FUZETEA – najnowsza marka firmy Coca-Cola otrzymała tytuł Dobra Marka 2018, w kategorii Odkrycie Roku. Dzięki innowacyjnym połączeniom składników i wyróżniającej się komunikacji, napój rewolucjonizuje kategorię napojów herbacianych.


FUZETEA zadebiutowała na świecie w 2012 roku, jednocześnie wchodząc na aż 14 rynków na 3 kontynentach. Jest to najbardziej dynamicznie rozwijająca się marka w portfolio Coca-Cola. W ciągu zaledwie 3 lat uzyskała przychód na poziomie miliarda dolarów, a w 2017 była obecna już na 57 rynkach! Od stycznia 2018 roku FUZETEA szturmem zdobywa Europę, jednocześnie wchodząc aż na 37 rynków, w tym również do Polski, gdzie jej dotychczasowe osiągniecia zostały nagrodzone wyróżnieniem – Dobra Marka 2018, w kategorii Odkrycie Roku. W bardzo krótkim czasie FUZETEA zyskała zaufanie konsumentów, co podkreśla analiza organizatora.

 

FUZETEA LEMON PEACH MANGO
Od początku roku Coca-Cola skupiła się na budowie dostępności i widoczności marki w punktach sprzedaży. Wysiłek się opłacił – firma w rekordowym tempie osiągnęła zakładane poziomy dystrybucji napojów FUZETEA i sukces w punktach sprzedaży.


- Jaki jest sposób na sukces marki? Głównym wyzwaniem FUZETEA jest wyróżnienie się na tle innych napojów herbacianych i zachęcenie konsumentów do spróbowania produktów i dostrzeżenia ich zalet. FUZETEA to zaskakująca fuzja smaków herbaty, owoców, ziół i kwiatów – jesteśmy przekonani, że Polacy docenią i pokochają połączenia, z którymi wcześniej nie mieli do czynienia. Pierwsze wyniki sprzedażowe zdecydowanie potwierdzają nasze prognozy. FUZETEA to produkt powstały w oparciu o nową strategię Coca-Cola „Total Beverage Company”, w duchu której obserwujemy i odpowiadamy na oczekiwania konsumentów: wzbogacając ofertę o nowe produkty, redukując zawartość cukru i kalorii w naszych napojach, co ważne, przy jednoczesnym zachowaniu jakości i niepowtarzalnego smaku, który konsumenci kochają – wyjaśnia FUZETEA Brand Manager, Barbara Niemczuk.


Zgodnie z ideą Total Beverage Company FUZETEA jest niskokaloryczna, ponieważ zawiera ekstrakt z liści stewii. Marka skupiła się także na innym widocznym trendzie, jakim jest wybieranie towarów ze sprawdzonych źródeł. Dlatego liście herbaciane, z których tworzony jest ekstrakt herbaty w FUZETEA, pochodzą wyłącznie ze zrównoważonych upraw, gdzie dba się nie tylko o najwyższą jakość składników, ale również o ochronę środowiska i rozwój gospodarczy społeczności zaangażowanej w jej produkcję.

 

Co ważne, ekstrakt herbaciany w FUZETEA produkowany jest bezpośrednio na plantacjach, ze świeżo zerwanych liści herbaty, aby zachować ich wszelkie walory. Dzięki temu powstała niezwykle smaczna FUZETEA w 5 wariantach dostępnych na polskim rynku:
- fuzja smaków czarnej herbaty i cytryny z nutką trawy cytrynowej,
- fuzja smaków czarnej herbaty i brzoskwini z nutką hibiskusa,
- fuzja smaków zielonej herbaty i mango z dodatkiem rumianku,
- fuzja smaków zielonej herbaty i limonki z dodatkiem mięty,
- fuzja smaków zielonej herbaty i cytrusów.

 

Co ciekawe, FUZETEA wystartowała z największa kampanią wprowadzającą nową markę od czasów Coca-Cola Zero Cukru 10 lat temu! Budżet kampanii wprowadzającej do Polski nowy napój herbaciany przekracza budżety takich aktywacji jak Świąteczna Trasa Ciężarówek Coca-Cola czy niezapomniana kampania EURO 2016.