WODY MINERALNE | Konieczność picia wody jest oczywistością i nie podlega dyskusji. Warto wiedzieć, że odpowiednio dobrana woda mineralna wnosi do organizmu coś więcej niż nawilżenie, bogactwo życiodajnych pierwiastków. Jeśli więc zaopatrujesz się w dzienną dawkę płynów, koniecznie zwróć uwagę na rodzaj spożywanej wody i zawarte w niej składniki. Mineralna? To jest to. Mądry wybór zawsze w cenie!


Woda tworzy życie. W 60 proc. składa się z niej ciało dorosłego człowieka, w 75 proc. dziecka i choć różni się to w zależności od wieku i prowadzonej diety, utrata już kilku procent prowadzi do zmęczenia organizmu. Z kolei 10 proc. ubytku wody staje się niebezpieczne dla ludzkiego życia i może prowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych. Nie ryzykuj więc – pij odpowiednią wodę!

 

Muszynianka – dobry wybór

Woda mineralna „Muszynianka” zawiera zestawienie minerałów, które w pełni zaspokaja zapotrzebowanie na dzienną dawkę magnezu, wapnia czy potasu u dorosłego człowieka. Woda mineralna, to woda, która jest pozyskiwana ze źródeł naturalnie bogatych w minerały, które po dłuższym kontakcie z wodą przekazują jej część swoich dobrodziejstw. Wśród nich znajdują się: magnez, wapń, potas, żelazo i wodorowęglany.


Muszynianka

Po co te minerały?

Magnez dominujący w „Muszyniance”, to pierwiastek, który ma ogromne znaczenie w prawidłowym rozwoju żywych organizmów, bierze udział w 300 procesach biochemicznych. Decyduje o prawidłowej czynności układu immunologicznego i nerwowo–mięśniowego.

Wapń – główny budulec kości i zębów reguluje równowagę w zakresie pobudliwości nerwowo-mięśniowej, utrzymuje prawidłową krzepliwość krwi. Wpływa korzystnie na przemianę materii, jest niezbędny do utrzymywania prawidłowej pracy serca i ułatwia leczenie niektórych procesów zapalnych. Zapobiega chorobom nowotworowym i osteoporozie. Szczególnie dużo wapnia potrzebują dziewczęta w okresie dojrzewania i kobiety w czasie menopauzy.

Potas – prawidłowy jego poziom jest bardzo istotny dla funkcji układu krążenia mózgowego oraz pracy serca. Obniża ciśnienie krwi, pomaga też w leczeniu alergii. Bierze udział w procesie skurczu mięśni szkieletowych i mięśnia sercowego, w przewodnictwie bodźców nerwowych, aktywności enzymów, a wraz z magnezem gwarantuje zachowanie homeostazy komórkowej.

Składnikiem umożliwiającym oddychanie tkankowe jest żelazo, które wpływa na metabolizm tkankowy i uczestniczy w detoksykacji szkodliwych substancji w wątrobie. Można je spożywać w kapsułkach, ale po co, jeśli najlepiej przyswaja się w sposób naturalny?

Wodorowęglany wpływają korzystnie w początkowych etapach cukrzycy. Obniżają zawartość cukru we krwi i moczu, wpływają odpowiednio na działanie insuliny i regulują pH. Ponadto alkalizują kwasy żołądkowe u osób cierpiących na nadkwasotę.

Jak widać, przyswajanie pierwiastków jest konieczne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu i warto ich sobie dostarczać dzięki tak zwyczajnej i codziennej czynności, jak sięganie po butelkę z odpowiednią wodą mineralną. To takie proste! Muszynianka i na zdrowie!

 

Magdalena Zawadzka-Wojtaszek

ZOBACZ RÓWNIEŻ