CHEMIA BUDOWLANA | Pierwszym w Polsce preparatem przeznaczonym do malowania betonu był AKSILBET stworzony przez Aksil Fabrykę Specjalistycznych Wyrobów Lakierowych Sp. z o.o. Ten uznany i istniejący na rynku już od ponad 20 lat preparat otrzymał właśnie tytuł „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma 2017”.

 

AKSIL

 

Celem firmy Aksil jest rozwój własnych, ekologicznych technologii produkcji. Dzięki temu dostępna w sklepach farba AKSILBET wyróżnia się bardzo wysokimi właściwościami mechanicznymi, tj. odpornością na ścieranie, szorowanie i warunki atmosferyczne. Produkt charakteryzuje się również ciekawą gamą kolorystyczną. – W naszym laboratorium badawczo-rozwojowym stale unowocześniamy i dopasowujemy produkty do trendów na rynku farbiarskim – podkreśla Irena Wójcik, Prezes Zarządu Aksil. – W ubiegłym roku, przy udziale funduszy europejskich, rozpoczęliśmy projekt wdrażania nowej i innowacyjnej technologii wytwarzania farb do betonu. Dzięki temu oprócz podniesienia właściwości mechanicznych naszych flagowych produktów uzyskaliśmy preparaty bezpieczniejsze i bardziej ekologiczne – dodaje I. Wójcik.

 AKSIL opakowanie

W ofercie Aksil znaleźć można ok. 30 produktów, głównie farb, impregnatów i lakierów. – Nasza firma jest kojarzona z preparatami do malowania betonu i chcemy utrzymać pozycję lidera w tej dziedzinie. Prowadzimy również badania nad nowymi produktami m.in. przeznaczonymi do malowania posadzek i powierzchni metalowych. Coraz bardziej rozpoznawalna jest również nasza marka AKSIKOR – gruntoemalia do blach dachowych – dodaje prezes I. Wójcik.

 

Oprócz sprzedaży swoich produktów Aksil zajmuje się również doradztwem technicznym dla firm w zakresie doboru i tworzenia odpowiednich preparatów. W najbliższym czasie firma planuje powiększenie sieci dystrybucji na terenie Polski oraz Słowacji, Ukrainie i w Niemczech.

 

 

Małgorzata Bachórz