Przedsiębiorstwa coraz częściej zdają sobie sprawę z istoty budowania silnych zespołów. Efekt ten osiąga się często poprzez organizację imprez firmowych. Według badań, aż 73% pracowników pragnie, aby ich pracodawca inwestował więcej w budowanie wspólnoty*. Taka inicjatywa podnosi morale, usprawnia komunikację i stymuluje kreatywność zespołu. Jednak zorganizowanie wydarzenia, które rzeczywiście przyniesie wartość dla zespołu, wymaga sporych umiejętności organizacyjnych. W takiej sytuacji technologie mogą okazać się nieocenione, wspomagając cały proces planowania. Jak zatem skutecznie z nich korzystać? Podpowiadamy.


Lepsza komunikacja = lepsza organizacja

Lepsza komunikacja między pracownikami jest jedną z najważniejszych zalet budowania zespołu, ponieważ przekłada się na wzrost całej organizacji. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez Harvard Business Review: możliwość integracji zespołu poza godzinami pracy poprawia wzorce komunikacji o 50%**. To z kolei bezpośrednio wpływa na zwiększenie produktywności pracowników, większą kreatywność i skuteczniejsze osiąganie wyników przez całe zespoły.

 

– Budowanie zespołu odbywa się podczas tych eventów firmowych, które uwzględniają ciekawe aktywności i szkolenia, pozostawiając także do dyspozycji uczestników czas wolny. W ten sposób członkowie zespołu mają szansę lepiej się poznać w nieformalnych okolicznościach. – mówi Joanna Hoc-Kopiej, ekspertka z wieloletnim doświadczeniem w planowaniu imprez firmowych z Dworu Korona Karkonoszy. – Włączenie gier teambuildingowych do tego typu spotkań ma kluczowe znaczenie dla rozpoznania indywidualnych cech i predyspozycji pracowników, a także wzmacniania ich zaangażowania oraz umiejętności współpracy. – dodaje.

 

Do osiągnięcia tego celu prowadzą różne drogi. Sprawdzają się m. in. takie aktywności jak turniej kulinarny, budowanie Maszyny Goldberga czy survival w pięknych okolicznościach przyrody.


Realny event dzięki wirtualnym narzędziom

Imprezy firmowe cieszą się wśród pracodawców rosnącą popularnością, odnotowując w ostatnich dwóch latach wzrost o 47%***. Trend ten niesie ze sobą znaczące korzyści nie tylko dla agencji eventowych. Dzięki integracji pracodawcy wspierają jedność zespołów, bezpośrednio przyczyniając się do poprawy wydajności w miejscu pracy.

 

W związku z tym nie tylko duże korporacje, ale także średnie i małe przedsiębiorstwa coraz częściej decydują się na organizowanie imprez integracyjnych. Sukces takich przedsięwzięć zależy od skrupulatnego planowania: począwszy od ustalenie liczby pracowników, przez wybór miejsca i daty spotkania po menu. Kluczową kwestią jest także wybór angażujących tematów szkoleń lub warsztatów oraz dodatkowych atrakcji.

 

Chat GPT oferuje pomoc w tym zakresie, podsuwając pomysły i pomagając w tworzeniu treści do materiałów związanych z wydarzeniem, takich jak prezentacje, agendy i materiały promocyjne. Chat GPT może również zaoferować wskazówki dotyczące tworzenia harmonogramów i efektywnego zarządzania budżetem.

Kolejnym wirtualnym narzędziem, który może wspomóc organizację imprezy firmowej, jest Midjourney, oprogramowanie tzw. generative AI. Platformę można wykorzystać np. do tworzenia inspiracji wizualnych, spersonalizowanych zaproszeń, plakatów i innych materiałów promocyjnych, wykorzystywanych do komunikacji z uczestnikami przed wydarzeniem.


Szukasz kompleksowego rozwiązania? Sprawdź konfigurator imprez

Organizacja imprezy firmowej niesie ze sobą wiele wyzwań, dlatego maksymalnie uproszczony proces zarządzania wydarzeniem ma ogromne znaczenie. Joanna Hoc-Kopiej z Dworu Korona Karkonoszy zauważa: – Tak jak korzystamy z technologii w naszej codziennej pracy, tak również nowoczesne narzędzia pomagają nam w organizacji eventów firmowych. Kompleksowym rozwiązaniem w tym zakresie jest konfigurator imprez firmowych, który został stworzonych specjalnie z myślą o naszych klientach.

