Profilaktyczne badania piersi to najzdrowszy nawyk jaki kobiety mogą sobie wyrobić. Dlaczego akurat piersi, skoro nie wszystkie panie są w grupie ryzyka? Nowotwór piersi jest nadal najczęściej wykrywanym rakiem wśród kobiet i to nie tylko tych w grupie ryzyka. Dzięki rozwojowi telemedycyny w Polsce, regularne badania kontrolne możemy wykonywać w domowym zaciszu – szybko, łatwo i przyjemnie. Braster jest właśnie takim urządzeniem, dzięki któremu każda kobieta może profilaktycznie, co miesiąc sprawdzać stan zdrowia swoich piersi badając się samodzielnie w domu.

 

Każdy z nas z pewnością zna nie jedną kobietę, która zachorowała lub przeżywała chorobę bliskiej osoby. Niestety co roku w Polsce diagnozuje się aż 18 000 nowych przypadków raka piersi*, a statystyki pokazują stały wzrost zachorowań. Coraz częściej problem ten dotyka również młodych dziewczyn, dlatego aby każda kobieta mogła ze spokojem patrzeć na swoje piersi, powinna badać się regularnie. Tylko wczesne wykrycie zmian zwiększa szanse na wyleczenie.

 

Braster fot 1

 

Braster to urządzenie medyczne**, którego skuteczność została potwierdzona klinicznie***. Jego działanie opiera się na termografii kontaktowej – innowacyjnej technologii rejestrującej niepokojące zmiany w piersi, zamkniętej w małym i poręcznym urządzeniu. Badanie Brasterem trwa około 15 minut, jest całkowicie bezpieczne, bezbolesne i bezinwazyjne. Korzystanie z urządzenia ułatwia intuicyjna aplikacja na smartfona i tablet, która pomoże przejść przez badanie krok po kroku. Otrzymane z niego obrazy są analizowane przez algorytmy sztucznej inteligencji oraz dodatkowo weryfikowane przez ekspertów medycznych. Wynik jest dostępny na indywidualnym koncie na stronie www.braster.pl już po 2 dniach od wykonania badania.

 

Ważne jest, aby kobiety wyrobiły w sobie nawyk regularnego badania swoich piersi i zrozumiały, że to one muszą dbać o swoje zdrowie. Jako psycholog zajmujący się pacjentami z chorobami onkologicznymi, wielokrotnie spotykam się z paniami, które dziś walcząc o swoje życie żałują, że zawczasu nie przykładały większej wagi do samobadania piersi. Przecież to prosty nawyk. A czym jest spełnianie marzeń, jeśli zabraknie nam zdrowia? Cieszę się, że wreszcie pojawiło się narzędzie, które pozwoli kobietom skutecznie dbać o siebie. Mam nadzieję, że kobiety wykorzystają je właściwie – podkreśla Adrianna Sobol, psychoonkolog, Członek Zarządu Fundacji OnkoCafe.

 

Profilaktyka to podstawa nie tylko zdrowia, ale również dobrego samopoczucia i spokoju. Badając się regularnie, co miesiąc mamy większą pewność, że zarejestrujemy ewentualne, niepokojące zmiany odpowiednio wcześnie. Z Brasterem wystarczy tylko 15 minutowe badanie bez wyjścia z domu, by mieć zdrowie swoich piersi pod kontrolą.

 

 Braster logotyp

Biuro Prasowe Braster


*Krajowy Rejestr Nowotworów
**Braster to urządzenie medyczne posiadające certyfikat CE, który dopuszcza go do użytku na terenie Unii Europejskiej. Wysoka jakość działania systemu potwierdzona jest certyfikatem ISO 9001:13485 przyznanym przez jednostkę certyfikującą TUV Nord.
***Badania przeprowadzono w Polsce na grupie około 2000 kobiet, w tym 1010 kobiet przebadano w ramach badań obserwacyjnych w latach 2013–2016.