Firma Polargos w tym roku świętuje 25-lecie istnienia. Od początku funkcjonowania na rynku w jej portfolio znajdują się wysokiej jakości metalowe ogrodzenia i bramy wjazdowe w przystępnej cenie. Brand został właśnie nagrodzony prestiżowym tytułem „Dobra Marka 2019- Jakość, Zaufanie, Renoma”.  


25 lat nieprzerwanej działalności


Polargos fot 1Dzięki ukierunkowaniu na rozwój, efektywność oraz dobrze przemyślanej sieci dystrybucji, firma Polargos działa nieprzerwanie od 1994 roku. Strategią marki jest  dostarczanie wysokiej jakości produktów w umiarkowanych cenach. Stabilną i silną pozycję  firmy budują doświadczenie w projektowaniu, produkcji oraz sprzedaży ogrodzeń.


Oferowane przez Polargos wzory bram oraz ogrodzeń odpowiadają panującym trendom estetycznym oraz standardom bezpieczeństwa. W połączeniu z kompleksową obsługą oraz przystępną ceną, pozwala to na zaspokojenie potrzeb nawet najbardziej wymagającego klienta.


Dzięki temu firma i marka staje się coraz bardziej rozpoznawalna nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Obecnie w Polargos przetwarza się prawie 14 tys. ton stali w ciągu roku, co przekłada się na 3 200 km wyprodukowanych ogrodzeń!

Bardzo istotna jest również sieć dystrybucji marki, która pozwala na dotarcie do klientów oraz sprawną obsługę posprzedażową.  Polargos jest liderem na rynku ogrodzeń sprzedawanych w marketach budowlanych. Jej produkty dostępne są w sieciach m.in. Castoramy, Obi, Leroy Merlin, Majster, Pszczółka, Merkury.

 

 

Uchylna, przesuwna czy łamana?


Podstawowymi elementami, jakie powinniśmy brać pod uwagę  przy doborze bramy są  przede wszystkim bezpieczeństwo oraz komfort jej użytkowania. Firma Polagros przygotowała wiele wariantów swoich bram, tak abyśmy mogli wybrać taką, która najlepiej pasuje do naszych potrzeb i ukształtowania terenu.


Możemy więc wybrać bramę standardową rozwieralną (dwuskrzydłową, uchylną), która sprawdzi się w przypadku większości wjazdów. Brama przesuwna, świetnie pasująca do mniejszych posesji i krótkich podjazdów, która w przeciwieństwie do rozwiązań uchylnych nie zabiera miejsca przed wjazdem. Polargos  posiada w swojej ofercie również nowoczesne bramy bez przeciwwagi oraz odpowiednio dopasowaną do modeli automatykę i akcesoria.

 

W celu zapewnienia swoim klientom coraz lepszych i nowocześniejszych modeli, firma stale pracuje nad nowymi rozwiązaniami. Jako pierwsza wprowadziła na rynek bramy łamane, w których zastosowano rozwiązania będące autorskim pomysłem Polargos. Bramy te dobrze współgrają z niewielkimi wjazdami oraz sprawdzają w przypadkach, kiedy dom jest położony bardzo blisko linii ogrodzenia lub posiada stromy podjazd, który uniemożliwia montaż modelu dwuskrzydłowego. Każde ze skrzydeł tej bramy dzieli się na dwie części i składa po bokach wjazdu, a  konstrukcja jest kontrolowana przez napęd. To bardzo estetyczne i nowoczesne rozwiązanie, dodatkowo zajmuje połowę miejsca mniej w odniesieniu do bramy dwuskrzydłowej oraz nie potrzebuje miejsca w linii ogrodzenia, jak w przypadku modeli przesuwnych.

 

Polargos fot 2

 

Oprócz samej konstrukcji, w bramie wjazdowej istotny jest również jej wygląd. Konstruktorzy Polargos stworzyli szeroki wybór wzorów, tak abyśmy mogli dopasować model do naszego gustu oraz ogrodzenia. Znajdziemy tutaj m.in. bramy metalowe klasyczne ze zdobieniami, minimalistyczne bez wzorów lub wykończone np. elementami płyt kompozytowych.

 

INTELLIGATE - brama inteligentna


Innowacyjnym rozwiązaniem oferowanym przez Polargos jest nowoczesny system INTELLIGATE, który umożliwia zautomatyzowanie i zespolenie działania nie tylko bramy, ale również innych urządzeń, których używamy przy wjeżdżaniu na posesję. Dzięki niemu przykładowo możemy jednym kliknięciem otworzyć bramę, zapalić światło przed domem oraz automatycznie zamknąć wjazd po zaparkowaniu pojazdu. Wszystko za pomocą prostej aplikacji, zainstalowanej w telefonie lub tablecie (lub innym urządzeniu z systemem Android lub iOS).
System można bardzo mocno rozbudować, wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb oraz jego kompatybilności z innymi urządzeniami, które chcemy do niego włączyć.  

Aplikacja umożliwia również otwieranie i zamykanie bramy z dowolnego miejsca na świecie z dostępem do internetu. A dzięki geolokalizacji pozwala na automatyczne otwarcie bramy, kiedy znajdujemy się w ustalonej od wjazdu odległości.

 

Podstawą sukcesu firmy są ludzie


Siłą Polargos są przede wszystkim jej pracownicy, osoby z wieloletnim doświadczeniem w projektowaniu, produkcji oraz sprzedaży. Zgrany i dobrze dobrany zespół, który tworzy i rozwija markę od lat.

Firma od początku swojej działalności wspiera i docenia innowacyjne myślenie, ponieważ to nowatorskie rozwiązania pozwalają na jej wzmocnienie i sprostanie zmieniającym się potrzebom  klientów i partnerów.


Dążenie do pogłębiania kompetencji i wiedzy, doskonalenie procesów technologicznych i umiejętności, a także praca nad ulepszeniem obsługi zaowocowały dziesiątkami tysięcy klientów oraz nagrodami. W tym roku systemy ogrodzeniowe Polargos zostały wyróżnione m.in. Godłem „Dobra Marka 2019 – Jakość, Zaufanie, Renoma”, przyznawanym najbardziej rozpoznawalnym i uznanym markom w Polsce.

 


Polska firma, międzynarodowy zasięg


Rozwiązania marki Polargos znane są nie tylko w naszym kraju, ale również poza jego granicami. Dzięki utrzymaniu wysokich standardów produkcji, uczciwości i rzetelności w stosunku do klientów i partnerów oraz wytrwałości zarządu firmy, jej produkty dostępne są aż w 18 krajach Europy.

 

W tym roku Polargos obchodzi 25 lecie swojego istnienia. Firma jednak nie osiada na laurach, sukcesywnie zwiększa swoją produkcję i rozszerza sieć dystrybucji wytrwale dążąc do utrzymania wiodącej pozycji na rynku ogrodzeń metalowych.

 

Więcej na: polargos.pl

 


Małgorzata Bachórz

ZOBACZ RÓWNIEŻ