W tym roku marka Vetfood, należąca do portfolio spółki Regis, obchodzi jubileusz 10-lecia. O rozwoju tego brandu rozmawiamy z kierownikiem sprzedaży, Moniką Mrozowską.

 


Są Państwo rozpoznawalnym producentem preparatów weterynaryjnych dla zwierząt. Skąd narodził się pomysł na tego typu asortyment?

Koncepcja na ten kierunek powstała ponad 10 lat temu, kiedy dodatki żywieniowe dla zwierząt w Polsce nie były jeszcze znane. Twórcom marki od zawsze zwierzęta były bliskie – profesjonalnie bowiem zajmowali się hodowlą psów. Postanowili połączyć ponad 20-letnie doświadczenie w produkcji odżywek i suplementów diety dla ludzi, z pasją i miłością do zwierząt i wprowadzić na rynek weterynaryjny innowacyjną linię produktów dla psów i kotów. Początki były trudne, ale dziś wiemy, że determinacja w dążeniu do celu opłacała się.

 

Nieustannie pracują Państwo nad kolejnymi recepturami. Na czym polega nowatorstwo produktów marki Vetfood?

Innowacje zawsze były naszą siłą napędową. Rocznie wprowadzamy na rynek około 10 nowych artykułów, co czyni nas prawdopodobnie najdynamiczniej rozwijającą się marką, oferującą dodatki żywieniowe i preparaty dla weterynarii w Polsce. Każdy z wprowadzanych na rynek produktów wyróżnia się wyjątkowym doborem składników aktywnych i wysoką ich zawartością. Bazujemy na doniesieniach naukowych i doświadczeniach, współpracujących z nami lekarzy weterynarii. Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy preparaty uzupełniające dietę zwierząt, będących w trakcie terapii choroby nowotworowej, rekomendowane do zastosowania jako wspomaganie leczenia, a także w celu zapobiegania nawrotom choroby. W ostatnim roku nasza oferta poszerzyła się o kolejne unikatowe preparaty na rynku weterynaryjnym: aktywne składniki pierwszego z nich wspierają prawidłowe funkcjonowanie narządu wzroku i chronią przed rozwojem chorób oczu o podłożu wolnorodnikowym;  a aktywne związki drugiego wspierają prawidłową pracę gruczołu tarczowego u zwierząt.

vetfood team2
Innowacyjne w naszych produktach jest również zastosowanie dodatku hipoalergicznego w postaci hydrolizatu białka drobiowego, który oprócz walorów smakowych, posiada wartości odżywcze. Hydrolizat ten jest pozyskiwany w wyspecjalizowanym enzymatycznym procesie technologicznym, który jest realizowany w jednym z zakładów grupy Regis.

 

Współpracują Państwo z lekarzami weterynarii i naukowcami. Czym wyróżnia się tego typu synergia biznesu i nauki?

Korzystając z wiedzy i doświadczenia lekarzy weterynarii oraz naukowców jesteśmy w stanie dostarczyć produkty, których rynek potrzebuje. Współpraca z lekarzami weterynarii i naukowcami to ciągłe poszerzanie wiedzy, w celu tworzenia coraz precyzyjniejszych rozwiązań produktowych. Niezwykle ważne jest dla nas dogłębne poznanie zapotrzebowania na składniki aktywne zwierząt w przypadku takich czy innych schorzeń. Jesteśmy w stanie taką wiedzę pozyskać dzięki obserwacjom czynionym właśnie przez tę grupę profesjonalistów.


W tym roku marka Vetfood została wyróżniona specjalną nagrodą Super Marka 2018 – Jakość, Zaufanie, Renoma! Co oznacza dla Państwa ten tytuł?

Jest to dla nas wyjątkowe wyróżnienie, ponieważ postrzegamy je jako uznanie dla naszej pełnej zaangażowania i pasji pracy. Cieszymy się, że rynek i liderzy opinii postrzegają nas przez pryzmat Jakości, Zaufania i Renomy. To bardzo motywujące, ale też zobowiązuje! Na pewno nie osiądziemy na laurach. Naszą ambicją jest, by Vetfood był marką, którą najczęściej wybierają lekarze weterynarii i wszyscy odpowiedzialni opiekunowie psów i kotów w Polsce.

 

Rozmawiała Joanna Jakoweńko