ActiFolin fotUnikalne, złożone źródło folianów:
Kwas foliowy + wysoko przyswajalny* aktywny kwas foliowy najnowszej IV generacji

 

Niezbędne foliany:
Foliany są bardzo istotne dla rozwijającego się płodu, zwłaszcza w pierwszych 4. tygodniach ciąży, ponieważ niski poziom folianów u matki zwiększa ryzyko wad cewy nerwowej u dziecka**.
Cewa nerwowa to zawiązek układu nerwowego. Tworzy się przez pierwsze 28 dni ciąży. To wtedy zaczynają się kształtować najważniejsze elementy ośrodkowego układu nerwowego dziecka: mózg oraz rdzeń kręgowy. Jest to szczególny okres, w którym należy dostarczyć organizmowi odpowiednią ilość folianów.


Przyswajalność kwasu foliowego:
Podstawowym źródłem folianów jest kwas foliowy.
Badania naukowe wykazały, że nawet co 2. kobieta w Polsce może nieprawidłowo przyswajać kwas foliowy1. Kwas foliowy nie jest formą aktywną. Po dostaniu się do organizmu musi ulec kilku przemianom, aby stać się formą aktywną. Co 2. kobieta w Polsce posiada mutację genu, która ogranicza przekształcenie kwasu foliowego w aktywną, gotową do wykorzystania formę.3
Dlatego eksperci z dziedziny ginekologii polecają stosowanie oprócz tradycyjnego kwasu foliowego również aktywną, gotową do wykorzystania formę folianu.1

 

ActiFolin zamiast zwykłego kwasu foliowego:
Oryginalny ActiFolin® od firmy Polski Lek to idealne rozwiązanie dla wszystkich kobiet planujących ciążę i w ciąży, które nie są pewne czy prawidłowo przyswajają kwas foliowy.
Suplement diety ActiFolin to złożone źródło folianów. Oprócz kwasu foliowego zawiera również gotowy do wykorzystania wysoko przyswajalny* aktywny kwas foliowy najnowszej IV generacji.
To szczyt naukowych rozwiązań.
ActiFolin jest dostępny w aptekach stacjonarnych oraz internetowych.


 Actifolin logo


Suplementy diety nie mogą być stosowane jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. Zrównoważona dieta i zdrowy tryb życia są istotne dla zachowania zdrowia.

Oświadczenia zdrowotne oraz piśmiennictwo:
*EFSA Journal 2013;11(10):3358
**Uzupełniające spożycie kwasu foliowego zwiększa poziom folianów u matki. Niski poziom folianów u matki jest czynnikiem ryzyka rozwoju wad cewy nerwowej u rozwijającego się płodu. Korzystny efekt występuje w przypadku codziennego uzupełniającego spożycia dawki wynoszącej 400 μg kwasu foliowego przez co najmniej jeden miesiąc przed poczęciem i maksymalnie trzy miesiące po poczęciu. Istnieje wiele czynników ryzyka choroby, której dotyczy oświadczenie. Zmiana jednego z tych czynników ryzyka może wywierać korzystny wpływ lub nie wywierać go. 1. Dębski R. Paszkowski T. Wielgoś M. Stosowanie złożonych źródeł folianów w profilaktyce wad cewy nerwowej oraz innych zaburzeń spowodowanych niedoborami folianów w okresie planowania ciąży i w ciąży. Standardy Medyczne profilaktyka zdrowotna Nr 1. Tom 1. 2015. 3. Seremek-Mrozikiewicz A. i wsp. Archives of Perinatal Medicine 19(1), 12-18, 2013.

ZOBACZ RÓWNIEŻ