SIECI HANDLOWE | Kaufland jest sklepem, który łączy w sobie zalety dyskontu i hipermarketu. W Polsce obecny jest od 15 lat. Do sieci Kaufland należy ponad 200 marketów, w których pracuje około 17 tys. osób. Właśnie po raz kolejny sieć została doceniona przez klientów, otrzymując zaszczytny tytuł „Super Marka 2016”. Ta prestiżowa nagroda przyznawana jest najbardziej rozwojowym i najlepiej rokującym firmom obecnym na polskim rynku.

 

W ramach programu „Dobra Marka” po raz siódmy zostały przeprowadzone badania mające na celu określenie wartości, aktywności oraz rozpoznawalności poszczególnych brandów. Przedmiotem analiz były głównie: pozycja rynkowa poszczególnych marek i ich progres, jakość prezentowana przez dany produkt lub usługę oraz stopień zaufania konsumentów i klientów. Marka Kauflandu po raz kolejny z rzędu została bardzo wysoko oceniona przez klientów, dlatego kapituła konkursu postanowiła wyróżnić ją tytułem „Super Marka 2016 – Jakość, Zaufanie, Renoma”.

 Kaufland

 

Kaufland od 15 lat w Polsce

Sieć Kaufland obecna jest  na polskim rynku od 15 lat i z każdym rokiem doskonali profil sklepów, dostosowując je do potrzeb klientów. Inwestuje w obsługę klienta i poszerza asortyment. Systematycznie wprowadza rozwiązania ułatwiające zakupy poprzez swoje gwarancje i usługi dodatkowe. Podwyższany jest także standard nowych sklepów poprzez wykorzystanie najnowszych technologii budowy. Jednocześnie starsze obiekty są na bieżąco modernizowane.

 

Kaufland z różnorodną i bogatą ofertą

Sklepy Kaufland posiadają dużą i zróżnicowaną ofertę handlową. Klienci marketu Kaufland znajdą w nim ponad 22 tys. produktów pierwszej potrzeby, z czego 14,5 tys. to artykuły spożywcze znanych i renomowanych producentów oraz lokalnych dostawców. Kaufland szczególnie promuje właśnie produkty regionalne, wspierając tym samym polskich producentów i dostawców. Nie ma w Polsce drugiej sieci handlowej, która miałaby tak zróżnicowaną ofertę produktów lokalnych. Aż 80  proc. sprzedawanych w Kauflandzie produktów pochodzi z Polski. W ofercie jest ponad 6 tys. artykułów regionalnych, które dostarczane są przez blisko 500 lokalnych dostawców.

 

Kaufland z produktami wartymi uwagi

Szczególną pozycję w ofercie sklepu zajmuje marka własna firmy Kaufland – K-Classic to ponad 2 tys. produktów niemal w całym asortymencie. Artykuły K-Classic można znaleźć m.in. na stoisku z nabiałem i mrożonkami, słodyczami, konserwami i napojami, a także wśród artykułów gospodarstwa domowego.  Na uwagę zasługuje również nowa marka ekskluzywnych produktów Exquisit, zainspirowana maksymą francuskiego pisarza Francois de La Rochefoucauld: „Jedzenie jest potrzebą, a smakowanie - sztuką!”. To ponad 100 artykułów z kategorii premium.

 

Kaufland i zaangażowanie społeczne

Oprócz działalności handlowej Kaufland wypełnia misję społecznej odpowiedzialności biznesu. Dużym sukcesem zakończyła się akcja  „Z serca dla dzieci”, organizowana wspólnie przez PCK i firmy Kaufland i P&G. Dzięki klientom udało się zebrać ponad 250 tys. złotych na rzecz najbardziej potrzebujących dzieci. Kaufland nawiązał także współpracę ze Stowarzyszeniem „SOS Wioski Dziecięce”. Ich pierwszą wspólną akcją było przygotowanie wyprawek dla uczniów na początek roku szkolnego. Ogólnie w ciągu ostatniego roku sieć współpracowała z 50 fundacjami, przeprowadzając  400 akcji charytatywnych w swoich sklepach.  

 

Kaufland i ekologia

Kaufland aktywnie działa na rzecz ochrony środowiska i jego zasobów. Uwzględniając ekologiczne i socjalne aspekty swojej działalności, wprowadza do sprzedaży jak najwięcej artykułów, których produkcja nie wiąże się z niszczeniem środowiska. Na przykład przy zakupie ryb od dostawców kieruje się zasadą zrównoważonego rybołówstwa, według której pochodzą one z nieprzetrzebionych łowisk, a sposób ich połowu nie niszczy środowiska morskiego. Tak pozyskane ryby oznaczone są certyfikatem MSC (Marine Stewardship Council). Innym aspektem działalności proekologicznej jest przyłączenie się do prowadzonej przez Greenpeace kampanii „Detox” i dobrowolne zobowiązanie się do rezygnacji z substancji toksycznych i szkodliwych dla środowiska naturalnego w produkcji tekstyliów i butów.

 

Kaufland z gwarancjami

Siłą Kauflandu są również gwarancje i usługi serwisowe. Zapewniają one szybkie i bezpiecznie zakupy. Do najpopularniejszych należą: gwarancja ceny dyskontowej (obejmuje ona ponad 2 tys. artykułów oznaczonych specjalnym symbolem i gwarantuje najniższą cenę produktu wśród sprzedawców detalicznych), gwarancja sprawnej obsługi przy kasie (jeśli klient czeka przy kasie dłużej niż 5 minut i nie wszystkie kasy są czynne, otrzymuje bon o wartości 5 zł), trzyletnia gwarancja na wszystkie urządzenia elektryczne oraz gwarancje wymiany towaru bez okazywania paragonu.

 

Kaufland pierwszym adresem dla klientów

Jak podkreśla Grzegorz Polak – rzecznik prasowy sieci Kaufland - Rynek w Polsce jest bardzo wymagający. Zmieniają sią potrzeby i oczekiwania klientów. Dlatego wychodzimy naprzeciw tym zmianom. W następnych latach czekają na nas duże wyzwania. Mogę zapewnić, że nadal będziemy dynamicznie się rozwijać, modernizować markety, budować nowe magazyny i wprowadzać innowacje dla naszych klientów i pracowników. Nieustannie inwestujemy w obsługę i poszerzamy asortyment. Chcemy być pierwszym adresem dla naszych klientów.


Daniel Szabaciuk