Rozmowa z Arkadiuszem Krupiczem, Dyrektorem zarządzającym i współzałożycielem portalu Pyszne.pl

 

pyszne akrupicz foto 2Pyszne.pl jest najbardziej znanym serwisem do zamawiania jedzenia w Polsce. Trzeci rok z rzędu otrzymuje tytuł Dobrej Marki. Z czego wynika popularność usługi?

Uruchomiliśmy właściwą usługę we właściwym momencie. Ostatnie lata to czas rosnącej roli technologii w codziennym życiu. Polacy coraz częściej korzystają z rozwiązań mobilnych - robią zakupy, rezerwują hotele, czy zamawiają taksówki. Przekonali się też do zamawiania jedzenia online. Współczesne serwisy wnoszą wartość dodatkową, która nie istnieje bez technologii. Nasz klient w jednym miejscu ma dostęp do ponad 6 tys.  restauracji i w kilku kliknięciach może zamówić jedzenie – nie musi już tracić czasu na chodzenie po stronach, szukanie numeru czy dzwonienie.


Nasz serwis jest też bardzo dobrze przemyślany pod kątem potrzeb użytkownika. Prezentujemy w przejrzysty sposób listę restauracji znajdujących się w okolicy oraz pomagamy oszczędzić czas udostępniając szereg filtrów cenowych i rodzajowych. Klient ma też możliwość zapoznania się z opiniami innych klientów, dzięki czemu bez żmudnego procesu prób i błędów trafia na najlepsze restauracje.


Kim są klienci serwisu?

Są to przede wszystkim mieszkańcy miast, głównie większych, w wieku 16-39 lat. W tej grupie znajdują się zarówno kilkuosobowe gospodarstwa domowe, jak i single.

 

Jak rozwijać się będzie usługa?

Rozwój usługi najlepiej obrazują dotychczasowe osiągnięcia. Jednoznacznie pokazują one, że Polacy polubili zamawianie online. W 2017 r. klienci Pyszne.pl złożyli zamówienia o wartości ponad 330 mln zł i był to wzrost o 87 proc. rok do roku. Pomimo tak dużych liczb, zaledwie 5 proc. osób w wieku 16+ było w 2017 r. naszymi aktywnymi użytkownikami. Chcemy wykorzystać pozostały potencjał rynku.

 

Rozmawiała Agnieszka Piotrowska