Rozmowa z Anatolem Świeżakiem, Prezesem Hali Wola Sp. z o.o. i pomysłodawcą brandu Eleganza – Świat Dobrych Ubrań oraz z Koordynatorem Rozwoju Marki – Ireną Psiuk.


Na wstępie pragnę pogratulować marce Eleganza – Świat Dobrych Ubrań jubileuszu 10 - lecia swojego istnienia życząc tym samym nieustannych dalszych sukcesów.

Anatol Świeżak: Dziękuję za gratulacje w imieniu swoim i przedstawicieli Porozumienia Domów Handlowych „Społem” - inicjatorów koncepcji  marki  „Eleganza – Świat Dobrych Ubrań”. Od początku celem nadrzędnym naszej organizacji było budowanie kolekcji o najwyższym standardzie jakości, starannie wyselekcjonowanych, w głównej mierze polskich producentów. To nas wyróżnia na rynku i, jak wynika z naszych badań, najpełniej odpowiada potrzebom naszych klientów. Porozumienie Domów Handlowych „Społem”, jako poważny partner, pozyskało do współpracy znanych polskich producentów, którzy w tworzeniu takich właśnie kolekcji marki Eleganza – Świat Dobrych Ubrań uczestniczą. Sukces marki Eleganza to także ich zasługa.

 eleganza 2

 

Jaka jest obecna pozycja rynkowa marki i w czym tkwi jej największa siła?

Anatol Świeżak: Prace w sferze handlowej od startu koncepcji były wspierane intensywnymi działaniami marketingowymi. Nie szczędziliśmy wysiłków oraz funduszy na  marketing i reklamę i nie bez kozery możemy powiedzieć, że dzięki temu dzisiaj Eleganza jest marką  rozpoznawalną. Obecna sieć handlowa to salony ulokowane w Warszawie, Wyszkowie, Legionowie, Krakowie, Łodzi, Katowicach, Tychach, Rzeszowie, Kielcach, Białymstoku i Białej Podlaskiej. W każdym z miast posiada stałą, lojalną grupę klientów, którzy dokonują w naszych salonach powtarzalnych zakupów. Przeprowadzane badania marketingowe wskazują, iż najbardziej docenianymi przez klientów atutami naszej marki są: wysoka jakość towarów oraz szeroka oferta. Taka opinia jest dla nas bardzo budująca, ponieważ potwierdza, iż prowadzone od lat działania na rzecz marki pozwoliły osiągnąć założony cel.

 

W jaki sposób Eleganza promuje swoje produkty i jak buduje strategię marketingową?

Irena Psiuk: Działania marketingowe i wsparcie sprzedaży to podstawowe narzędzia  umożliwiające nieustanny rozwój marki. Prowadzimy intensywne kampanie lokalne oraz szereg działań wspierających sprzedaż w ramach salonów. Wydajemy foldery reklamowe promujące nowe kolekcje w obu sezonach, nagłaśniane są także medialnie wszystkie realizowane akcje promocyjne. Kampanie reklamowe kierujemy w głównej mierze do grupy klientów posiadających kartę klienta Eleganza – Świat Dobrych Ubrań. Nie zapominamy jednak i o klientach odwiedzających nas  nieco rzadziej. Dla nich również przygotowujemy atrakcyjne akcje promocyjne, licząc że i oni staną się fanami naszej marki.

 

Od dwóch sezonów twarzą naszych kampanii reklamowych jest Izabela Trojanowska, która została bardzo ciepło przyjęta przez naszych klientów jako ambasadorka marki. Staramy się  pokazać jako marka nowoczesna ale z tradycyjnymi korzeniami. W taki też sposób pragniemy być odbierani przez naszych klientów. Duży nacisk kładziemy na odpowiednie przygotowanie naszych doradców mody, prowadzimy systematyczne szkolenia personelu z zakresu standardu obsługi,  trendów mody jak i materiałoznawstwa. Klient poza odpowiednim poziomem obsługi może oczekiwać w naszych salonach fachowego doradztwa modowego, porad stylizacyjnych a także uzyskania wiedzy w zakresie surowców i tkanin.

 

W tym roku trafia do Państwa specjalne wyróżnienie: „Super Marka 2017 – Jakość, Zaufanie, Renoma”. Jakie znaczenie dla Państwa ma ta nagroda?

Anatol Świeżak: Wyróżnienie, które otrzymała nasza marka utwierdza nas w przekonaniu dobrze wypełnionego zadania. Nie zmarnowaliśmy szansy i czerpiemy z naszych mocnych stron. Wypracowana w świadomości klientów pozycja buduje prestiż marki. Znajomość ich potrzeb i oczekiwań to główny nurt, na którym skupiamy działania. Nieustanna dbałość o zapewnienie najwyższej jakości oferowanych kolekcji, nienaganny krój, odszycie, jakość tkanin oraz wygodę i komfort użytkowania zaowocowały otrzymanym przez markę Eleganza - Świat Dobrych Ubrań tytułem „Super Marka 2017  – Jakość, Zaufanie, Renoma”. Otrzymane wyróżnienie motywuje nas do dalszej  pracy nad utrzymaniem  standardów jakości oraz doskonaleniem posiadanego portfela marek w ramach naszego multi brandu.  

 

Na zakończenie rozmowy chcę zapytać czy zgodzi się Pan ze mną, że Eleganza  to marka „na lata”?

Anatol Świeżak: Mówiąc nie całkiem żartobliwie, Eleganza to marka na lata, wiosny, jesienie i zimy. Nabywcy naszej marki to osoby ceniące wysoką jakość i wymagające nieco więcej niż przeciętni klienci galerii handlowej. Oczekują oni zaspokojenia dwojakiego rodzaju potrzeb: po pierwsze zapewnienia ponadczasowej elegancji oraz możliwości zdobywania nowinek z rynku mody i jednocześnie możliwości zakupu najwyższej jakości odzieży i obuwia. Naszym zdaniem najważniejsza przesłanka marki „Eleganza - Świat Dobrych Ubrań” - oferowanie kolekcji będącej kwintesencją klasycznej elegancji, wysokiej jakości oraz komfortu użytkowania jest doceniana przez grono naszych nabywców, stąd można stwierdzić, że marka Eleganza - Świat Dobrych Ubrań to marka na lata oraz na wszystkie pory roku. Potwierdzeniem mogą być także uzyskane już wcześniej (2011 r. i 2012 r.) certyfikaty „Dobrej Marki”.

 

Rozmawiała Maria Leżucha