Fermax 1

 

FERMAX jest hiszpańską firmą założoną przez Fernando Maestre w 1949 roku. Główna siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Walencji, a w skład organizacji wchodzi 6 międzynarodowych spółek zależnych i 12 biur sprzedaży.  Firma szczyci się swoją wątkową obecnością na rynku hiszpańskim, jak również  szeroką siecią międzynarodowych dystrybutorów, dzięki którym jej produkty są obecne w ponad 70 krajach. W Polsce marka jest dostępna już od ponad 20 lat, a oddział firmy funkcjonuje od 2006 roku. 

Produkowane przez FERMAX domofony i wideodomofony zostały właśnie wyróżnione tytułem Dobra Marka 2023 – Jakość, Zaufanie, Renoma.

 

Fermax 2Rozmowa z Marcinem Krysztofiakiem, Country Managerem w FERMAX POLSKA Sp. z o.o.

 

Jakimi wartościami kieruje się firma FERMAX?

Naszym największym osiągnięciem jest zespół ludzi, którzy tworzą FERMAX. Ich talent, zaangażowanie i wysiłek umożliwiły istnienie marki od ponad 70 lat i są gwarancją sukcesu w przyszłości. Dlatego nasze wartości koncentrują się na osobach, zarówno tych, które tworzą firmę, jak i naszych klientach. Wśród tych wartości chciałbym wyróżnić uczciwość i szacunek, orientację na klienta i wyniki, wysiłek i pracę zespołową oraz zaangażowanie na rzecz równości, bezpieczeństwa, zdrowia i środowiska.

 

Jakie produkty znajdziemy w Państwa ofercie?

Jesteśmy wiodącym producentem w sektorze komunikacji mieszkaniowej. Nasze możliwości w zakresie innowacji koncentrują się na łączności w budynkach mieszkalnych, począwszy od tradycyjnych domofonów po najbardziej nowoczesne wideodomofony, systemy bezpieczeństwa, automatykę domową i kontrolę dostępu.


Obecnie w każdej branży bardzo ważną rolę odgrywa wdrażanie nowoczesnych technologii.  Jak w tym kontekście Państwa firma rozwinęła się na przestrzeni ostatnich lat?

Naszym celem jest: bycie liderem w łączności systemów wideodomofonowych. Dlatego kilka lat temu, FERMAX rozpoczął proces transformacji swojego modelu biznesowego, od producenta skupiającego się na rozwiązaniach analogowych do firmy cyfrowej, tym samym oferując produkty zapewniające komunikację w budynkach mieszkalnych.

 

Ta zmiana kierunku wiązała się z cyfryzacją naszych procesów i rozwiązań, większym zaangażowaniem w badania i rozwój, utworzeniem działu Software i współpracę z nowymi partnerami technologicznymi.

 

Jakie innowacyjne rozwiązania znalazły się w Państwa  ofercie?

W 2016 roku wprowadziliśmy na rynek DUOX, pierwszy i jedyny 2-przewodowy system wideodomofonowy z w pełni cyfrową komunikacją i transmisją. To był globalny kamień milowy w zakresie technologicznym, który w 2020 roku został zintegrowany z rozwiązaniem DUOX PLUS, bardziej wydajnym, wszechstronnym systemem z wieloma dodatkowymi funkcjami. Pozwolił on nam stworzyć jedną z fundamentalnych podstaw naszej strategii: łączność.

 

W tym samym czasie wprowadziliśmy także systemy wideodomofonowe i zestawy wideo wyposażone w łączność WiFi, umożliwiając po raz pierwszy odbieranie połączeń na urządzeniach mobilnych, dzięki aplikacji BLUE by FERMAX. W ten sposób użytkownik może odbierać połączenia z wideodomofonu na swoim smartfonie, tak, jakby był w domu, otwierać drzwi lub kontaktować się z dowolnego miejsca na świecie.

 

Obecnie FERMAX pracuje nad nowymi rozwiązaniami w zakresie łączności, nie tylko dla domu, ale dla całego budynku, aby zaoferować nowe rozwiązania zarówno mieszkańcom, jak i osobom trzecim, które komunikują się z jego ekosystemem: instalatorom, zarządcom nieruchomości lub firmom logistycznym.

 

Fermax 3

 

Bardzo użytecznym rozwiązaniem w sektorze wideodomofonów są systemy, które umożliwiają przekierowanie połączeń na smartfona. Proszę powiedzieć coś więcej o tych produktach.

Technologia stanowi nieodłączną część naszego życia, stąd też nic dziwnego, że coraz więcej osób szuka rozwiązań, które pozwolą im zdalnie zarządzać tak ważnym aspektem jak bezpieczeństwo domu. W tym zakresie wielu profesjonalistów wybiera nasze wideodomofony WiFi, jako rozwiązanie we własnych projektach. Produkty te bardzo dobrze dostosowują się do naszego nowego stylu życia i oferują to, czego wszyscy szukamy dla siebie i dla naszego domu, czyli komfort i bezpieczeństwo.

