BRANŻA KOSMETYCZNA| Rozmowa z Dariuszem Wierzbowskim, Prezesem Zarządu MAG Polska Sp. z o.o.

Mag Polska prezes

 

Tytuł „Dobra Marka 2016 - Jakość, Zaufanie, Renoma” - jakie znaczenie ma takie wyróżnienie dla producenta kosmetyków?


Wyróżnienie "Dobrą Marką" postrzegamy jako istotny sygnał zwrotny rynku, potwierdzający, że koncepcja jaką przyjęliśmy przy tworzeniu marki INITIALE jest słuszna. Rzetelnie przeprowadzone badania, a te niewątpliwie charakteryzują przyznany nam tytuł, pozytywnie weryfikują właściwe rozpoznanie przez nas potrzeb konsumentów, dowodzą, że przyjęliśmy właściwą filozofię.


Co stanowi  tę  filozofię?


U podstaw koncepcji leży obserwacja potrzeb pielęgnacyjnych ludzkiego ciała  i przeświadczenie, że piękno i zdrowie tworzy nierozerwalny związek. Uzupełniając to wiedzą i doświadczeniem, stworzyliśmy filozofię PROFESSIONAL HOME SPA. Krótko mówiąc, dokonaliśmy adaptacji profesjonalnych receptur kosmetyków wykorzystywanych w najbardziej ekskluzywnych SPA do postaci umożliwiających samodzielne wykonywanie zabiegów w warunkach domowego relaksu. Opierając się na tym, stworzyliśmy całą linię w pełni naturalnych wyrobów, od najbardziej znanej serii masek do pielęgnacji twarzy peel-off, poprzez pudry do kąpieli, peelingi czy zajmującą już znaczące miejsce na rynku grupę kosmetyków na bazie alg morskich.


Należy więc rozumieć, że marka INITIALE podlega rozwojowi?


Kluczowym pojęciem współczesnego rynku jest innowacja. Każdy kto chce odnieść sukces doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Wymaga to poszukiwań i łączenia własnego doświadczenia z dostępem do osiągnięć współczesnej nauki. Na drodze poszukiwań innowacji producent marki INITIALE – firma MAG Polska zawiązała spółkę Nature Line z udziałem Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego, w ramach której tworzona jest unikalna linia kosmetyków wykorzystujących nietoksyczną, w pełni biodegradowalną celulozę. Innowacjom podlegają także dotychczasowe produkty. Powstaje między innymi linia masek Peel-Off ProBiotica, którą tworzymy wraz z ProBiotics Polska. Współpraca ta, pozwoliła na połączenie dotychczasowej funkcjonalności kosmetyku z jeszcze większym jego oddziaływaniem na zdrowotne potrzeby ciała, plasując go w grupie dermokosmetyków.


Czyli INITIALE zrodziło się z dążenia do innowacji i poszukiwania nowych rozwiązań?


W dużym stopniu tak, choć oczywiście ważną rolę odgrywa wieloletnie doświadczenie. Na przestrzeni lat stworzyliśmy szereg projektów kosmetycznych pod szyldem marek naszych klientów, czołowych uczestników rynku kosmetycznego, zarówno w kraju jak i w Europie. Usługi takie realizujemy kompleksowo, od koncepcji marki poprzez realizację całego procesu produkcyjnego. Private Label odgrywa zatem znaczącą rolę w portfolio naszych dokonań.  

rozmawiał Marek Płóciennik

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Szynoprzewody – elastyczne rozwiązania dla HoReCa i obiektów biurowych

  Szynoprzewody kojarzone są przede wszystkim ze sklepami, biurami, kawiarniami i pomieszczeniami komercyjnymi. W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się też w prywatnych domach i mieszkaniach. Wyróżniamy dwa podstawowe typy systemów szynowych: 1-fazowe i 3-fazowe. System 3-fazowy posiada 4 przewody, co umożliwia nam osobne włączanie i wyłączanie pojedynczych projektorów lub grup lamp zamontowanych na jednej szynie.

   

   
 • Styropol rok po reaktywacji:

  POWRÓT NA RYNEK W TRUDNYM DLA BRANŻY OKRESIE POZWOLIŁ NAM SKUPIĆ SIĘ NA PRAWDZIWYCH PRIORYTETACH

  Styropol - polski producent wyrobów termoizolacyjnych, którego historia sięga 1991 roku  - od roku funkcjonuje w nowej, zreaktywowanej formie. Dziś marka znajduje się w portfolio Grupy STB, która wprowadziła znany brand na nowy poziom technologiczny i zarządczy. Jak po roku funkcjonowania w trudnym dla branży okresie firma  ocenia swoją pozycję?

   
 • Medivon - inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie

  Medivon to marka, która pragnie wprowadzać pozytywne zmiany w życiu ludzi, poprzez dostarczanie innowacyjnych urządzeń do masażu. Nasze produkty, w tym maty masujące, masażery ręczne, poduszki masujące oraz pistolety masujące typu GUN, są zaprojektowane tak, aby pomóc w poprawie krążenia krwi, redukcji stresu, poprawie elastyczności mięśni oraz przyspieszeniu regeneracji organizmu po treningu.

   
 • Boni Fratres Pharmaceutical nagrodzone tytułami Dobra Marka 2023 Jakość, Zaufanie, Renoma oraz Polska Dobra Marka 2023

  Firma Boni Fratres Pharmaceutical została uhonorowana prestiżowym godłem „Dobra Marka 2023 Jakość, Zaufanie, Renoma" w kategorii NATURALNE PRODUKTY ZIOŁOWE oraz „Polska Dobra Marka 2023”. To wyróżnienie potwierdza, że marka Produkty Bonifraterskie® jest synonimem wysokiej jakości, zaufania i innowacyjności wśród konsumentów.