Provident Polska otrzymał tytuł „Dobra Marka 2019 – Jakość, Zaufanie, Renoma”, którym nagradzane są marki cieszące się największą renomą i zaufaniem w swoich branżach. Działalność lidera rynku pożyczkowego, obecnego w Polsce od 21 lat, została wyróżniona także tytułem specjalnym „Marka Dekady”.


Lider rynku
Provident Polska, należący do międzynarodowej finansowej grupy International Personal Finance, jest obecny w Polsce od 1997 roku. Jest jedyną firmą pożyczkową w Polsce notowaną na warszawskiej GPW w ramach tzw. notowania równoległego. Firma od lat utrzymuje stabilną pozycję lidera branży, osiągając największy udział w rynku. W ciągu 21 lat działalności z usług pożyczkodawcy skorzystało 4,5 mln klientów.


Oferta odzwierciedlająca potrzeby konsumentów
Swoją pozycję Provident Polska zbudował na produkcie w głównej mierze opartym na relacjach.  Wciąż wielu klientów firmy preferuje tradycyjne kanały sprzedaży, jednocześnie coraz więcej osób oczekuje od instytucji finansowych innowacyjnych produktów. Pożyczkodawca z uwagą śledzi i analizuje najnowsze rynkowe trendy od technologii po oczekiwania społeczne i postawy. Cyfryzacja i rozwój fintechów stały się dla marki impulsem do zmian i rozszerzenia oferty. W marcu 2016 roku Provident wdrożył strategię stawiającą na wielokanałowość i wieloproduktowość.
Marka proponuje swoim klientom produkty za pośrednictwem różnych kanałów, a model online przenika się z tradycyjnym kanałem sprzedaży. Zróżnicowana oferta produktowa pozwala na dotarcie do różnych grup odbiorców, które mają odmienne oczekiwania wobec usług finansowych.


Nagrody potwierdzające jakość i zaangażowanie
Provident jest marką nie tylko rozpoznawalną, ale także docenianą przez klientów oraz ekspertów. Potwierdzają to liczne nagrody dotyczące różnych obszarów działalności firmy. Za skuteczną komunikację marketingową pożyczkodawca otrzymał nagrodę Laur Klienta Odkrycie Roku 2018 w dwóch kategoriach: Najlepszy rebranding oraz Innowacyjna strategia reklamowa. Provident jest także cenionym pracodawcą, który siedmiokrotnie wyróżniony został certyfikatem Top Employer.

Provident otrzymał również tytuł „Dobra Marka 2019 – Jakość, Zaufanie, Renoma”, a jego konsekwentnie budowana pozycja lidera rynku pożyczkowego została doceniona tytułem specjalnym „Marka Dekady”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