 

Ponad 120 tys. użytkowników na całym świecie korzysta z BLUE by Fermax, przygotowanej przez nas aplikacji do przekierowywania połączeń z wideodomofonu WiFi na smartfon. Obecnie nasze systemy obsługują ponad 15 milionów takich połączeń i sterują otwieraniem 3 milionów drzwi.

 

Oferujemy usługę przekierowania kontaktu w standardzie we wszystkich naszych zestawach z łącznością WiFi dla domów jednorodzinnych, to najszersza gama rozwiązań tego typu na rynku.

 

Dodatkowo nasz system wideodomofonowy MEET z technologią w 100% IP, również zapewnia takie przekierowywanie - za pomocą aplikacji MEET ME. Dodatkowo umożliwia on integrację z rozwiązaniami z zakresu kontroli dostępu, CCTV i funkcji alarmowych.

 

Posiadamy również WI-BOX, urządzenie, które daje możliwość przekierowania połączenia z wideodomofonu na smartfona w systemie VDS (starszym systemie produkowanym przez FERMAX).


Jakość, zaufanie i renoma – to cechy, które charakteryzują brandy nagrodzone w Programie Dobra Marka, która z nich jest dla Państwa najważniejsza?

Uważam, że wszystkie trzy cechy są ważne, ale każda z nich jest konsekwencją poprzedniej. W przypadku FERMAX, jakość i design naszych produktów, obsługa klienta i innowacyjność przyniosły nam zaufanie tysięcy profesjonalistów na całym świecie. Dzięki nim mamy przywilej witania milionów ludzi w tysiącach budynków, będąc najczęściej instalowaną marką wideodomofonów. Dzięki temu zyskaliśmy reputację wzorcowej i zaufanej marki.

 

Zawsze byliśmy bardzo świadomi potrzeby innowacji i ewolucji. Stąd też FERMAX corocznie przeznacza 6-7% wartości swojej sprzedaży na inwestycje w badania i rozwój w celu opracowania produktów, które zapewniają wartość dodaną dla profesjonalistów i użytkowników. Dało nam to możliwość bycia w czołówce nowoczesnych technologii, równocześnie pozostaliśmy wierni naszemu zaangażowaniu w design, jakość techniczną i estetykę naszych produktów, tak, aby klient zawsze znajdował się w centrum wszystkiego, co robimy.

 

Rozmawiała Małgorzata Bachórz

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Szynoprzewody – elastyczne rozwiązania dla HoReCa i obiektów biurowych

  Szynoprzewody kojarzone są przede wszystkim ze sklepami, biurami, kawiarniami i pomieszczeniami komercyjnymi. W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się też w prywatnych domach i mieszkaniach. Wyróżniamy dwa podstawowe typy systemów szynowych: 1-fazowe i 3-fazowe. System 3-fazowy posiada 4 przewody, co umożliwia nam osobne włączanie i wyłączanie pojedynczych projektorów lub grup lamp zamontowanych na jednej szynie.

   

   
 • Styropol rok po reaktywacji:

  POWRÓT NA RYNEK W TRUDNYM DLA BRANŻY OKRESIE POZWOLIŁ NAM SKUPIĆ SIĘ NA PRAWDZIWYCH PRIORYTETACH

  Styropol - polski producent wyrobów termoizolacyjnych, którego historia sięga 1991 roku  - od roku funkcjonuje w nowej, zreaktywowanej formie. Dziś marka znajduje się w portfolio Grupy STB, która wprowadziła znany brand na nowy poziom technologiczny i zarządczy. Jak po roku funkcjonowania w trudnym dla branży okresie firma  ocenia swoją pozycję?

   
 • Medivon - inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie

  Medivon to marka, która pragnie wprowadzać pozytywne zmiany w życiu ludzi, poprzez dostarczanie innowacyjnych urządzeń do masażu. Nasze produkty, w tym maty masujące, masażery ręczne, poduszki masujące oraz pistolety masujące typu GUN, są zaprojektowane tak, aby pomóc w poprawie krążenia krwi, redukcji stresu, poprawie elastyczności mięśni oraz przyspieszeniu regeneracji organizmu po treningu.

   
 • Boni Fratres Pharmaceutical nagrodzone tytułami Dobra Marka 2023 Jakość, Zaufanie, Renoma oraz Polska Dobra Marka 2023

  Firma Boni Fratres Pharmaceutical została uhonorowana prestiżowym godłem „Dobra Marka 2023 Jakość, Zaufanie, Renoma" w kategorii NATURALNE PRODUKTY ZIOŁOWE oraz „Polska Dobra Marka 2023”. To wyróżnienie potwierdza, że marka Produkty Bonifraterskie® jest synonimem wysokiej jakości, zaufania i innowacyjności wśród konsumentów.