Eleganzalogo1Marka Eleganza – Świat Dobrych Ubrań, zbudowana od podstaw, pod auspicjami Spółdzielni Spożywców „Społem”, zadebiutowała na rynku w 2006 r. Dziś jest jednym z bardziej cenionych przez klientów multibrandów odzieżowych w Polsce. Ofertę, która kierowana jest do zdecydowanych i oczekujących wysokiej jakości klientów. stanowią kolekcje bazujące na klasycznych, ponadczasowych trendach, oraz na nowinkach modowych. To właśnie opinie lojalnych klientów oraz rozpoznawalność i ugruntowana pozycja marki sprawiły, że Eleganza otrzymała  po raz kolejny tytuł Super Marki 2019 w kategorii marka odzieżowa, a także wyróżnienie specjalne  -  Marka Dekady.

 

 

Tytuły te przyznawane są ugruntowanym i najbardziej rozwojowym markom obecnym na polskim rynku. Organizatorzy już po raz dziesiąty przeprowadzili konsumenckie badania rynkowe, mające na celu określenie wartości, aktywności i rozpoznawalności poszczególnych brandów. Przedmiotem analiz objęte zostały między innymi: pozycja rynkowa marki i jej siła, jakość prezentowana przez produkty i usługi oraz stopień zaufania konsumentów.

 Eleganza certyfikaty 2019

Podwaliny pod markę Eleganza powstały już w 1996 r., kiedy  podpisano Porozumienie Domów Handlowych „Społem”, którego celem było negocjowanie umów handlowych oraz podejmowanie wspólnych działań zakupowych. Od momentu zainicjowania, współpraca przynosiła wszystkim uczestnikom wymierne korzyści, dzięki skali podjętych działań i korzystnej pozycji negocjacyjnej całej grupy. Prace w sferze handlowej od startu koncepcji były wspierane intensywnymi działaniami marketingowymi i reklamowymi. Nie szczędzono wysiłków oraz funduszy na marketing dzięki czemu Eleganza jest dzisiaj dobrze rozpoznawalną marką.
    
„Eleganza – świat dobrych ubrań” jako marka handlowa zadebiutowała na rynku we wrześniu 2006 r. podczas uroczystej gali w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Zaprezentowana została podczas niej idea projektu oraz bazowa kolekcja strojów. Pierwsze salony Eleganza z odzieżą tworzoną i dedykowaną dla dojrzałego, wymagającego grona klientów powstały w Warszawie, Rzeszowie i Białymstoku. Dziś sieć stanowią salony, zlokalizowane w domach handlowych należących do uczestników Porozumienia, m.in. w Białej Podlaskiej, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wyszkowie i Legionowie. Jednym z priorytetów właścicieli marki jest rozwój sieci, dlatego Eleganza jest otwarta na dołączanie nowych uczestników, zwłaszcza tych zrzeszonych w kręgach „Społem”.

 Eleganza 8

 

Fundamentalny nurt kreacji marki odnosi się do ustawicznego doskonalenia portfela marki oraz dążenia do zapewnienia najwyższej jakości oferowanych kolekcji, stanowiących składową kolekcji damskich i męskich wielu znanych i cenionych producentów polskich i zagranicznych m.in.: AB Nahlik, Ancora, Al-bo, Jumitex, Bialcon, Biba, Lanta, Roy, Vesari, Elegant Man, Kastor, Tudor, Votum, Wagab, Wólczanka, Folstop, Getex, Hal-Kaz, Brandtex, Hegler. Koncepcja marki oscyluje wokół kolekcji klasycznych i ponadczasowych trendów. Równie ważny biegun stanowi poszukiwanie nowinek i czerpanie z najnowszych trendów, zarówno w odzieży, obuwiu jak i galanterii. Wybrane kolekcje dedykowane są wyłącznie dla marki Eleganza, co stanowi o przewadze konkurencyjnej.

 

Odbiorcami kolekcji są dojrzali, świadomi, ceniący jakość i komfort  użytkowania klienci, którzy cenią markę za różnorodność oferty, pełną gamę rozmiarową i dbałość o zapewnienie najwyższej jakości surowców i wykonania.

 

Magdalena Tułecka

Eleganza_1.jpgEleganza_9.jpgEleganza_6.jpgEleganza_5.jpgEleganza_4.jpgEleganza_7.jpgEleganza_2.jpgEleganza_3.jpg

ZOBACZ RÓWNIEŻ