Sen to podstawowa i niezbędna forma odpoczynku w życiu każdego człowieka. Ważne jest by w zależności od wieku i trybu życia spać odpowiednią ilość godzin, mając na uwadze najlepszą jakość snu.

FDM_logoNieodzownym elementem w tej kwestii okazuje się być właściwie dobrany, komfortowy materac, a właśnie takie od początku swojej działalności produkuje Fabryka Dobrych Materacy (FDM) z wielkopolskiego Bralina.

 

Portfolio przedsiębiorstwa jest imponujące: od najbardziej popularnych materacy piankowych, poprzez bonellowe, pocketowe, multipocketowe, micropocketowe, po lateksowe. W stałej ofercie FDM jest także pełna gama akcesoriów: poduszek, stelaży i pokrowców, które z pewnością ułatwią prawidłowe korzystanie z zakupionego materaca. – Od lat staramy się wnikliwie obserwować rynek i kształtujące go trendy. Dzięki szerokiej ofercie produktów możemy zagwarantować, że każdy Klient dobierze materac, który w pełni będzie odpowiadał jego potrzebom i sprosta stawianym mu wymaganiom. Wyróżnia nas najwyższa jakość produktów w rozsądnej cenie – podkreśla Katarzyna Pańcikiewicz, właścicielka FDM.

Przy wyborze materaca warto wziąć pod uwagę kilka bardzo istotnych wytycznych. Pierwszym z nich jest właściwy rozmiar. Chcąc dopasować jego optymalną długość powinniśmy dodać 20 cm do swojego wzrostu. Przeciętna osoba, aby wyspać się wygodnie, potrzebuje powierzchni o szerokości minimum 70 cm. Dla większej wygody zazwyczaj się tę przestrzeń powiększa. Typowy materac jednoosobowy powinien mieć minimum 90 cm szerokości, a podwójny 140 cm. Warto jednak pamiętać, że jest to kwestia bardzo indywidualna.

Kolejnymi ważnymi aspektami przy wyborze są wiek i stan zdrowia użytkownika. Seniorzy preferują materace nieco bardziej miękkie, niż osoby młodsze. Jest to uzasadnione, gdyż częściej w tym wieku występują choroby układu krążenia, które zbyt twardy materac może wzmagać. Natomiast w przypadkach przymusu dłuższego pobytu w łóżku, doskonale sprawdzają się materace z warstwą pianki termoplastycznej, która niweluje ryzyko powstawania odleżyn. Z kolei materiałem szczególnie polecanym alergikom jest lateks lub kokos. To materiały ekologiczne, które nie pochłaniają kurzu. Na ich powierzchni nie rozwijają się szkodliwe mikroorganizmy, więc materac pozostaje świeży przez bardzo długi czas.

Dobry materac nie może być ani za twardy, ani za miękki, dlatego kolejną cechą determinującą wybór odpowiedniego produktu jest właśnie jego twardość. Trzeba pamiętać, że powinna być ona dobrana do indywidualnych preferencji i uwarunkowań, a na nie ma wpływ przede wszystkim waga oraz preferowana pozycja spania. W Fabryce Dobrych Materacy bazuje się na orientacyjnej, pięciostopniowej skali:

    H1 - bardzo miękki materac, przeznaczony dla osób o wadze poniżej 40 kg,
    H2 - miękki materac, przeznaczony dla osób o wadze pomiędzy 40 a 60 kg,
    H3 - średnio twardy materac, przeznaczony dla osób o wadze pomiędzy 60 a 100 kg,
    H4 - twardy materac, przeznaczony dla osób o wadze pomiędzy 100 a 120 kg,
    H5 - bardzo twardy materac, przeznaczony dla osób o wadze powyżej 120 kg.

Najwyższej jakości surowce wykorzystywane w procesie produkcji zapewniają komfort korzystania z materacy FDM przez długie lata. Poddawane są one restrykcyjnym, systematycznym kontrolom, dzięki czemu spełniają wysokie standardy przewidziane dla tego typu materiałów. – Dzięki staraniom całego zespołu, nasza oferta jest stale poszerzana o kolejne modele materacy. Ciągle pracujemy na nad nowymi technologiami, które sukcesywnie wdrażamy w rynkowych nowościach – dodaje Katarzyna Pańcikiewicz.


Więcej na: www.fdm.pl