnięć współczesnej nauki. Na drodze poszukiwań innowacji producent marki INITIALE – firma MAG Polska zawiązała spółkę Nature Line z udziałem Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, w ramach której tworzona jest unikalna linia kosmetyków wykorzystujących nietoksyczną, w pełni biodegradowalną celulozę. Innowacjom podlegają także dotychczasowe produkty. Powstaje między innymi linia masek Peel-Off ProBiotica, którą tworzymy wraz z ProBiotics Polska. Współpraca ta, pozwoliła na połączenie dotychczasowej funkcjonalności kosmetyku z jeszcze większym jego oddziaływaniem na zdrowotne potrzeby ciała, plasując go w grupie dermokosmetyków.


Czyli INITIALE zrodziło się z dążenia do innowacji i poszukiwania nowych rozwiązań?


W dużym stopniu tak, choć oczywiście ważną rolę odgrywa wieloletnie doświadczenie. Na przestrzeni lat stworzyliśmy szereg projektów kosmetycznych pod szyldem marek naszych klientów, czołowych uczestników rynku kosmetycznego, zarówno w kraju jak i w Europie. Usługi takie realizujemy kompleksowo, od koncepcji marki poprzez realizację całego procesu produkcyjnego. Private Label odgrywa zatem znaczącą rolę w portfolio naszych dokonań.  

rozmawiał Marek Płóciennik

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

  Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

   
 • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

  Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

   
 • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

  Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.

   
 • Gleba w kryzysie? Biologiczna szansa na przywrócenie w niej równowagi

  Uprawa pożniwna oraz przedsiewna to idealny moment, by zadbać o „stan zdrowotny gleby”. Uproszczony płodozmian (dominacja zbóż) oraz stosowanie dużych dawek nawozów mineralnych i pestycydów powoduje, że stan fitosanitarny pól uprawnych, powoli, lecz sukcesywnie pogarsza się. Mniejsza aktywność biologiczna gleb wpływa na ograniczenie naturalnych procesów w niej zachodzących, zmniejszenie zawartości materii organicznej (gorsza struktura, mniejsza dostępność składników pokarmowych i wody) oraz na zwiększenie liczebności zarodników patogenicznych grzybów.