POWRÓT NA RYNEK W TRUDNYM DLA BRANŻY OKRESIE POZWOLIŁ NAM SKUPIĆ SIĘ NA PRAWDZIWYCH PRIORYTETACH

Styropol główne

Styropol - polski producent wyrobów termoizolacyjnych, którego historia sięga 1991 roku  - od roku funkcjonuje w nowej, zreaktywowanej formie. Dziś marka znajduje się w portfolio Grupy STB, która wprowadziła znany brand na nowy poziom technologiczny i zarządczy. Jak po roku funkcjonowania w trudnym dla branży okresie firma  ocenia swoją pozycję?


Rekatywacja Styropolu w 2022 roku zbiegła się z trudnym okresem na rynku budowalnym. Inflacja, trudności z uzyskaniem kredytów hipotecznych czy pozyskaniem surowca sprawiły, że branża materiałów termoizolacyjnych znacząco zwolniła. Jednak Styropol, którego powrót na rynek grupa STB planowała już od 2014 roku zdecydował o działaniu  zgodnie z planem -  wrócił na rynek i podjął wyzwania, jakie przed sektorem postawiła sytuacja gospodarcza.

 

Styropol Jarosław PrzybyszewskiReaktywując markę Styropol chcieliśmy udowodnić, że polskie firmy z rozbudowanym zapleczem technologicznym, znajomością rynku i potrzeb klientów oraz własnym modelem działania mogą bez kompleksów konkurować ze swoimi zagranicznymi odpowiednikami. Uznaliśmy, że trudna sytuacja rynkowa to okazja do sprawdzenia naszego podejścia – weryfikacji,  kto na rynku ma rzeczywiście pomysł, potencjał i determinację. Chcieliśmy się z tym zmierzyć - podkreśla Jarosław Przybyszewski, prezes zarządu Styropolu.


Po roku funkcjonowania w portfolio Styropolu znajduje się 12 produktów, w tym płyty styropianowe do różnych zastosowań, zarówno fasadowe, jak i przeznaczone do izolacji dachów, podłóg, fundamentów, tarasów czy parkingów. Część z nich to tzw. styropiany grafitowe, które dzięki zastsowaniu właśnie grafitu osiągają świetne właściwości termoizolacyjne.


Gwarancją jakości i bezpieczeństwa ich stosowania jest zastosowanie nowoczesnych maszyn, przeszkolona kadra projektująca i nadzorująca proces produkcji, a przede wszystkim własne nowocześnie wyposażone laboratorium badawcze. To właśnie tam wszystkie partie produktów podlegają ścisłej kontroli. Nowe, najwyższej światowej klasy urządzenia laboratoryjne, które działają w fabryce od maja 2021 r., pozwalają produkować płyty styropianowe spełniające wszystkie wymogi norm europejskich i światowych i – co najważniejsze - klientów.


Co ważne firma dba również o zrównoważoną produkcję. Cały proces wytwarzania płyt termoizolacyjnych w zakładzie w Cięciwie (gm. Wołomin) jest niskoodpadowy – odbywa się w obiegu zamkniętym. Powstające w ten sposób styropiany wykorzystywane do termoizolacji budynków pozwalają na optymalną i ekonomiczną redukcję zużycia energii.  

 

STYROPOL 3

 

Jakie czynniki pozwoliły marce dynamicznie wejść do gry na rynku materiałów termoizolacyjnych, a co ważne dobrze się na nim odnaleźć?


Przede wszystkim przemyślana, długofalowa strategia działania. I chociaż dziś wiele mówi się o tym, jak dynamicznie i jednocześnie zwinnie biznes musi podchdozić do codziennych wyzwań, to zarząd Styropolu twierdzi, że wizja rozwoju, cele oraz kluczowe kierunki działania powinny być stałe i długoterminowe.

