Drzwi to jeden z podstawowych elementów wykończenia wnętrz. Mogą być detalem przyciągającym wzrok w pomieszczeniu, jak również klasycznym jego dopełnieniem.
Wspólnie z marką VASCO DOORS, tegorocznym Laureatem tytułów Dobra Marka oraz Marka Dekady, przygotowaliśmy krótki poradnik, który podpowie na co zwrócić uwagę przy wyborze drzwi wewnętrznych.

 


Konstrukcja to podstawa

Dawniej stosowaną technologią w produkcji drzwi było wykonanie ich z  jednej  płyty wytworzonej z materiałów drewnopochodnych lub drewna. Natomiast obecnie najczęściej wykorzystywana jest konstrukcja ramiakowa, oparta na ramie, wypełnionej osobnymi panelami lub elementami szklanymi. Dlaczego tak się stało? – Zastosowanie w produkcji drzwi ramowych, pozwoliło na stworzenie nowoczesnych, stabilniejszych i bardziej estetycznych produktów. Pomysł ten stał się niezwykle popularny i obecnie stosuje go większość producentów. Natomiast my szczycimy się tym, że rozwiązanie to pokazaliśmy jako pierwsi – mówi  Adam Najgebauer, Menadżer Produktu w VASCO DOORS.

 VASCO DOORS Wizualizacja 2019 1

 

Istotą drzwi ramiakowych jest to, iż są zbudowane z wielu elementów. Ważna jest również jakość materiałów, z którego poszczególne detale są wykonane. Rozwiązaniem stosowanym przez VASCO DOORS jest ramiak z drewnianym rdzeniem, który powstaje w wyniku sklejenia trzech warstw materiału. Podstawa zbudowana jest ze starannie wysuszonego i wystruganego drewna iglastego. Zewnętrzna warstwa wykonana jest z płyty MDF, a całość pokryta laminatem. W ten sposób powstają drzwi o bardzo wysokiej wytrzymałości i lepszych właściwościach, niż lite drewno. Dzieje się tak, ponieważ usunięte zostały wszystkie wady drewna, np. duże sęki. Struktura ta całkowicie eliminuje w skrzydłach ramowych tzw. „plaster miodu”, czyli papierowe wypełnienia  stabilizujące.  

 

Drzwi przylgowe czy bezprzylgowe?

Firma VASCO posada w swojej ofercie zarówno drzwi z przylgą jak i bez niej, tak, aby każdy z klientów mógł wybrać odpowiednie rozwiązanie dla siebie.
A które rozwiązanie wybrać? I czym się one różnią?
W zasadzie wszystko jest uzależnione od stylu miejsca, w którym  montujemy drzwi oraz poczucia estetyki inwestora. Drzwi z przylgą charakteryzują się  wcięciem, dzięki któremu w pozycji zamkniętej jedna część skrzydła jest schowana w ościeżnicy, a druga nachodzi na ościeżnicę i tworzy uskok. Takie rozwiązanie świetnie sprawdzą się raczej w klasycznych pomieszczeniach w stylu rustykalnym lub retro.

 

VASCO DOORS przekroj oscieznicy bezprzylgowej
Przekrój oscieżnicy bezprzylgowej VASCO DOORS  

 

Obecnie coraz większą popularność zyskują  drzwi  bezprzylgowe,  ponieważ bardzo dobrze wyglądają we współczesnych, minimalistycznych lub  industrialnych wnętrzach. W odróżnieniu od drzwi przylgowych, są osadzone głębiej w futrynie, a po zamknięciu tworzą jedną, równą płaszczyznę z opaską ościeżnicy. Sprawia to, że całość wygląda zdecydowanie nowocześniej.
Bezprzylgowe drzwi VASCO zostały wyposażone w nowoczesne okucia, zamek magnetyczny oraz niewidoczne po zamknięciu regulowane zawiasy 3D.  Dodatkowo możemy wybrać jeden z dwóch rodzajów łączenia opasek – tradycyjne pod kątem 45 stopni oraz bardziej nowoczesne, pod kątem 90 stopni.

 

 

W ofercie VASCO znajdziemy również rozwiązania dwuskrzydłowe oraz przesuwne w systemie naściennym oraz kasetowym (ukrytym w ścianie).

VASCO DOORS zamek magnetyczny                            
VASCO DOORSS zawias 3D mocowany w kasecie
                Zamek magnetyczny                 Zawias 3D mocowany w kasecie

 

Estetyka wykonania

Wybierając model drzwi zwracamy uwagę zwłaszcza na wzornictwo oraz estetykę ich wykonania. W przypadku drzwi pokrytych okleiną, bardzo ważne jest jej nałożenie tak, aby spoiny były jak najmniej widoczne. W tym celu w VASCO DOORS stosuje autorską technikę – oklejanie obwiedniowe.
Na czym ono polega?
Otóż każdy detal oklejany jest wokół profilu w taki sposób, że łączenia materiału nie powstają na krawędziach przylgi. W przypadku starej technologii na krawędziach pozostają zwykle dwa łączenia, które są miejscami wrażliwymi na odklejanie i rozwarstwianie. Po pewnym czasie takie drzwi nie wyglądają dobrze i wymagają wymiany. Dzięki  autorskiej technologii VASCO, udało się całkowicie ten problem usunąć.


