Drzwi wewnętrzne są kluczowym elementem aranżacji wnętrz. Jest to również wybór na lata, dlatego decyzja o ich zakupie powinna być przemyślana.

 

VASCO DOORS wizual 3

 

Wybierając odpowiedni model do naszego domu czy mieszkania warto zwrócić uwagę zarówno na wzornictwo jak i jakość oraz estetykę ich wykonania. Powinniśmy również wybrać artykuły renomowanych firm, których produkcja oparta jest o nowoczesne metody oraz trwałe i przyjazne środowisku materiały. Dzięki temu mamy pewność, że produkt, który kupujemy nie zniszczy się szybko i będzie dopasowany do naszego pomieszczenia.  


Wszystkie te standardy spełniają drzwi VASCO DOORS. Marka otrzymała właśnie tytuł „Dobra Marka 2018 - Jakość, Zaufanie, Renoma” w 9. ogólnopolskim plebiscycie marek cieszących się największym zaufaniem.

 

Marka VASCO została stworzona ponad 10 lat temu przez osoby z kilkudziesięcioletnim stażem w branży wykończenia wnętrz. Dzięki ich bogatemu doświadczeniu i zaangażowaniu, VASCO DOORS jest obecnie jednym z najprężniej rozwijających się producentów stolarki drzwiowej.

 

Prekursor w branży
Od początku swojej działalności spółka skupia się na stosowaniu rozwiązań  nowoczesnych, trwałych i estetycznych. To właśnie VASCO DOORS jako  pierwsza firma w branży zaprezentowała koncepcję drzwi ramiakowych wykończonych laminatem, czyli takich które zbudowane są z wielu elementów. Ich konstrukcja oparta jest na ramie, wypełnionej osobnymi panelami lub szybą.

10-20 lat temu większość firm skupiała się na produkcji drzwi płytowych, czyli płaskich. Koncepcja drzwi ramowych, pozwoliła na stworzenie nowocześniejszych i bardziej estetycznych produktów. Pomysł ten stał się niezwykle popularny i obecnie większość producentów go stosuje. My natomiast szczycimy się tym, iż koncepcję tą  propagowaliśmy,  jako pierwsi - zaznacza Adam Najgebauer, Menadżer Produktu w VASCO DOORS Sp. z o.o.

 

Najważniejsza jest jakość
Zlokalizowany w  Nysie zakład  produkcyjny VASCO wyposażony jest w najnowszy sprzęt - precyzyjne maszyny oraz narzędzia, co pozwala na tworzenie bardzo dobrych jakościowo drzwi, w których wszystkie detale są starannie dopasowane. Duży wpływ na finalny produkt mają stosowane w firmie nowoczesne  technologie.  Przykładem jest opracowany przez VASCO, sposób nakładania okleiny na  poszczególne elementy drzwi. Każdy detal oklejany jest obwiedniowo tzn. wokół profilu w taki sposób, że łączenia materiału nie powstają na krawędziach.

 

vasco doors siedziba

Zakład Produkcyjny VASCO DOORS w Nysie


- W przypadku starej technologii produkcji drzwi płytowych, na krawędziach były co najmniej dwa połączenia i  po pewnym czasie w tych miejscach materiał zaczynał się rozwarstwiać. Dzięki naszej autorskiej technologii, udało się  usunąć ten problem, a produkty zyskały trwalsze i eleganckie wykończenie - dodaje Adam Najgebauer.

 

VASCO zwraca również uwagę na to jak zakład wpływa na środowisko naturalne. - Szczególny nacisk kładziemy na dobór surowców już na etapie selekcji. Wszystkie pochodzą wyłącznie z krajów EU i są certyfikowane. W produkcji używamy bezpiecznego szkła hartowanego oraz wyłącznie niskoemisyjnych płyt MDF, a stosowane przez nas okładziny dobierane są w taki sposób, by przy ich produkcji zminimalizowana była emisja substancji lotnych. Drobiazgowo testujemy również okucia - dodaje A. Najgebauer.

 VASCO DOORS zaklad Produkcyjny

Zakład VASCO DOORS w Nysie - linia produkcyjna


Wyróżnikiem VASCO DOORS jest również bardzo szybki termin realizacji zamówienia, znacznie krótszy już w odniesieniu do konkurencyjnych firm.

 

VASCO wyznacza nowe standardy
Firma stawia na ciągły rozwój, często wyznaczając nowe trendy w branży.  Przykładem są tutaj od niedawna obecne w ofercie firmy drzwi bezprzylgowe.  Produkty te obecnie zyskują coraz większą popularność, ponieważ świetnie sprawdzają się we wnętrzach minimalistycznych. W odróżnieniu od standardowo montowanych drzwi, są one osadzone głębiej w futrynie, w związku z tym po zamknięciu tworzą jedną płaszczyznę z opaską ościeżnicy. Sprawia to, że całość wygląda zdecydowanie lżej i nowocześniej.
 VASCO DOORS wizual 5

 

Dodatkowo bezprzylgowe drzwi VASCO zostały wyposażone w  nowoczesne okucia, zamek magnetyczny oraz niewidoczne po zamknięciu regulowane zawiasy 3D. Do wyboru mamy również dwa sposoby łączenia opasek - tradycyjne pod kątem 45 stopni oraz bardziej nowoczesne pod kątem 90 stopni.

 

VASCO to także ludzie i ich pasja
Sukcesy marki VASCO są również efektem odpowiednio dobranej, doświadczonej i konsekwentnie dążącej do celu kadry. To pracownicy firmy dbają o to, aby produkty marki były najwyższej jakości.

 

VASCO_DOORS_wizual_1.JPGVASCO_DOORS_wizual_4.JPGVASCO_DOORS_wizual_6.JPGVASCO_DOORS_wizual_2.JPG


Stolarze ze stopniem czeladnika bądź mistrza stanowią trzon firmy i to dzięki ich poczuciu piękna i smaku powstają nowe produkty.
 - Staramy się produkować asortyment, który nie jest powtarzalny. Udaje nam się to dzięki naszym pracownikom. Jestem przekonany, że żadna maszyna nie jest w stanie zastąpić człowieka, jego doświadczenia, kunsztu pracy oraz  poczucia estetyki. Dzięki nim możemy tworzyć produkty niepowtarzalne, dla osób poszukujących indywidualnych, nieszablonowych rozwiązań - stwierdza Adam Najgebauer. - Myślę że sukces odnieśliśmy jeszcze z jednego, może najważniejszego powodu: dlatego, że robimy to z pasją i dla przyjemności. Oczywiście bardzo duży wpływ na powodzenie marki mają klienci. Dziękujemy wszystkim, którzy docenili nasze zaangażowanie i w tym roku i przyczynili się do uhonorowania nas tytułem „Dobra Marka 2018 – Jakość, Zaufanie, Renoma” - dodaje.

W ofercie firmy dostępne są również drzwi dwuskrzydłowe oraz przesuwne w systemie naściennym i kasetowym (ukrytym w ścianie).  

 

Więcej o ofercie oraz sieci dystrybucji drzwi VASCO DOORS: www.drzwivasco.pl

 

Małgorzata Bachórz