Maczfit logo

 

 

Jak zamienić pasję i zamiłowanie do zdrowego żywienia w sukces? Odpowiedź na to pytanie zna najlepiej założyciel Maczfit Maciej Lubiak. Warszawski restaurator i sportowiec w 4 lata stworzył największy catering dietetyczny w Polsce i - jak sam przyznaje – „wszystko zaczęło się od marzenia o dobrej kuchni”.

 


Maciej Lubiak dał się poznać warszawiakom jako właściciel dwóch restauracji pod szyldem Milanovo serwujących doskonałą europejską kuchnię. Będąc perfekcjonistą musiał spróbować każdego dania, każdego produktu zanim pojawił się w karcie. Niestety szybko zaowocowało to przybraniem kilku kilogramów. Poprosił wtedy swoich kucharzy, żeby przygotowali dla niego dietetyczne posiłki uwzględniającego potrzeby sportowca.


- I to okazało się strzałem w dziesiątkę – dania były przepyszne, a jednocześnie lekkie i pełne witamin. Pomyślałem wtedy, że przecież nie jestem sam i takich ludzi jak ja, którzy kochają dobrą kuchnię, ale chcą dbać o zdrowie i sylwetkę musi być więcej – opisuje początki Maczfit Maciej Lubiak.
 Maczfit slim

 

Kiedy ruszyła produkcja, mało kto wierzył, że w zaledwie kilka lat mała firma licząca tylko 4 osoby, dogoni, a nawet przegoni największych graczy na rynku diety pudełkowej. Dzisiaj Maczfit dowozi do ponad 160 miejscowości w całej Polsce, a w swojej ofercie ma aż 18 różnych programów dietetycznych w tym wiele specjalistycznych dla diabetyków i osób z nietolerancjami pokarmowymi.


- Wiedziałem, że jeżeli chcę pokonać konkurencję to muszę postawić na najwyższą jakość składników, tak jak w moich restauracjach. Nasze produkty pochodzą od lokalnych dostawców, gotują dla nas najlepsi specjaliści, a w menu każdego dnia znajdziemy dania inspirowane kuchniami całego świata – dodaje Lubiak.


Sukces Maczfit pokazuje, że Polacy zaczęli zwracać większą uwagę na to jak się odżywiają. Widok papierowej torby z gotowymi posiłkami już mało kogo dziwi, a sam catering dietetyczny przestał być uważany za luksus zarezerwowany tylko dla najbogatszych. Klienci docenili firmę Macieja Lubiaka właśnie za niską cenę, restauracyjny wygląd dań i profesjonalną obsługę dietetyków.