 

W realizacji naszej strategii pomagają nam dwa czynniki – elastyczność – którą rozumiemy, jako wsłuchiwanie się w głos kientów, ich potrzeby i szybkie reagowanie.  Mamy świetnie opracowaną logistykę dostaw zarówno na budowy, jak i  do klientów hurtowych. Jesteśmy w stanie zrealizować dostawy nawet w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. To pozwala nam być wartościowym partnerem dla firm i inwestycji na całym Mazowszu – podkreśla Paweł Kamiński, członek zarządu Styropolu.

 

Kluczowy dla firmy jest także zespół. Do współpracy przy projekcie Styropol zaproszono doświadczonych managerów, technologów, sprzedawców i logistyków.

 

Dzięki temu każdy etap procesu produkcji i sprzedaży jest dobrze zaprojektowany. Chcemy być dla naszych kontrahentów partnerem, z którym współpraca opiera się na zaufaniu i tworzeniu wspólnej wartości biznesowej – podkreśla prezes Przybyszewski.

 

Dużym wsparciem w realizacji projektu Styropol była także bliska współpracaca z  grupą STB, która od ponad dekady łaczy w swoim portfolio podmioty związane z branżą budowlaną, materiałów termoizolacyjnych i zarządzania projektami inwestycyjnymi.  

 

Działanie w ramach grupy to przede wszystkim korzystanie z wieloleltnich doświadczeń i relacji na rynku nieruchomości, ale także profesjonalne procedury i kadra zarządzajaca. Wierzymy, że nasze podejście pozwoli po raz kolejny udowodnić, że można produkować towary „made in Poland” na światowym poziomie – podkreślają zarządzający Styropolem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ

  • Szynoprzewody – elastyczne rozwiązania dla HoReCa i obiektów biurowych

    Szynoprzewody kojarzone są przede wszystkim ze sklepami, biurami, kawiarniami i pomieszczeniami komercyjnymi. W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się też w prywatnych domach i mieszkaniach. Wyróżniamy dwa podstawowe typy systemów szynowych: 1-fazowe i 3-fazowe. System 3-fazowy posiada 4 przewody, co umożliwia nam osobne włączanie i wyłączanie pojedynczych projektorów lub grup lamp zamontowanych na jednej szynie.

     

     
  • Styropol rok po reaktywacji:

    POWRÓT NA RYNEK W TRUDNYM DLA BRANŻY OKRESIE POZWOLIŁ NAM SKUPIĆ SIĘ NA PRAWDZIWYCH PRIORYTETACH

    Styropol - polski producent wyrobów termoizolacyjnych, którego historia sięga 1991 roku  - od roku funkcjonuje w nowej, zreaktywowanej formie. Dziś marka znajduje się w portfolio Grupy STB, która wprowadziła znany brand na nowy poziom technologiczny i zarządczy. Jak po roku funkcjonowania w trudnym dla branży okresie firma  ocenia swoją pozycję?

     
  • Medivon - inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie

    Medivon to marka, która pragnie wprowadzać pozytywne zmiany w życiu ludzi, poprzez dostarczanie innowacyjnych urządzeń do masażu. Nasze produkty, w tym maty masujące, masażery ręczne, poduszki masujące oraz pistolety masujące typu GUN, są zaprojektowane tak, aby pomóc w poprawie krążenia krwi, redukcji stresu, poprawie elastyczności mięśni oraz przyspieszeniu regeneracji organizmu po treningu.

     
  • Boni Fratres Pharmaceutical nagrodzone tytułami Dobra Marka 2023 Jakość, Zaufanie, Renoma oraz Polska Dobra Marka 2023

    Firma Boni Fratres Pharmaceutical została uhonorowana prestiżowym godłem „Dobra Marka 2023 Jakość, Zaufanie, Renoma" w kategorii NATURALNE PRODUKTY ZIOŁOWE oraz „Polska Dobra Marka 2023”. To wyróżnienie potwierdza, że marka Produkty Bonifraterskie® jest synonimem wysokiej jakości, zaufania i innowacyjności wśród konsumentów.