MOTORYZACJA| Marka Shell Helix została wyróżniona prestiżowym tytułem DOBRA MARKA 2017 – Jakość, Zaufanie, Renoma w kategorii oleje silnikowe.

Nagroda została przyznana w ramach ogólnopolskiego programu, który od ośmiu lat promuje marki wyróżniające się największym zaufaniem i renomą w swojej kategorii. O tym, co wpłynęło na wybór konsumentów oraz wyróżnia oleje silnikowe Shell Helix na tle innych produktów dostępnych na polskim rynku mówi Łukasz Radzymiński, dyrektor sprzedaży Shell Polska.

 

Shell Polska Lukasz Radzyminski Jakie czynniki wpłynęły na wybór konsumentów i przyznanie Shell Helix tytułu "Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma”?

Już sama nazwa programu doskonale wpisuje się w markę Shell Helix. O najwyższą jakość olejów silnikowych dbamy od ponad 40 lat. Dziesiątki milionów dolarów rocznie na badania i rozwój przynoszą efekty w postaci wysokiej jakości olejów, której ufają Klienci niemal na całym świecie. Także Polscy konsumenci są coraz bardziej świadomi i wiedzą, że wybór oleju wysokiej jakości jest kluczowy dla skutecznej ochrony silnika. Nie bez znaczenia jest także fakt, że produkty Shell Helix są najbardziej zaawansowanymi technologicznie olejami silnikowymi, jakie kiedykolwiek wyprodukował Shell. Ponadto, posiadają atesty wiodących producentów samochodów i są szeroko stosowane, jako oleje
do fabrycznego zalewania silników. 


Czy to właśnie technologia wyróżnia Shell Helix na tle innych olejów?
Dokładnie. To co wyróżnia oleje Shell Helix to rewolucyjna technologia produkcji opracowana na bazie 3500 patentów. Oleje są produkowane z gazu ziemnego, przy wykorzystaniu Technologii Shell PurePlus. Gwarantuje one uzyskanie czystej i klarownej bazy olejowej, praktycznie pozbawionej zanieczyszczeń znajdujących się w ropie naftowej1. Wyprodukowane w tej technologii oleje bazowe cechują się lepszą stabilnością lepkości dzięki niespotykanie wysokiemu wskaźnikowi lepkości, niższym współczynnikiem tarcia oraz mniejszą lotnością w porównaniu z tradycyjnymi olejami bazowymi grupy II i grupy III2.


Co to oznacza dla Klientów?
Stosowanie olejów Shell Helix daje wymierne korzyści. Za sprawą składu chemicznego i budowy molekularnej, oleje te zachowują doskonałe właściwości smarne przez cały okres eksploatacji3. Dodatkowo, zapobiegają powstawaniu szlamu zapychającego przewody olejowe i tym samym utrzymuje silnik w czystości przez długie lata użytkowania. Ponadto, Technologia Shell PurePlus ogranicza parowanie oleju w czasie eksploatacji. Zamiast ponad 20% ubytku, olej syntetyczny
traci mniej niż 10% swojej objętości4.

 

Jak Shell radzi sobie z nowymi wymaganiami stawianymi przez producentów nowoczesnych silników?
Coraz bardziej skomplikowane i precyzyjne modele silników wymagają coraz lepszej ochrony, a tym samym także modyfikowania składu olejów. Dlatego w Shell stale pracujemy nad kolejnymi generacjami olejów. Tworzymy środki smarne optymalnie odpowiadające wymaganiom rynku samochodowego. A takie tytuły jak Dobra Marka to dla nas jednoznaczne potwierdzenie, że Klienci doceniają i ufają jakości jaką oferują oleje Shell Helix, które od wielu lat mają dobrą renomę także wśród ekspertów branżowych.


1. W oparciu o wyniki testu Sequence VG pod kątem szlamu z wykorzystaniem 0W-40
2. W porównaniu ze specyfikacją API SN i w oparciu i testy silnikowe według Sequence IVA i Sequence VIII przeprowadzone w niezależnym laboratorium
3. W porównaniu ze specyfikacją API SN i w oparciu o test utleniania Sequence IIIG.
4. W oparciu o test lotności ASTM D5800 NOACK.