Miło jest nam poinformować, że oliwy i oleje włoskiej marki Costa d’Oro zostały wyróżnione godłem Dobra Marka 2019.

 

W Polsce marka Costa d’Oro jest obecna od ponad 20 lat i posiada ugruntowaną pozycję rynkową. Samo wyrażenie „Costa d’Oro” w dialekcie regionu Umbria znaczy złote wzgórze, magiczne miejsce, miejsce które inspiruje. Historia marki Costa d’Oro sięga 50-ciu lat wstecz, kiedy to dwie rodziny rozpoczęły produkcję oliw w regionie słynącym z gajów oliwnych, wspaniałych widoków i czystej przyrody. To tam, w Umbrii, natura łączy się z pasją ludzi i powstają znane we Włoszech i na świecie oliwy z oliwek.

 

Firma Costa d’Oro systematycznie zdobywała uznanie w Italii i z niewielkiej rodzinnej firmy w latach dziewięćdziesiątych stała się spółką akcyjną. Z biegiem lat dynamiczny i innowacyjny rozwój firmy doprowadził Costa d’Oro na szczyt popularności we Włoszech i wprowadził produkty marki Cosa d’Oro na stoły konsumentów w ponad 100 krajach świata, w tym Polski. Wśród produktów dostępnych u nas w kraju znajdują się oliwy z oliwek extra virgin oliwy klasyczne i niefiltrowane, BIO oraz wysokiej klasy oleje roślinne (z pestek winogron i Vitapiu).

 baner Costa 1000x100

 

We Włoszech  Costa d’Oro to jeden z trzech największych producentów oliw extra vergin i niekwestionowany specjalista w segmencie oliw niefiltrowanych.


Oliwy niefiltrowane od Costa d’Oro są jedwabiście  gęste i  zawierają ponad 30  proc. więcej polifenoli (naturalnych przeciwutleniaczy) o działaniu antyoksydacyjnym. Dzięki swojej konsystencji oliwy niefiltrowane lepiej osadzają się na przygotowywanych daniach i nie spływają   tak szybko na dno naczynia jak zwykłe oliwy, podkreślając bogaty smak i aromat przygotowywanych potraw. Są także idealne do przyrządzania wszelkich dressingów.

 

Na przełomie października i listopada 2018 roku mogliśmy zobaczyć oliwy Costa d’Oro i poczuć smak Italii na spotach reklamowych, które wyświetlane były w ramach jesiennej kampanii telewizyjnej w Polsce. Podobne działania przewidziane są także na rok 2019. Wzmocnienie wizerunku Costa d’Oro dzięki działaniom ATL i BTL przyczynia się na pewno do wzrostu rozpoznawalności marki, a co za tym idzie oliwa Costa d’Oro będzie coraz częściej gościć na stołach Polaków.

ZOBACZ RÓWNIEŻ