Rozmowa z Michałem Kowalskim, Dyrektorem Generalnym Biota Laboratories Polska Sp. z o.o.

 

Bioxsine zdjecie2Marka Bioxsine już po raz kolejny została wyróżniona tytułem „Dobra Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma”. To ogromny sukces. Co, w Pana opinii, o nim zadecydowało?

To wyróżnienie jest dla nas sygnałem, że nasza firma idzie w dobrym kierunku. Od początku, jako producent marki Bioxsine dostępnej wyłącznie na rynku farmaceutycznym, stawialiśmy na jakość, skuteczność i bezpieczeństwo naszych preparatów. Nasze dermokosmetyki zostały przebadane w trzech niezależnych ośrodkach badawczych, m.in. w niemieckim Dermatest oraz na Uniwersytecie w Pawii. Są one wytwarzane zgodnie ze standardami GMP (Dobrej Praktyki Wytwarzania).


Sukces i możliwości dalszego rozwoju firmy gwarantuje nam doskonały zespół pracowników, dla których  praca w Biota Laboratories jest pasją. Z drugiej strony zaufało nam wielu farmaceutów i to spowodowało, że Bioxsine jest dostępny w ponad 4 tys. polskich aptek. Cieszymy się również z faktu, że nasze preparaty są rekomendowane przez lekarzy specjalistów. W całym systemie dystrybucji najważniejszy dla nas jest pacjent, bo to on dokonuje finalnego wyboru produktu i jest w stanie ocenić jego jakość i skuteczność. Powtarzalność zakupu naszej marki potwierdza, że spełniamy potrzeby i oczekiwania wielu Polek i Polaków.

 

Jakie preparaty są sygnowane marką Bioxsine ? Do kogo w szczególności kierują Państwo swoją ofertę produktową?

Jest to seria preparatów dedykowana dla pacjentów, którzy borykają się z nadmierną utratą włosów. W naszym portfolio znajdziemy różnego typu szampony, odżywkę, serum w ampułkach, w sprayu, piance i w olejku. Oferta jest skierowana dla wszystkich, u których występuje androgenowe oraz tzw. okresowe, przejściowe wypadanie włosów. Marka Bioxsine to aktualnie 3 serie produktów, przeznaczonych dla pacjentów z różnymi problemami skóry głowy. Jest to seria dla kobiet na umiarkowane wypadanie włosów oraz seria Forte na ich intensywne wypadanie.

 

Czym wyróżniają się Państwa produkty? Dlaczego warto zaufać marce Bioxsine?

Biota Laboratories jest ekspertem, cieszącym się zaufaniem na rynku farmaceutycznym w dziedzinie ziołowych produktów do pielęgnacji włosów. W trosce o zdrowie i urodę naszych klientów naukowcy i dermatolodzy Bioxsine prowadzą badania i opracowują produkty najwyższej jakości na bazie naturalnych wyciągów z roślin, łącząc w ten sposób najnowsze zdobycze nauki z naturą. Opatentowana przez naszą firmę formuła Biocomplex B11 gwarantuje wysokie parametry skuteczności i zadowolenie u osób stosujących nasze preparaty. Tworząc produkty Bioxsine korzystamy z dobrodziejstw roślin, które zawierają 59 pierwiastków występujących zarówno w ciele człowieka, jak i w glebie. Dzięki temu produkty marki Bioxsine zostały harmonijnie dopasowane do składu chemicznego ludzkiej skóry.

 Bioxsine zdjecie1

Kosmetyka i farmaceutyka to bardzo konkurencyjne branże. Jaka jest Państwa recepta na to, by nie tylko odnaleźć swoje miejsce na rynku i zostać zauważonym, ale także zdobywać na nim coraz bardziej ugruntowaną pozycję?

Marka Bioxsine pojawiła się na polskim rynku zaledwie 4 lata temu. Od początku jest ona dostępna wyłącznie w aptekach i mogę obiecać, że na tym rynku pozostaniemy. Dzięki ziołowym rozwiązaniom w walce z wypadaniem włosów zdobyliśmy wielu sympatyków, pomimo tego, że nasza branża ma bardzo bogatą ofertę produktów i wielu mocnych graczy. Podpatrujemy liderów, uczymy się i wyciągamy wnioski. Organizujemy liczne szkolenia, prezentacje dla swoich partnerów biznesowych. Bierzemy udział w konferencjach, spotkaniach lokalnych z pacjentami. Organizujemy w aptekach dermokonsultacje z wykorzystaniem profesjonalnego sprzętu do badania skóry głowy i włosów. Wszystko po to, aby być blisko naszych pacjentów, aby mogli zapytać o radę i uzyskać rzetelną informację zwrotną. Solidne działania lokalne, zaufanie pacjentów i najwyższa jakość to recepta na sukces.

 

Jakie są Państwa plany na przyszłość? Czy marka Bioxsine czymś zaskoczy swoich sympatyków?

W przyszłość patrzymy bardzo optymistycznie.  Rok 2017 zapowiada się  dla nas bardzo obiecująco i pracowicie. Dalszego rozwoju firmy upatrujemy nadal w rynku farmaceutycznym i na nim pozostajemy. Po sukcesie marki Bioxsine, zdecydowaliśmy się poszerzyć naszą ofertę o nowe linie. Obecnie pracujemy nad  wprowadzeniem 3 nowych serii do pielęgnacji twarzy. Planujemy ich debiut w drugiej połowie tego roku. Dodatkowo zaskoczymy nasze pacjentki jedną marką, która była wcześniej dostępna i cieszyła się dużą popularnością. Więcej szczegółów niebawem. Mam nadzieję, że nasi pacjenci przyjmą nowe produkty równie ciepło, jak wcześniej preparaty Bioxsine.

 

Rozmawiała Agnieszka Kluska