Marka Vetfood, nagrodzona godłem Super Marka 2018, nie zwalnia tempa. Poszerzyła ofertę o kolejny synbiotyk dla zwierząt Flora Defense.

 


Flora Defense zawiera czyste kultury drożdży Saccharomyces boulardii i bakterie kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus LR06 oraz prebiotyk (oligofruktozę). Wysokie stężenie substancji aktywnych gwarantuje skuteczność.
Działanie drożdży Saccharomyces boulardii i bakterii kwasu mlekowego Lactobacillus rhamnosus LR06 zawartych w produkcie Flora Defense polega na wzmocnieniu flory przewodu pokarmowego i ochronie nabłonka jelita.
Stosując nowy synbiotyk marki Vetfood pomagamy odbudowywać się niezbędnym do życia bakteriom jelitowym, chronimy je przed negatywnym wpływem drobnoustrojów chorobotwórczych, chronimy je przed wyniszczeniem w wyniku stosowania antybiotyków.
Ważną cechą preparatu Flora Defense jest to, że nie osłabia działania antybiotyków, dzięki czemu można go stosować w czasie trwania antybiotykoterapii. Co ważne - Saccharomyces boulardii są odporne na działanie kwasu w żołądku.
Podawanie synbiotyku Flora Defense od pierwszej dawki antybiotyku pozwoli skutecznie ochronić zwierzę przed wyjałowieniem układu pokarmowego.

 

Tym samym:
-  zachowana zostanie naturalna bariera ochronna zwierzęcia,
- czas leczenia skrócony,
- ryzyko wystąpienia powikłań po antybiotykoterapii ograniczone do minimum.

 

Jednym z powikłań stosowania antybiotyków jest tzw. wyjałowienie organizmu. Antybiotyki zabijając bakterie chorobotwórcze, uszkadzają także dobroczynne bakterie, znajdujące się w organizmach zwierząt. W ten sposób niszczona jest flora jelitowa zwierzęcia, czyli jego naturalna bariera ochronna, a jelita stają się bramą dla kolejnych zakażeń i nadkażeń. Efektem wyjałowienia organizmu są tzw. Biegunki poantybiotykowe. Skuteczne na tego typu dolegliwości są synbiotyki marki Vetfood, jednym z nich jest Flora Defense.