Florahumus 1

 

Sektor rolnictwa stoi w obliczu wielu wyzwań. Drożeją nawozy i energia, zmiany klimatyczne przyczyniają się do spadku jakości gleb, a ekstremalne zjawiska pogodowe stają się coraz powszechniejsze. Jak w obliczu tych problemów wspierać plonowanie upraw? Z pomocą przychodzi FLORAHUMUS – nowoczesny i ekologiczny stymulator wzrostu roślin.

 
Największe wyzwania współczesnego rolnictwa

Oto główne problemy, które stoją obecnie przed polskim rolnikiem:

 • zmiany klimatyczne: pogoda stała się bardziej nieprzewidywalna, a zjawiska takie jak susze, gwałtowne opady czy nagłe zmiany temperatury stają się coraz powszechniejsze,
 • wzrastające koszty produkcji: drożeją nawozy i energia,
 • zanieczyszczenie środowiska: chemiczne nawozy i środki ochrony roślin mogą prowadzić do zanieczyszczenia gleby i wód, dlatego kolejne produkty są wycofywane z rynku,
 • zwiększone zapotrzebowanie na żywność: rosnąca populacja świata oznacza zwiększone zapotrzebowanie na żywność, co prowadzi do presji na rolników, aby zwiększyć wydajność produkcji,
 • zmiana zachowań konsumentów: rosnące zainteresowanie ekologiczną żywnością, żywnością bezglutenową i wegetariańską oznacza, że rolnicy muszą dostosować się do tych trendów.


Kwasy humusowe ratunkiem dla rolnictwa

Kierunek działań we współczesnym rolnictwie uległ zmianie. Priorytetem nie jest już tylko maksymalizacja potencjału plonotwórczego, ale też osiągnięcie go przy pomocy metod przyjaznych środowisku, z poszanowaniem dóbr naturalnych. Jak to zrobić? Idealnie nadaje się do tego preparat FLORAHUMUS – stymulator wzrostu roślin bazujący na kwasach humusowych.
Kwasy humusowe to naturalne związki będące głównym składnikiem próchnicy glebowej. Charakteryzują się dużą zawartością węgla oraz ciemnym kolorem. Wpływają na dłuższe zatrzymywanie wody w glebie, rozwój systemu korzeniowego oraz zwiększenie chlorofilu w liściach. Ich działanie użyźnia glebę, stymuluje wzrost roślin oraz poprawia ich kondycję i potencjał plonotwórczy.

Florahumus 2

 

Przyszłość rolnictwa w czarnych barwach

Obserwując wyzwania, stojące przed rolnikami, można odnieść wrażenie, że przyszłość branży maluje się na czarno. Jednak czarny nie musi być pesymistycznym kolorem. Właśnie taką barwę mają kwasy humusowe: drogocenne substancje zwiększające urodzajność gleby. Efekt ten osiągają w ekologiczny sposób, dlatego idealnie wpasowują się w krajobraz europejskiego rolnictwa.
Preparat FLORAHUMUS cechuje się dużą zawartością wysokiej jakości kwasów humusowych. Jest wydajny, bezpieczny dla środowiska i skuteczny. Poprawia zdolności retencyjne gleby, dzięki czemu zwiększa odporność roślin na negatywne skutki suszy. Zwiększa również efektywność, z jaką rośliny pobierają składniki mineralne. Dzięki temu prężnie się rozwijają, są silne i zdrowe. FLORAHUMUS zapewnia zwiększenie wigoru roślin oraz poprawia ich plonowanie. Wobec trudnych warunków ekonomicznych i atmosferycznych to prosty sposób na żyzną glebę i obfite zbiory.

 

Więcej informacji na: www.florahumus.pl

Florahumus 3

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Styropol rok po reaktywacji:

  POWRÓT NA RYNEK W TRUDNYM DLA BRANŻY OKRESIE POZWOLIŁ NAM SKUPIĆ SIĘ NA PRAWDZIWYCH PRIORYTETACH

  Styropol - polski producent wyrobów termoizolacyjnych, którego historia sięga 1991 roku  - od roku funkcjonuje w nowej, zreaktywowanej formie. Dziś marka znajduje się w portfolio Grupy STB, która wprowadziła znany brand na nowy poziom technologiczny i zarządczy. Jak po roku funkcjonowania w trudnym dla branży okresie firma  ocenia swoją pozycję?

   
 • Medivon - inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie

  Medivon to marka, która pragnie wprowadzać pozytywne zmiany w życiu ludzi, poprzez dostarczanie innowacyjnych urządzeń do masażu. Nasze produkty, w tym maty masujące, masażery ręczne, poduszki masujące oraz pistolety masujące typu GUN, są zaprojektowane tak, aby pomóc w poprawie krążenia krwi, redukcji stresu, poprawie elastyczności mięśni oraz przyspieszeniu regeneracji organizmu po treningu.

   
 • Boni Fratres Pharmaceutical nagrodzone tytułami Dobra Marka 2023 Jakość, Zaufanie, Renoma oraz Polska Dobra Marka 2023

  Firma Boni Fratres Pharmaceutical została uhonorowana prestiżowym godłem „Dobra Marka 2023 Jakość, Zaufanie, Renoma" w kategorii NATURALNE PRODUKTY ZIOŁOWE oraz „Polska Dobra Marka 2023”. To wyróżnienie potwierdza, że marka Produkty Bonifraterskie® jest synonimem wysokiej jakości, zaufania i innowacyjności wśród konsumentów.

   
 • FERMAX z tytułem Dobra Marka!

   

  FERMAX jest hiszpańską firmą założoną przez Fernando Maestre w 1949 roku. Główna siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Walencji, a w skład organizacji wchodzi 6 międzynarodowych spółek zależnych i 12 biur sprzedaży.  Firma szczyci się swoją wątkową obecnością na rynku hiszpańskim, jak również  szeroką siecią międzynarodowych dystrybutorów, dzięki którym jej produkty są obecne w ponad 70 krajach. W Polsce marka jest dostępna już od ponad 20 lat, a oddział firmy funkcjonuje od 2006 roku. 

  Produkowane przez FERMAX domofony i wideodomofony zostały właśnie wyróżnione tytułem Dobra Marka 2023 – Jakość, Zaufanie, Renoma.