Grupa Salus od ponad 100 lat skupia się na wytwarzaniu naturalnych preparatów na bazie leczniczych ziół, ze szczególną dbałością o środowisko naturalne. Marka oraz jej produkty zostały wyróżnione Godłem „Eko Marka 2020 – Jakość, Zaufanie, Renoma”.

 

Historia spółki Salus sięga 1916 r. Wtedy dr Otto Greither założył rodzinne przedsiębiorstwo farmaceutyczne. Firma od początku swojej działalności kieruje się mottem „Ochrona środowiska jest jednym z naszych największych priorytetów”.

 

Wszystkie wyroby marki przygotowywane są w oparciu o sprawdzone receptury, a znajdujące się w ich składzie surowce roślinne pochodzą z niemodyfikowanych genetycznie upraw ekologicznych. W ich formułach nie znajdziemy również alkoholu, konserwantów i sztucznych barwników. Każdy produkt wytwarzany jest zgodnie z rygorystycznymi przepisami prawa farmaceutycznego, a wszystkie partie roślin o właściwościach leczniczych podlegają ścisłej kontroli.

 SALUS foto 2

 

Troska o środowisko, w rozumieniu Salus, to nie tylko naturalny skład preparatów, ale również proekologiczny proces ich wytwarzania oraz wykorzystywanie biodegradowalnych lub przeznaczonych do powtórnego przetworzenia opakowań. Również energia wykorzystywana w produkcji w całości pochodzi z odnawianych źródeł energii, powstaje w dwóch elektrowniach wodnych napędzanych przez niewielką rzekę znajdującą się na terenie Salus (www.salus-haus.com).

 

W celu ochrony roślin rosnących dziko i jednocześnie ciągłego zapewnienia surowców do produkcji, spółka wiele lat temu założyła własne uprawy ziół m.in. arniki górskiej, pierwiosnka lekarskiego, dzikiego czosnku czy przywrotnika pospolitego. Z dużą uwagą SALUS fotowybrane zostały dodatkowe miejsca hodowli: Salus posiada swoje plantacje w Bawarii i na nieskażonej glebie u podnóża wulkanu Vilarrica w Chile, gdzie uprawianych jest ponad 200 różnych roślin.

 

Dbałość o każdy szczegół produkcji, naturalny skład wyrobów oraz ponad stuletnie doświadczenie producenta zaowocowało wyjątkową skutecznością preparatów, które od lat cieszą się uznaniem na całym świecie.

 

W ofercie Salus znajduje się ok. 1,5 tys. różnych produktów leczniczych i profilaktycznych. Firma jest producentem m.in. popularnych toników Floradix (www.floradix.pl), których naturalny skład oraz korzystny wpływ na zdrowie potwierdzają liczne badania. Dodatkowo w jej portfolio są soki, syropy, krople, zioła i przyprawy, herbatki i preparaty w kapsułkach.

Wyłącznym dystrybutorem produktów marki Salus w Polsce jest Hurtownia Farmaceutyczna Zioło-Piast.

 

Więcej na: floradix.pl

oprac. Małgorzata Bachórz

 

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