COSTA COFFEELegendarna kawa prosto z serca Londynu, wyjątkowa historia, klimatyczny wystrój i tętniące życiem kawiarnie ‒ to COSTA COFFEE, która podbija serca Polaków. Na stale rozwijającym się rynku kawiarnianym marka już zajęła pozycję lidera i zdobyła m.in. tytuł „Dobra Marka 2015”, a wciąż ma apetyt na więcej.

Z każdym rokiem przybywa w Polsce miłośników Caffè Latte, Cappuccino, Corto czy Flat White. Wizyta w kawiarni to również coraz częściej stały punkt w codziennym planie dnia. Aż 53 proc. Polek odwiedzających kawiarnie robi to przynajmniej raz w miesiącu, a z każdym rokiem wskaźnik ten rośnie. COSTA COFFEE ‒ największa sieć kawiarni w Europie i ulubiona marka kawiarniana Brytyjczyków – zyskuje sympatię coraz większej grupy kawoszy w Polsce, czego wyrazem jest m.in. tytuł „Dobra Marka 2015 – Jakość, Zaufanie, Renoma”. 

Konsekwentnie realizowana strategia, londyńskie pochodzenie, międzynarodowe doświadczenie i znajomość lokalnego rynku sprzyjają rozwojowi naszej sieci w Polsce. COSTA COFFEE już teraz o kilka długości wyprzedza kawiarnianych rywali pod względem liczby kawiarni, a w krótkiej perspektywie planujemy jeszcze zwiększyć ten dystans. Bardzo się cieszymy, że za wiodącą pozycją na rynku idzie również ogromne poparcie klientów. Otrzymujemy nagrody, będące uznaniem zarówno rynkowych ekspertów, jak i naszych gości. Tytuł „Dobra Marka 2015” jest dla nas ogromnym zaszczytem, powodem do dumy, ale jednocześnie motorem do jeszcze bardziej wytężonej pracy ‒ mówi Andrzej Jackiewicz, Dyrektor Zarządzający COSTA COFFEE POLSKA.
    
Ceniona w ponad 33 krajach marka zawitała m.in. do Warszawy, Łodzi, Wrocławia, Krakowa, Trójmiasta, Poznania i Lublina. W najbliższych miesiącach perfekcyjnie parzonej kawy na bazie legendarnej mieszanki Mocha Italia będzie można napić się już w 115 kawiarniach COSTA COFFEE w 18 miastach Polski i z ok. 220 kawomatów samoobsługowych COSTA EXPRESS.

Rosnąca świadomość, że za znaną marką kryje się wyśmienita kawa, przygotowywana na bazie najlepszych jakościowo ziaren przez profesjonalnych baristów, przekłada się także na rozwój całej branży. Rynek tzw. „markowych” kawiarni wart jest obecnie ok. 500 mln zł i ‒ jak wynika z rynkowych prognoz ‒ w perspektywie najbliższych lat będzie rósł w tempie 6-7% rocznie.

Rozwój napędza także COSTA COFFEE, otwierając kilkanaście nowych kawiarni rocznie. Za ok. 5-7 lat ta liczba podwoi się, a liczba urządzeń vendingowych COSTA EXPRESS wzrośnie do ok. 550-600. Tym samym, marka będzie docierać do swoich miłośników w ok. 800 punktach
w całym kraju.

Zespół COSTA COFFEE intensywnie pracuje nad tym, aby nie tylko utrzymać pozycję lidera, ale także powiększać przewagę nad konkurentami. Spółka otwiera nowe kawiarnie, wprowadza do oferty liczne nowości, pracuje ponadto nad nowymi konceptami biznesowymi, które pozwolą na rozszerzenie działalności m.in. o nowe lokalizacje i nowe formaty. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem COSTA COFFEE stanie się ulubioną siecią kawiarni także w Polsce.