Wysoka jakość produktów
to wynik pracy doświadczonego zespołu

Produkcja drzwi jest procesem precyzyjnym, wymagającym skupienia oraz kwalifikacji, dlatego tak ważna w tym procesie jest doświadczona kadra. – Nasi pracownicy, stolarze ze stopniem czeladnika lub mistrza, stanowią podstawę firmy. Dzięki ich praktyce w branży oraz poczuciu estetyki tworzymy wysokiej jakości drzwi – zaznacza Adam Najgebauer, i dodaje: – Jestem przekonany, że żadna maszyna nie jest w stanie zastąpić człowieka, jego doświadczenia, kunsztu pracy. Dzięki nim w VASCO powstają produkty niepowtarzalne.

Jakość produktów gwarantują również wykorzystywane do ich produkcji  maszyny oraz stosowane technologie. Precyzyjne narzędzia utwardzane diamentową powłoką, pozwalają na tworzenie artykułów, których wszystkie detale są bardzo dobrze dopasowane. Dlatego zakład produkcyjny VASCO DOORS w Nysie posiada najnowocześniejszy sprzęt i wykorzystuje najnowsze metody produkcji. Wszystko po to, aby drzwi były idealne, a termin realizacji zamówienia bardzo szybki. Aby sprostać rosnącym wymaganiom w tym roku rozpoczęto budowę nowej hali produkcyjno-magazynowej.  

 

VASCO DOORS Zaklad produkcyjny 2

Zakład produkcyjny VASCO DOORS w Nysie


Środowisko naturalne a produkcja

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, z jakich materiałów oraz w jaki sposób produkowane są artykuły, które kupujemy. Jest to wyraz zwiększającej się świadomości proekologicznej. Fakt ten podkreśla również Adam Najgebauer:
– W VASCO ze szczególną starannością wybieramy surowce, z których wytwarzamy poszczególne elementy drzwi. Wszystkie muszą pochodzić z krajów EU i posiadać odpowiednie certyfikaty. Dodatkowo stosujemy bezpieczne szkło hartowane oraz wyłącznie niskoemisyjne płyty MDF. Dobieramy również takie okładziny, których proces produkcji minimalizuje emisję substancji lotnych. W VASCO drobiazgowej kontroli poddaje się również okucia.

 

Decyzja o zakupie drzwi powinna być przemyślana, ponieważ zazwyczaj wymieniamy je rzadko i jest to wybór na lata. Z tego powodu warto szukać artykułów renomowanych firm, których produkcja oparta jest o nowoczesne metody oraz trwałe i przyjazne środowisku materiały. Dobrze również wybierać polskie i sprawdzone marki, takie jak VASCO DOORS.

 

Nowatorska technologia, zastosowanie wielu praktycznych rozwiązań w produkcji oraz efektowne wykończenie drzwi sprawiły, iż marka VASCO po raz drugi z rzędu została nagrodzona tytułem „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie Renoma”. Dodatkowo Kapituła Programu przyznała VASCO DOORS tytuł szczególny – Marka Dekady, wręczany wyróżniającym się w ostatnim dziesięcioleciu brandom i firmom.

 

Małgorzata Bachórz

 

Co wyróżnia drzwi VASCO?

 

- Technologia – estetyczne wykończenie – autorska metoda okleinowania drzwi bez żadnego łączenia na krawędzi przylgi
- Duży wybór modeli (drzwi przylogowe, bezprzylgowe, systemy dwuskrzydłowe oraz przesuwne) oraz kolorystyki
- Doświadczony personel
- Wysoka jakość produktów
- Krótki termin realizacji.

 

 Więcej o VASCO DOORS: vascodoors.pl


Marka VASCO DOORS powstała ponad 10 lat temu, stworzył ją wykwalifikowany personel z ponad 30-letnim stażem w branży wykończenia wnętrz. Siedziba firmy oraz nowoczesny zakład produkcyjny znajdują się w Nysie w woj. opolskim. VASCO DOORS należy obecnie do ścisłej czołówki najprężniej rozwijających się producentów stolarki drzwiowej w Polsce.
Firma wprowadziła na rynek wiele autorskich rozwiązań, np. ramiak z drewnianym rdzeniem, szczelina wentylacyjna, bezpołączeniowe wykończenie krawędzi. Wiele z nich stosowanych jest obecnie w całej branży.

ZOBACZ RÓWNIEŻ