 

Ta intuicyjna w obsłudze platforma znacząco skraca czas planowania eventu firmowego, prezentując wszystkie opcje do wyboru w sposób klarowny, z podziałem na kategorie oraz z uwzględnieniem cen.


Impreza firmowa skrojona na miarę

Zaplanowanie imprezy firmowej z uwzględnieniem wszelkich szczegółów i skrojonej dokładnie na miarę potrzeb, może stanowić wyzwanie.  – Z doświadczenia wiemy, że managerowie szukają szczegółowych informacji na temat zabaw teambuildingowych. Aby usprawnić ten proces, opracowaliśmy konfigurator imprez firmowych, który kategoryzuje atrakcje i zabawy integracyjne. Zawiera przy tym dokładny opis każdej z nich oraz informację o kosztach. W kolejnych krokach, oprócz terminu imprezy, możemy ustalić menu oraz zaplanować konkretne szkolenia. Konfigurator imprez firmowych prezentuje więc pełną ofertę obiektu, z możliwością dopasowania do indywidualnych potrzeb – wyjaśnia ekspertka Dworu Korona Karkonoszy, który oferuje swoim klientom to autorskie rozwiązanie bezpłatnie, bez konieczności logowania, bezpośrednio na swojej stronie www.

 

Wszystkie nowoczesne rozwiązania dostępne online stanowią istotny krok naprzód w branży eventowej, która wychodzi na przeciw potrzebom rynku. W miarę wzrostu liczby firm organizujących nie jedną, lecz kilka imprez firmowych w ciągu roku, konfigurator imprez, Chat GPT i inne tego typu platformy stają się bezcenną pomocą w procesie planowania eventów.*https://teambuildinghub.com/team-building/
** https://www.surfoffice.com/blog/teambuilding-statistics
*** https://askbriefly.com/blog/imprezy-firmowe-koszty/

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Oleje Shell Helix ponownie z nagrodą „Dobra Marka”

  Marka Shell Helix po raz kolejny otrzymała prestiżowy tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” w kategorii oleje silnikowe. Dodatkowo Shell Helix został nagrodzony wyróżnieniem specjalnym „Dobra Marka XV-lecia”.

   
 • Sati Labs - innowacyjne naturalne suplementy diety

  Sati Labs jest marką w branży suplementów diety, która wyróżnia się swoim innowacyjnym podejściem do zdrowia i dobrostanu. Specjalizujemy się w naturalnych suplementach diety, które wykorzystują zaawansowane technologie ekstrakcji oraz składniki najwyższej jakości,by zapewnić optymalne wsparcie dla zdrowia i samopoczucia.

   
 • Podwójny jubileusz skandynawskiej marki Fyrklövern

  Porcelana, szkło, sztućce i artykuły dekoracji wnętrz Fyrklövern od lat ozdabiają nasze stoły. Produkty te charakteryzują się szlachetnym, skandynawskim designem i niezwykłą trwałością. W 2024 roku marka obchodzi podwójny jubileusz: 50-lecia istnienia oraz 10-tą rocznicę obecności w Polsce.

   
 • Gleba w kryzysie? Biologiczna szansa na przywrócenie w niej równowagi

  Uprawa pożniwna oraz przedsiewna to idealny moment, by zadbać o „stan zdrowotny gleby”. Uproszczony płodozmian (dominacja zbóż) oraz stosowanie dużych dawek nawozów mineralnych i pestycydów powoduje, że stan fitosanitarny pól uprawnych, powoli, lecz sukcesywnie pogarsza się. Mniejsza aktywność biologiczna gleb wpływa na ograniczenie naturalnych procesów w niej zachodzących, zmniejszenie zawartości materii organicznej (gorsza struktura, mniejsza dostępność składników pokarmowych i wody) oraz na zwiększenie liczebności zarodników patogenicznych grzybów.