W niewielkiej miejscowości Kamyk k. Częstochowy powstają, na podstawie tradycyjnych, włoskich receptur, niezwykłe produkty cukiernicze i piekarnicze.

 

Consonni logoHistoria marki Consonni, pokazuje, że dzięki ciężkiej, wykonywanej z pasją pracy można pokonać przeciwności i stworzyć coś naprawdę wartościowego. Marka powstała w XIX wieku nieopodal Mediolanu, natomiast w naszym kraju pojawiła się 25 lat temu dzięki Halinie i Zdzisławowi Bartelakom. Polskie małżeństwo podczas pobytu we Włoszech spotkało przedstawicieli rodu Consonni, którzy zapoznali ich z kunsztownym rzemiosłem cukierniczym. Państwo Bartelakowie do kraju wrócili z gotowym planem uruchomienia piekarni i lodziarni, oferującej produkty przygotowywane według pozyskanych od włoskiego partnera przepisów.

 

Początki nie były łatwe, właściciele w nowy biznes zainwestowali wszystkie oszczędności, zmienili również swoje zawody i zdali cukiernicze egzaminy mistrzowskie. Dodatkowo musieli przekonać do siebie klientów, którym włoskie specjały nie były znane.

 

    Od samego początku celem firmy jest oferowanie produktów wysokiej jakości, tworzonych w sposób naturalny, z najlepszych składników. I to właśnie pasja i troska o każdy szczegół w kreowaniu luksusowych wypieków zagwarantowały marce sukces i grono zadowolonych klientów.

 

Specjalnością Consonni stały się baby i ciasta drożdżowe maślane. Wyrób przygotowywany w oparciu o najlepsze składniki: świeże pasteryzowane żółtka, wysokogatunkowe lokalne masło, miód, najlepszej jakości mąkę, prawdziwą wanilię oraz drożdże wytwarzane na własnym zakwasie. Proces tworzenia tradycyjnego aromatycznego ciasta drożdżowego wymaga również czasu – trwa ponad 72 godziny. Dzięki temu jest ono smaczne, zdrowe, pulchne oraz utrzymuje swoją  świeżość przez kilka tygodni.

 

    W ofercie Consonni znaleźć można ponadto: ciasteczka, lody, torty, pieczywo, ręcznie robione czekoladki oraz kawę. Dodatkowo firma posiada sieć piekarni i cukierni oraz sklep internetowy.

 

Więcej na: www.consonni.pl

ZOBACZ RÓWNIEŻ

 • Szynoprzewody – elastyczne rozwiązania dla HoReCa i obiektów biurowych

  Szynoprzewody kojarzone są przede wszystkim ze sklepami, biurami, kawiarniami i pomieszczeniami komercyjnymi. W ostatnich latach coraz częściej pojawiają się też w prywatnych domach i mieszkaniach. Wyróżniamy dwa podstawowe typy systemów szynowych: 1-fazowe i 3-fazowe. System 3-fazowy posiada 4 przewody, co umożliwia nam osobne włączanie i wyłączanie pojedynczych projektorów lub grup lamp zamontowanych na jednej szynie.

   

   
 • Styropol rok po reaktywacji:

  POWRÓT NA RYNEK W TRUDNYM DLA BRANŻY OKRESIE POZWOLIŁ NAM SKUPIĆ SIĘ NA PRAWDZIWYCH PRIORYTETACH

  Styropol - polski producent wyrobów termoizolacyjnych, którego historia sięga 1991 roku  - od roku funkcjonuje w nowej, zreaktywowanej formie. Dziś marka znajduje się w portfolio Grupy STB, która wprowadziła znany brand na nowy poziom technologiczny i zarządczy. Jak po roku funkcjonowania w trudnym dla branży okresie firma  ocenia swoją pozycję?

   
 • Medivon - inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie

  Medivon to marka, która pragnie wprowadzać pozytywne zmiany w życiu ludzi, poprzez dostarczanie innowacyjnych urządzeń do masażu. Nasze produkty, w tym maty masujące, masażery ręczne, poduszki masujące oraz pistolety masujące typu GUN, są zaprojektowane tak, aby pomóc w poprawie krążenia krwi, redukcji stresu, poprawie elastyczności mięśni oraz przyspieszeniu regeneracji organizmu po treningu.

   
 • Boni Fratres Pharmaceutical nagrodzone tytułami Dobra Marka 2023 Jakość, Zaufanie, Renoma oraz Polska Dobra Marka 2023

  Firma Boni Fratres Pharmaceutical została uhonorowana prestiżowym godłem „Dobra Marka 2023 Jakość, Zaufanie, Renoma" w kategorii NATURALNE PRODUKTY ZIOŁOWE oraz „Polska Dobra Marka 2023”. To wyróżnienie potwierdza, że marka Produkty Bonifraterskie® jest synonimem wysokiej jakości, zaufania i innowacyjności wśród konsumentów.