Rynek reklamy przeżywa okres dynamicznych zmian, które pozwalają markom na szersze dotarcie do swojej publiczności. Oto przegląd 3 ciekawych innowacji, które obecnie kształtują branżę.

ai generated reklama

foto: pixabay.com


AI influencerzy - Przypadek Aitany López

Aitana López, wykreowana przez sztuczną inteligencję influencerka, to przykład innowacji, która zmienia oblicze marketingu w mediach społecznościowych. Stworzona przez hiszpańską agencję Aitana zyskała dużą popularność na Instagramie, generując przychody przekraczające 10 000 euro miesięcznie. Dzięki kontroli nad każdym aspektem jej wizerunku, agencja unika typowych problemów związanych z ludzkimi influencerami, takich jak nieprzewidywalność czy osobiste kryzysy. Aitana, z charakterystycznymi różowymi włosami i nieskazitelną cerą, prezentuje się jako niezależna i dynamiczna kobieta, dzięki temu jest atrakcyjna dla marek poszukujących efektywnego przekazu.


Banner tekstylny- Rewolucja w reklamie zewnętrznej

Banner tekstylny to w dużym skrócie plakat wydrukowany na tkaninie. Innowacyjne rozwiązanie, które jest ekologiczne, mobilne i zapewnia najwyższą jakość druku. Ta technologia, wykorzystująca tusze wodne i materiały z recyklingu, pozwala na minimalizację wpływu na środowisko. Nie wpływa to jednak na trwałość i odporność na warunki atmosferyczne. System montażu z wykorzystaniem silikonowych taśm i kedrów ułatwia instalację i demontaż, co przekłada się na większą elastyczność w zakresie wykorzystania przestrzeni reklamowej. Jak tłumaczy Robert Dąbrowski, CEO Recevent – firmy, która dostarcza bannery tekstylne na rynek: Od lat dbamy o ekologiczne rozwiązania- „zielona produkcja” dla nas to nie tylko puste słowa. Nadruk tuszami wodnymi to najbardziej ekologiczny sposób nadruku w przeciwieństwie do innych dostępnych opcji na rynku jest  przyjazny dla środowiska. Tym samym produkt nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych i jest bezpieczny dla otoczenia. Technologia cyfrowego nadruku umożliwia uzyskanie wysokiej jakości produktu. Dzięki temu kolory i detale odwzorowane są precyzyjnie, tworząc komunikat atrakcyjnym dla odbiorcy.


Streetboard - Lokalna reklama o dużym zasięgu

Streetboard to nowatorskie rozwiązanie w reklamie outdoorowej, które umożliwia szybkie i skuteczne dotarcie do lokalnych konsumentów. Tablice składają się z modułów o wymiarach 1,2 metra na 1,8 metra. Co ważne, Streetboard dostępny jest w kilku wariantach składających się od jednego do trzech modułów, które mogą być zagospodarowane w dowolny sposób. Dzięki mniejszemu formatowi nośniki są  montowane na ścianach, ogrodzeniach czy jako elementy wolnostojące. Reklama przy pomocy Streetboard jest idealnym rozwiązaniem dla firm, które chcą bezpośrednio komunikować się z klientami w  trudnodostępnych lokalizacjach.


Te trzy innowacje demonstrują, jak technologia i kreatywne podejście mogą wspierać firmy w efektywniejszym dotarciu do odbiorców i budowaniu trwałej relacji z klientami. W erze cyfryzacji i zrównoważonego rozwoju, te nowe metody pozwalają na bardziej strategiczne i świadome wykorzystanie możliwości, jakie oferuje rynek reklamy.


 

RECEVENT to agencja reklamy zewnętrznej, która jest pionierem w branży i jednym z największych zleceniobiorców w zakresie outdooru w Polsce.
Realizuje kampanie reklamy zewnętrznej holistycznie – od analizy rynku i potrzeb klientów przez projektowanie komunikacji, produkcję billboardów i poligraficzną po aplikację reklam na nośniki. Realizacja zleceń in house (własna drukarnia wielkoformatowa, sieć monterów reklam, system do zarządzania kampaniami) pozwala sprawnie koordynować prowadzone kampanie oraz proponować klientom atrakcyjne ceny.
W zakres usług RECEVENT wchodzi: planowanie i zarządzanie kampaniami OOH, wynajem nośników, wielkoformatowy druk ekologiczny, wyklejanie tablic reklamowych, budowa sieci nośników outdoorowych, wyklejanie witryn, projektowanie graficzne.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Maszyny Janome ponownie wyróżnione tytułem Super Marka oraz godłem Marka XV-lecia!

  W 2024 roku firma Janome ponownie otrzymała wyróżnienie przyznawane w plebiscycie Dobra Marka: tytuł Super Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma oraz bardzo prestiżowy tytuł: Marka XV-lecia.

  Nagrody te wręczane są podmiotom, które posiadają ugruntowaną pozycję na naszym rynku. Markom charakteryzującym się nieustającym zaufaniem klientów, niesłabnącą renomą oraz ponadprzeciętną jakością. Co ważne - tytuł Marka XV-lecia - to pierwsze takie wyróżnienie przyznane w kategorii maszyn do szycia.

   
 • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

  Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

   
 • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

  Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

   
 • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

  Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.