ARTYKUŁY GOSPODARSTWA DOMOWEGO | Redakcja Forum Biznesu oraz Biznes Trendy, pod patronatem Instytutu Filozofii i Socjologii PAN, po raz kolejny wybrała najsilniejsze marki na rodzimym rynku. Grosik triumfował w kategorii produktów gospodarstwa domowego. Jest to najstarsza na polskim rynku marka ekonomiczna, powstała w roku 1996. Jej asortyment łączy w sobie zalety produktów markowych z dostępnością cenową tzw. marek własnych.

GROSIK 4
Głównym celem Programu „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma” jest wytypowanie podmiotów będących liderami swojej branży, które dostarczają konsumentom najwyższej jakości produkty lub usługi. Przedmiotem analiz jest m.in. pozycja rynkowa marki i jej siła, jakość prezentowana przez dany produkt lub usługę oraz stopień zaufania konsumentów. Godło Dobra Marka niesie ze sobą najważniejsze informacje dla konsumenta, mówi że wszystkie pożądane cechy znajdzie właśnie w tym produkcie czy usłudze.


Markę Grosik można najkrócej opisać angielskim sformułowaniem „value for money”. Początkowo posiadała w swoim portfolio jedynie produkty podstawowe, jak worki na śmieci, folie aluminiowe i spożywcze, papiery i torebki śniadaniowe, produkty do pieczenia, zmywaki i druciaki, rękawiczki oraz ściereczki. Z biegiem lat jej oferta stopniowo poszerzała się o kolejne produkty i kategorie, jak produkty jednorazowego użytku, reklamówki, miotły, szczotki oraz mopy. Dzisiaj Grosik oferuje ponad 140 produktów, które ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków w domu czy ogrodzie.

Znajomość handlowych realiów i lokalnego rynku sprzyja rozwojowi marki w tzw. rynku tradycyjnym, czyli w ponad 80 000 punktów handlowych*, do którego należą małe, średnie i duże sklepy spożywczo-przemysłowe o powierzchni od do 40 do 300 m2. Grosik jest również dostępny w większości dużych sklepów sieciowych, Cash & Carry oraz DIY, m. in. Selgros, Makro, Kaufland, Auchan, Carrefour, Delikatesy Centrum, Leclerc, OBI, PRAKTIKER, Chata Polska, Piotr i Paweł, w grupie EUROCASH, Polomarkecie, Almie, Intermarche i Marcpolu.


– Jest nam niezmiernie miło, iż produkty Grosika doceniane są zarówno przez naszych partnerów biznesowych, czyli szeroko rozumiane grono kupców polskich, ale również przez konsumentów – mówi Mieszko Miazga, Junior Brand Manager marki Grosik. – Marka ciągle się rozwija. Do końca roku planujemy poszerzyć ofertę naszej najsilniejszej podkategorii produktów do czyszczenia, czyli  rękawiczek, w której według AC Nielsen Grosik jest drugą najsilniejszą marką**. Ponadto, chcąc dostarczać naszym konsumentom coraz bardziej innowacyjne produkty, planujemy wprowadzenie nowoczesnego mopa obrotowego oraz poszerzenie oferty o całkowicie nową kategorię pojemników do żywności.

GROSIK 2

GROSIK 3

 

 

GROSIK 5

 

 

 

 

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

   

*Dane Centrum Monitorowania Rynku Sp. z o.o.
** źródło AC Nielsen MAT JF 2016, Total market, % udziały rynkowe pod względem wartościowe, kategoria rękawiczek